Katastrofa po kepure

„Kas tavo plaukams?“, – su vos slepiama šypsena veide paklausė „miela“ kolegė. „Nedidelė nelaimė“, – suburbu po nosimi, skubiai grūsdama neaiškios spalvos stagarus po kepure. Tuo metu galvoje sukasi vienintelis žodis: KATASTROFA!!! Ką daryti? Nusiskusiu plikai... Sako, taip veido bruožai tampa išraiškingesni. Blogiausia, kad tie išraiškingi bruožai (kol neataugs plaukai) greičiausiai atspindės siaubą, įrėmintą plikagalvės veide. Taip, galvos nenudažysi..“. Tačiau kol plaukai ataugs – puiki proga nors ir pavėluotai sužinoti apie plaukų dažus. Taigi, kaip išvengti katastrofos?
 

Dažyti ar nedažyti – štai kur klausimas


Pavasaris... Noriu naujos suknelės, naujų batelių ir... naujų plaukų. Žinoma, per naktį jų neužsiauginsi, o vėl trumpinti nesinori. Tuomet lieka dažai. Keisti plaukus mus „verčia“ įvairios aplinkybės: netinkanti natūrali plaukų spalva, noras pakeisti išvaizdą minimaliomis pastangomis ar tiesiog šio sezono plaukų mada. Atsižvelgiant į tokius norus, – spalvų paletė parduotuvės lentynose patenkina net išraiškingiausios plaukų spalvos ieškančias moteris. Tačiau kaip nesuklysti renkantis?
„Pirmiausia reikia apsispręsti, ar tikrai norite dažyti plaukus. Nes, juos nudažius, ypač kai jie būna ilgi, užsiauginti natūralios spalvos plaukus labai sunku. Dažniausiai moterys nebesulaukia, kol plaukai ataugs, ir nusidažo juos vėl“, – sako kirpėja modeliuotoja Danuta KRAIČYNSKA. Tačiau jei viską gerai apmąstėte ir nusprendėte – dažysiu, ir tai darysiu pati, pasinaudokite keliais patarimais, kaip tai padaryti nenudeginant plaukų iki „ežiuko“. Be to, viena dažniausių savarankiško dažymo nelaimių – norimo atspalvio plaukų dažai mūsų plaukus kažkodėl nudažo „kiek kitokia“ spalva. Taigi, ką reikia žinoti apie dažus?
 

Kai norisi kelioms dienoms pažaisti atspalviais


Dažomieji šampūnai, balzamai, putos, želė plaukams nekenkia, mat tai švelnūs plaukų dažai. Todėl naudojant šias priemones galima drąsiai eksperimentuoti su atspalviais išskyrus tuos atvejus, kai plaukai jau anksčiau pažeisti peroksidu. Juk, net jei bandymas jums nepavyktų, – naująją plaukų spalvą visiškai nusiplausite po šešto aštunto galvos plovimo. Tačiau šios dažomosios priemonės turi ir savų minusų. „Tai silpni dažai, todėl jais kardinaliai pakeisti plaukų spalvos nepavyks. Šiomis priemonėmis taip pat nenudažysite žilų plaukų. Geriausia šiuos švelniuosius dažiklius rinktis, kai norite tik sustiprinti ar puse tono pakeisti turimą plaukų atspalvį“, – pataria kirpėja modeliuotoja D. Kraičynska. Tiesa, skirtingos spalvos plaukus šio tipo dažai veikia skirtingai. Kur kas lengviau jais nudažyti iš prigimties šviesius plaukus. Todėl dažomieji šampūnai, balzamai ir kt. šio tipo priemonės labiau tinka šviesiaplaukėms.
Jei norite naująja plaukų spalva pasidžiaugti kiek ilgiau – rinkitės laikinus arba pusiau permanentinius švelniuosius plaukų dažus. Skirtingai nei išsiplovus galvą dažomaisiais šampūnais, nusidažius šiais dažais norimą spalvą išsaugosite kiek ilgiau, – nuo mėnesio iki pusantro (dažai išblunka maždaug po 8–24 val. plovimo). Laikinieji plaukų dažai turi nedidelį procentą peroksido, tačiau į jų sudėtį visiškai neįeina amoniakas. Todėl net ir nuolat dažant plaukus šiuo būdu jie visiškai nepažeidžiami skirtingai nei pasirinkus ilgalaikius dažus. Viena bėda – šio tipo dažai gali tik tonu patamsinti plaukus ir pustoniu pašviesinti. Dėl švelnios sudėties visiškai nušviesinti plaukų trumpalaikiais dažais nepavyks. Todėl šio tipo dažus geriausia rinktis toms, kurios nori tik šiek tiek pasodrinti ir paryškinti turimą plaukų spalvą bei suteikti jai žvilgesio. Taip pat šiuos dažus geriausia rinktis ilgaplaukėms – kad ir kiek kartų dažytumėte šiais dažais, jie nelabai kenkia plaukams, be to, nusiplauna, todėl nereikės vargti atauginant plaukus. Kaip ir dažomieji šampūnai ar balzamai, laikinieji dažai gali iki galo nenudažyti žilų plaukų.


 

Jei nebijote anekdotų apie blondines, rinkitės „cementinius“ plaukų dažus...


Čia ne apie cementą, o apie ilgalaikius ir nenuplaunamus plaukų dažus. Jei apsisprendėte pasikeisti plaukų spalvą ilgam arba, dažniausiai, visam laikui, tokie dažai puikiausiai tiks. Į ilgalaikių plaukų dažų sudėtį įeina ir peroksidas, ir amoniakas, todėl šiais dažais galima ne tik tamsinti, bet ir šviesinti plaukus. Kuo didesnis peroksido procentas, tuo šviesiau šiais dažais galima nudažyti tamsius plaukus. „Jei ketinate plaukus nušviesinti vos dviem trimis tonais, geriau naudoti šešis procentus peroksido turinčius dažus. Trijų procentų dažai labiau tiks norinčioms nusidažyti plaukus tamsiau ir dažant žilus plaukus“, – pataria kirpėja modeliuotoja D. Kraičynska. „Cementiniai“ plaukų dažai, skirtingai nuo aukščiau minėtų aptartų, – nenusiplauna, todėl jais dažytų plaukų šaknis reikia perdažyti maždaug kas mėnesį, kitaip prie šaknų matysis ryški linija, „atskirianti“ plaukų atspalvius. Ilgalaikiai plaukų dažai taip pat gali išsausinti plaukus ar juos pažeisti. Todėl, dažant šiais dažais, būtina plaukus palepinti drėkinamosiomis plaukų priežiūros priemonėmis, taip pat naudoti šiam plaukų tipui skirtas priemones.
Dažytis ilgalaikiais dažais pačioms geriausia tuomet, kai norite plakus patamsinti. Kirpėjos modeliuotojos Danutos Kraičynskos teigimu, iš brunetės blondine „virsti“ geriau kirpykloje. Mat tokie eksperimentai namuose pavyksta toli gražu ne visoms... Tačiau, jei vis dėlto ryžotės, verta žinoti kelias labai svarbias smulkmenas. Pirmiausia plaukus šviesinti reikia palaipsniui, kad kuo mažiau „traumuotumėte“. Be to, jei norite atrodyti patraukliai, būtina labai gerai pasirinkti šviesinamosios priemonės atspalvį. Taip pat prieš užsitepdamos dažus prisiminkite, ar dažėte savo plaukus anksčiau ir kada. Nes bet koks dažiklis, net ir dažomasis šampūnas, lieka plauko sudėtyje. Jei neseniai dažytus plaukus bandysite šviesinti – galite išgauti kiek netikėtą atspalvį, ir nebūtinai šviesų. Ar teko girdėti apie žalius plaukus?.. Jei norite tokios katastrofos išvengti, po paskutinio plaukų dažymo palaukite pusantro du mėnesius, ir tik po to plaukus šviesinkite.
Ir nepamirškite naudoti specialių plaukų priežiūros priemonių – įvairių losjonų, balzamų, serumų ir kitų. Įvairios plaukų stiprinimo priemonės dažytiems plaukams tiesiog būtinos.
 

Kaip išvengti spalvotų klaidų?


Mes esame protingos moterys, todėl žinome, kad plaukus dažyti reikia griežtai pagal dažų instrukciją. Todėl apie tokias klaidas čia nekalbėsiu. Paskutinis šio straipsnio „skyrelis“ skirtas spalvoms. Renkantis plaukų spalvą būtina atsižvelgti į savo amžių. Pelenų spalvos geriau nesirinkti, nebent norite pilko veido. Tačiau, jei jau be šios spalvos savęs neįsivaizduojate, – ji labiau tiks jaunoms merginoms, 18–21 metų, Vyresnėms moterims tokio atspalvio plaukai ne tik suteiks „peleninį“ veidą, bet ir gerokai pasendins. Moters amžių taip pat „puikiai“ pabrėžia ryškiai raudoni ar juodi plaukai, todėl šias spalvas rinkitės taip pat atsargiai. „Vyresnėms moterims patarčiau naudoti sodresnių spalvų dažus, pavyzdžiui vario ar šokolado be papildomų atspalvių. Jei plaukus dažome rudai – jie ir turi būti rudi. Juo labiau, kad ruda spalva šį sezoną madinga“, – pataria D. Kraičynska. O, jei norite atrodyti jaunesnės – puikiai tiks šviesūs auksaspalviai ar medaus atspalviai.
Jei viską atlikote teisingai – vasarą tikrai pasitiksite atsinaujinusios ir atjaunėjusios. Be to, visada guodžia mintis, kad profesionalus kirpėjas bet kokią padėtį gali pataisyti... Sėkmės!
 

Ilgalaikiai plaukų dažai gali sukelti vėžį?


Pietų Kalifornijos universiteto mokslininkai teigia, kad moterys, vos vienerius metus dažančios plaukus mažiausiai kartą per mėnesį, dvigubai labiau rizikuoja susirgti šlapimo pūslės vėžiu. Dar baisesnės prognozės plaukus kartą per mėnesį besidažančioms 15 ar daugiau metų – tokiu atveju šlapimo pūslės vėžio rizika patrigubėja. Pasak mokslininkų, lygiai su tokiu pat pavojumi susiduria ir kirpėjai. Šiems grožio pagalbininkams po 10 darbo metų baisiosios ligos rizika taip pat dvigubai didesnė nei kitiems žmonėms. Tyrinėtojai praneša, kad laikini arba pusiau permanentiniai dažai tokio pavojaus nekelia.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

:D
2010-03-28 22:32
Gerbiamoji, cia vieta komentarams, o ne reklamai.
:)
2009-12-28 14:38
Jau bando versliuka prasukt :D Negi tavo mociute tau ji pardavineja , kad sakai i nuostoli eisi :D Tokius komentarus tik pro akis praleist..
l
2009-07-20 06:42
Mielos paneles , noriu su jumis pasidalinti neitiketinu atradimu, kuris dabar vissikai pakeite mano problematiskos veido bei nusiurusiu plauku struktura.Tai gydomasis mociutes aliejus, kuri ji pati gamina, kaip as net nezinau, nes neisduoda paslapciu, bet turi ten visokiu misinuku labia geru prisigaminus,kuriu poveikis super..Skamba labia keistai, bet tik sis naturalus preparatelis man pagelbejo, nes, kad ir kiek bandziau tu priemoniu naudoti, tai atrasti tinkama prilygtu kaip kokioj loterijoj laimeti.Si alieju mano mociute vartoja jau labai ilgai ir tai puikiai matosi paziurejus I jos skaiscia oda bei standzius tvirtus blizgius plaukus.Pati ji vartoju tik menesi laiko ir negaliu patiketi, koki poveiki jis daro.Visu pirma labai patiko, kad ji uztepus pries einant gult ant veido jis nepalieka tokio riebalo poveikio, kuris uzkemsa poras.Ypac tinka sausai bei jautriai veido odai, aisku tinka ir riebesniai , tik tada jo maziau vartoti reikia.Kaip minejo mociute , tai jis regeneruoja lasteles, sutraukia visus odos itrukimus, naikina bakterijas, turi pries uzdegimini poveiki, o plaukams suteikia ypatinga tvirtuma bei blizguma, o imasazavus galvos oda puikiai tinka kaip augimo skatinimo priemone.Dar man asmeniskai labai patiko, kad per nakti ji laikant jis labai graziai susigeria, ryte oda kaip kudikelio, tada galima labai puikiai bei lygiai padengti veida pudra, odo issilaiko labia skaisti visa diena bei makiazas nenubega.O dar jis puikiai tinka kaip balzamas po galvos isplovimo, jei plaukai elektrinasi, tereikia issiplaunant pora lasu dregnus plaukus suvilgyti ir jie ramut ramuteliai bei nesulipe.Dar sis aliejus tinka ir visam kunui , tik reikia poros lasu besiprausiant ir oda labai sveika atrodo ;) isties labia dziaugiuosi gavusi si aliejuka .Rasau ne todel, kad pasigirt, koks jis super, bet tiesiog noriu pagelbeti jums, ypac kaip minejau jis tinka sausesnei tipo odai, bet plaukams naudojant tai visoms idealiai tinka , akivaizdus pokytis matyti iskart panaudojus ryte , tai vat , noriu ir galiu siek tiek jo parupinti ir jums , jei susidomejote;) Kaina tikrai nedidele, manau 100ml.-25 lt. cia mazdaug , o uztektu geram pusmeciui,aisku dar galetume tartis, jei didesni kieki imtumete ir panasiai… Taip pat dar turiu ir kitokiu kuno prieziuros priemoniu, tiesiog parasykite, kokios problemos kankina, o as paziuresiu, kuo galiu pagelbeti ;) Nenoriu jums pasirodyti kaip kokia pardavimu agente, bet tiesiog labai dziaugiuosi jo poveikiu, o uz dyka dalinant siek tiek pati I nuostoli nueisiu :D tad labai lauksiu susidomejusiu merginu laiskuciu, rasykit I gmail : lululu.edita@gmail.com ;)

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai