Kaip tinkamai naudotis inhaliatoriumi?

Pasaulis tobulėja, todėl atsiranda vis daugiau alergiškų žmonių, taip pat pagundų žalingiems įpročiams atsirasti, ir ši tendencija dar linkusi didėti. Dėl to vis dažniau išgirstame, kad kažkas iš draugų ar pažįstamų susirgo bronchine astma, lėtiniu bronchitu, lėtine obstrukcine plaučių liga ir kt. Dažnai tokių ligų simptomams palengvinti yra naudojami inhaliatoriai.
 

Inhaliatorius gali būti naudojamas sergant:


• Bronchine astma
• Tracheitu
• Bronchitu
• Rinitu
• Nosies polipais
• Lėtine obstrukcine plaučių liga
• Bronchektazėmis
• Sinusitu
• Faringitu
• Tonzilitu
• Laringitu
 

 

Taisyklingas naudojimasis inhaliatoriumiJei inhaliatorius naudojamas pirmą kartą ar jei jis nebuvo naudojamas daugiau kaip savaitę, reikia nuimti kandiklio gaubtelį, švelniai suspaudžiant gaubtelio šonus, inhaliatorių gerai papurtyti ir išpurkšti vieną dozę į orą, kad būtų galima įsitikinti, jog inhaliatorius tikrai veikia.
Dažnai ligoniai nemoka tinkamai elgtis su inhaliatoriumi ir, užuot traukę vaistus į burną, jie juos išpučia, blogai apžioja ir pan. Dėl to gydymas būna neveiksmingas, ir būklė nepagerėja. Todėl, pradėdami naudoti inhaliatorių, galite pasinaudoti mūsų patarimais, kaip tinkamai tą padaryti.
1. Nuimti kandiklio gaubtelį, švelniai suspaudžiant gaubtelio šonus, ir patikrinti, ar kandiklio išorė ir vidus švarūs.
2. Smarkiai papurtyti inhaliatorių.
3. Laikyti jį stačią, apėmus pirštais taip, kad nykštys būtų ant korpuso, žemiau kandiklio.
4. Kiek galima iškvėpti, įsikišti kandiklį tarp dantų, apimti jį lūpomis, bet nesukąsti.
5. Pradedant įkvėpti pro burną, smiliumi paspausti inhaliatoriaus viršų, kad būtų išpurkšta vaisto dozė, visą laiką tolygiai ir giliai įkvepiant.
6. Sulaikius kvėpavimą, ištraukti inhaliatorių iš burnos, nuimti pirštus nuo jo viršaus ir kiek galima pabūti sulaikius kvėpavimą.
7. Norint inhaliuoti antrą kartą, laikyti inhaliatorių stačią ir palaukti maždaug pusę minutės, prieš pakartojant veiksmus, nurodytus 2–6 punktuose.
8. Kandiklį uždengti stipriai stumiant gaubtelį, kol spragtelės, pasiekęs reikiamą padėtį.
Jaunesniems vaikams gali reikėti pagalbos, t. y. inhaliatorių turi paspausti suaugęs žmogus. Vaikui iškvėpus, inhaliatorių reikia paspausti, kai vaikas pradeda įkvėpti. Patariama pasipraktikuoti drauge. Vyresni vaikai ar suaugę ligoniai, kurių rankos silpnos, turi laikyti inhaliatorių abiem rankomis, abu smilius uždėję ant inhaliatoriaus viršaus, o abu nykščius – ant korpuso, žemiau kandiklio.
Jei nepavyksta tinkamai pasinaudoti inhaliatoriumi ar jaučiate, kad ir naudojant inhaliatorių jūsų liga progresuoja, būtinai kreipkitės į gydytoją, kad įvertintų ir parodytų, ar taisyklingai įkvepiate vaistų.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai