Į grėsmingus simptomus nenumokite ranka

Nors ir vos ne kasdien girdime apie širdies ir kraujagyslių ligų pavojų, vis dar dažnai nekreipiame dėmesio į mums patiems „siunčiamus“ pavojaus ženklus. Kažkodėl manome, kad mus tegali ištikti kas nors „paprastesnio“. Juk, kai, dirbus karštą dieną sode, ima skaudėti ranką, retas kuris pagalvojame, kad tai – infarkto požymis, manydami – tiesiog nuo darbo skauda raumenis. Ar kai tampa silpna, esame įsitikinę, kad tai nuo saulės, ir ... pailsėjus praeis. O juk tai gali būti gyvybei pavojingų ligų – širdies infarkto ar smegenų insulto – požymiai.
 

Juos pajutus, reikia net ne „kada nors“ eiti, o skubiai vykti pas gydytoją. Jei norite pagyti. Ir nereikia manyti, kad tik vyresnio amžiaus žmonėms. Tiek insultu, tiek infarktu paskutiniuoju metu suserga vis jaunesni.
„Jei jums staiga nusilpo, nutirpo viena kūno pusė, staiga sutriko regėjimas arba kalba, pusiausvyra, nepaaiškinamai stip­riai pradėjo skaudėti galvą, skubiai kreipkitės į gydytoją, – įspėja Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų neurologijos centro gydytojas neurologas Dalius JATUŽIS. Tai pagrindiniai galimo smegenų insulto požymiai. Negalima to pasakyti garantuotai, tačiau, jeigu pojūtis atsirado pirmą kartą gyvenime, – tai jau pavojaus signalas.“
Lygiai taip pat negalima numoti ranka į požymius, signalizuojančius apie širdies infarktą – krūtinės ląstos skausmą, skausmus už krūtinkaulio, kairės rankos. Atkreipkite ypatingą dėmesį į skrandžio srities skausmą, kartais plintantį net į žandikaulį! Atvejis, kai, pradėjus vystytis infarktui, žmogui atrodo, jog skauda skrandį, – labai dažnas. Beplaudamas jį ir begydydamas žmogus pas gydytojus atvyksta per vėlai. Skubiai kreipkitės į gydytoją. Nesigydykite patys.
 

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai