“Mary Kay” siūlo 5 pakopų sistemą: 1) veido valymas, 2) kaukė, 3) tonizavimas, 4) maitinimas, 5) apsauga.
Kodėl būtina valyti veidą? Veidą turime valyti kiekvieną dieną, ypač rytais, nes ląstelės aktyviausios būna naktimis - tada jos atsinaujina. Taigi rytais reikia valomojo kremo, nes vanduo gali suardyti apsauginę (rūgštinę) odos plėvelę. Tikriausiai ir jums taip yra nutikę: atrodo, oda nėra sausa, o nusiprausus ją ima traukti. Kaip tik tai ir yra žalingas vandens poveikis. “Mary Kay” specialūs kremai ne tik labai gerai nuvalo makiažą, bet ir saugo nuo tokio vandens poveikio. Štai kodėl prieš prausiantis odą reikia paruošti. Be to, tepti kremu nevalytą odą - bergždžias darbas: kremas vis tiek nepasieks odos - visas naudingąsias medžiagas pasisavins… purvas.
Kaukės gerina odos struktūrą. Kas 7-10 dienų mūsų odos ląstelės suragėja, o tada jas būtina pašalinti. Taigi kaukes reikia daryti ne dažniau nei 1-2 kartus per savaitę. Beje, “Mary Kay” valomosios kaukės (su vitaminais!) atlieka ir daugiau funkcijų: drėkina (nors jose yra baltojo molio), maitina, stangrina ir ramina odą, gerina jos struktūrą, slopina uždegimus. Be to, jomis galima ir švelniai šveisti odą, nes jose yra graikinių riešutų kevalų miltų. Taigi vartodamos “Mary Kay” kaukes iš karto atliksite visa, ko reikia, kad veido oda būtų graži. Nebegaišite laiko atskirai maitindamos, drėkindamos ar valydamos odą.
Tonizavimas - taip pat labai svarbus odos priežiūros komponentas. Visi “Mary Kay” produktai - drėkinamieji. Taigi vartojančios tokią kosmetiką ilgiau išliks jaunos. Be to, “Mary Kay” tonikas veikia kaip ledukas (sutraukia poras) ir stiprina kapiliarų sieneles (tai užkerta kelią kraujagyslių trūkinėjimui, - juk senstant kapiliarų sienelės darosi vis trapesnės!), o kuo ilgiau kapiliarai bus veiksmingi, tuo ilgiau odai netrūks “maisto” ir ji atrodys jaunesnė. Be to, tonikas dezinfekuoja ir, aišku, puikiai drėkina odą. Jei toniko nevartojate, oda pasisavina tik 30 proc. kremo medžiagų, vadinasi, 70 proc. paleidžiama vėjais. Toniką reikia vartoti tiek rytais, tiek vakarais. Labai svarbu, kad “Mary Kay” tonikai prisodrinti antioksidantų, t.y. vitaminų A, E, kurie neutralizuoja laisvuosius radikalus, dėl kurių poveikio sensta, vysta oda ir netgi gali prasidėti vėžys.
Toniku oda baigiama valyti. Ji jau visiškai švari, nes valomuoju kremu nuvalėme makiažą, kauke pašalinom negyvų ląstelių sluoksnį, o vartodamos toniką atsikratėme paskutinių nešvarumų. Oda jau parengta maitinti ar drėkinti.
Odai irgi reikia maisto bei drėgmės. “Mary Kay” kremų - gausybė: naktinių, dieninių, nuo pigmentacijos, nuo raukšlių… Tarp jų, be abejo,- ir pagrindinės priežiūros drėkinamasis kremas, kuris būtinas visoms. Beje, vienas iš “Mary Kay” kremų skirtas mišriai odai: 2-osios formulės kremas odą ir padrėkina (kur sausesnė), ir sugeria riebalus (ten, kur oda riebesnė). Tai vadinama balansuojamuoju drėkinimu.
Moterys, kurių oda itin riebi, taip pat neliks nuviltos - joms skirtas “Mary Kay” kremas, reguliuojantis riebalų išsiskyrimą ir odą ne džiovinantis, o stipriai drėkinantis. Visuose “Mary Kay” kremuose yra vandens, natūralių vaškų ir aliejų, kurie tarsi užrakina drėgmę odoje. Tai be galo svarbu, nes kaip tik dėl drėgmės stygiaus veidą išvagoja raukšlelės. Taigi geriau užbėgti bėdai už akių - pradėti drėkinti dar lygią odą. Specialistai rekomenduoja pradėti ja rūpintis nuo 16 metų, - žodžiu, tada, kai ji dar graži, o ne tada, kai kyla problemų. Taip sutaupoma laiko ir pinigų, be to, ir rezultatas būna geresnis. “Mary Kay” kremai - kaip tik tai, ko reikia: jie saugo odą nuo saulės, dulkių, vėjo, radiacijos. Jais ypač džiaugiasi moterys, dirbančios su kompiuteriais. Be to, “Mary Kay” apsaugos priemonės slepia ir mažus defektus, taigi atstoja ir pudrą. Kremo yra įvairių atspalvių (galima išsirinkti pagal savo odos tipą), jis labai skystas, todėl gerai įsigeria. O svarbiausia - jis neužkemša porų ir oda gali laisvai kvėpuoti.
Žodžiu, pasitepus apsauginiu kremu, visi nešvarumai patenka ne ant odos, o ant apsauginio sluoksnio, ir vakare visa tai paprasta nuplauti.
Lūpoms vartojamas toks pats pienelis, tačiau yra ir specialių lūpų priežiūros priemonių: kaukių, balzamo ir kremo.
Akis reikia ypač prižiūrėti, nes vokų odelė keturis kartus plonesnė nei kitų veido vietų. “Mary Kay” siūlo akis valyti ne veido pieneliu, o specialia akių priežiūros priemone.
Taip, yra ir akims, ir plaukams, ir kojoms, rankoms bei nagams skirtų priežiūros priemonių. Yra netgi aromatinė kolekcija. Taigi nieko netrūksta kūnui prižiūrėti.
Taip, be abejo. “Mary Kay” kompanija apsaugai nuo saulės skiria itin didelį dėmesį. “Mary Kay” Amerikoje yra įsteigusi fondą nuo vėžio saugantiems kremams kurti. Nuo UV spindulių saugo, be abejo, visi apsauginiai kremai. Be to, yra dar trijų skirtingo stiprumo kremų (UVSF 15, 20 ir 30), skirtų specialiai vasaros sezonui. Toms, kurios nenori vaikščioti baltos, yra savaiminio įdegimo kremas: jis padengia kūną gražia spalva ir išlieka visą savaitę. Tai, ko gero, išvis geriausias sprendimas: ir kenksmingo saulės poveikio išvengiama, ir odos spalva būna graži. Be to, nuo saulės saugančiais kremais galima (ir tiesiog patartina!) tepti mažus vaikus (nuo pusės metukų).
“Mary Kay” gamina ne tik daugybę kremų su UVSF - yra netgi
lūpų dažai ir rankų kremas, saugantis nuo žalingo saulės poveikio. “Mary Kay” apie viską pagalvoja. Beje, “Mary Kay” kosmetikos parduotuvėse nerasite. Jos galima įsigyti tik iš konsultančių.
Todėl, kad stengiamasi nenuvilti nė vienos klientės. O tinkamiausiems jai, tik jai, produktams išrinkti reikia laiko. Štai kaip tik dėl šios priežasties “Mary Kay” produktai pardavinėjami ne parduotuvėse, o per konsultantes: tik taip galima kiekvienai klientei išrinkti tinkamiausias odos priežiūros priemones. “Mary Kay” konsultantės rūpinasi, kad moteriai netektų apgailestauti, jog kremas geros sudėties, tik deja, netinka. Jos netgi sudaro odos priežiūros programą, be to, išmoko naudoti priemones, nes veido ir akių odai labai svarbu, kokia kryptimi kremas yra tepamas. (Jį reikia tepti masažo linijomis, nes taip mažiausiai ištampoma oda. Jei darysite atvirkščiai, netgi labai geras kremas bus ne toks veiksmingas.) Ne mažiau problemų kyla ir dėl dekoratyvinės kosmetikos. Parduotuvėje jums gali išrinkti tinkamas spalvas, tačiau ar paaiškins, kaip teisingai pasidaryti makiažą? Juk kiekvienos moters akių, lūpų forma yra skirtinga. “Mary Kay” konsultantės ir šiuo atveju pasirengusios patarti. Jos padeda tinkamai išryškinti akis ar lūpas - padeda atrasti save. Taigi “Mary Kay” - tai ne tik kosmetika: tai savotiškas gyvenimo būdas. Beje, konsultantės atvyksta ir pas klientes į namus joms patogiu laiku. “Mary Kay” teikiamus pranašumus klientės itin gerai pajunta prieš šventes. Tada joms nereikia lakstyti po parduotuves ir ieškoti dovanėlių. Joms reikia tik paskambinti konsultantei ir nurodyti dovanėlės kainą. Konsultantė pati sudės vyriškos ar moteriškos kosmetikos rinkinukus ir nuveš kur reikia.
Norime steigti moterų klubą, kuriame mūsų klientėms nieko netrūktų. Jame būtų ir kirpykla, ir masažai, ir aerobika, - žodžiu, viskas, ko reikia moteriai. Be to, klubo narėms šios paslaugos būtų teikiamos su didelėmis nuolaidomis.
Kosmetinių priemonių gamybos reikalavimai yra ne tokie griežti kaip, pavyzdžiui, vaistų. Testavimo laikas yra trumpesnis, gali būti truputį didesnė paklaida. Ir vis dėlto kompanija “Mary Kay” Amerikoje yra neabejotina lyderė testavimo klausimais. “Mary Kay” specialistai savo produktus tikrina pačia naujausia įranga. Be to, nepriklausomose laboratorijose visada tiriama, kaip naujas produktas veikia žmonių odą (bandymų su gyvūnais jau seniai atsisakyta). Žodžiu, visos kosmetikos naujienos taip tikrinamos, jog jų kokybe galima visiškai pasitikėti: jei nurodyta, kad oda po kurio laiko bus 25 proc. stangresnė, tai taip ir bus.
“Mary Kay” kompanija įkurta 1963 metais. Jos filialų yra 27
šalyse. “Mary Kay” - viena iš 20 kompanijų, aprašytų knygoje “Visų laikų biznio istorijos”. Mary Kay, įkūrusi firmą, buvo vienintelė moteris šalia tokių lyderių kaip Henris Fordas ir Voltas Disnėjus. Pagrindinė kompanijos greitos sėkmės priežastis, ko gero, ta, jog kompanijai rūpi ne tiek pelnas, kiek dvasiniai dalykai. “Mary Kay” darbuotojai remiasi trimis pagrindinėmis taisyklėmis: 1) elkis su žmonėmis taip, kaip nori, kad su tavimi elgtųsi; 2) pirma Dievas ir šeima, o tik po to - karjera; 3) eik ir atiduok! Štai taip ir dirba “Mary Kay” konsultantės. Ką nors nauja sužinojusios, jos iš karto skuba naujieną pranešti savo kolegei, klientei ar draugėms. Beje, ar žinote, jog Dalase yra kambarys, kuriame nuo įkūrimo laikų dega amžinoji ugnis ir kiekvieną dieną meldžiamasi už visas pasaulio konsultantes?
Miegas užima trečdalį mūsų gyvenimo, tačiau atnaujina jėgas ir padeda pasiruošti kitai dienai. Žinoma, tik ne tada, kai vartaisi lovoje negalėdamas užmigti. Apie tai, kaip žinoti, ar kelios bemiegės naktys – tik laikina, ar tai jau nemiga, ir kaip pagerinti miego kokybę, kalbėjomės su Vilniaus Sapiegos ligoninės miego sutrikimų laboratorijos konsultantu gydytoju neurologu Olegu ROUDA. ...
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauPlaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauKalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas....
Skaityti daugiau„Kuo tik negydome spuogų: vaistažolėmis, jūros druskomis, kvapais, akupunktūra, tačiau svarbiausias dalykas buvo ir bus – kruopšti kasdieninė odos priežiūra, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui“, – sako kosmetologė Loreta JOVARAUSKIENĖ....
Skaityti daugiauJie turi neįtikėtiną sugebėjimą sugadinti nuotaiką iš pat ryto ir išdygsta visada prieš svarbų susitikimą ir prieš šventes. Be to – jaunatviniai spuogai dažniausiai pradeda pulti pačiu problemiškiausiu periodu – paauglystėje. Bus ir tokių, kurie pasakys, kad su jaunatviniais spuogais nereikia kovoti: savaime atsiradę, po kelerių metų jie savaime ir apleis, tačiau tokia nuomonė neteisinga. Būna atvejų, kai spuogai savaime ir neišnyksta, be to, didėja randų tikimybė. Spuogų liesti negalima (tiesiogine prasme), bet padėti sau ir savo odai – būtina. ...
Skaityti daugiauDidysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi....
Skaityti daugiauMūsų šalyje iš šimto tūkstančio gyventojų net 9 proc. nustatomas augimo hormono trūkumas. Kas daro įtaką vaiko augimui? Koks ūgis yra normalus? Kada mažas ūgis informuoja apie ligos priežastį? Daugiau nei trisdešimt metų šiai problemai - žmogaus augimo hormono ištyrimui, gamybai, gydymo metodams paskyrė Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto Vaikų endokrinologijos laboratorijos vadovė, profesorė, habilituota daktarė Danutė Lašienė ir Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto bei Respublikinio endokrinologijos centro direktorius, Hormonologijos laboratorijos vadovas, profesorius, habilituotas daktaras Liudvikas Lašas. Tad žodis specialistams. ...
Skaityti daugiauDrįsčiau nesuabejoti, kad jūs ir jūsų artimieji norite turėti sveiką ir gražią odą. Daugiau ar mažiau, bet vis dėlto stengiatės pasirūpinti tuo, kad į veidrodį pasižiūrėti būtų malonu. Taigi, kaip žarnyno būklė gali paveikti odos sveikatą ir kokios paprastos priemonės gali padėti?...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju....
Skaityti daugiauSveiki ir normalūs nagai leidžia rankoms bei kojoms atlikti daugybę funkcijų. Nagai apsaugo pirštus, svarbūs mūsų pojūčiams. Egzistuoja įvairiausios nagų pakitimų formos. Ką rodo nagų pokyčiai klausiame gydytojos dermatovenerologės Eglės AUKŠTUOLIENĖS....
Skaityti daugiauApipjaustymas, arba cirkumcizija (lot. Circumcisio – apskritas pjūvis), – apyvarpės pašalinimas chirurginiu būdu. Išgirdę šį žodį, didžioji dalis vyrų nusipurto, susiraukia, o kartais netgi pradeda tyliai mintyse keiksnoti. Na, šiuo atveju jų storžieviškumu kaltinti nereikėtų, kadangi – sutikime – procedūra ne iš maloniausiųjų. Tačiau, nepaisant jos atgrasumo, apipjaustymas vykdomas visame pasaulyje. Dažniausiai – dėl religinių sumetimų, tačiau yra nemažai atvejų, kai jis grindžiamas higienos ar estetikos sumetimais. Dar visai neseniai JAV apipjaustomi buvo net apie 90 proc. vyrų, kadangi didžiojoje šalyje buvo manoma, kada tai – būtina higienos priemonė. ...
Skaityti daugiauNet jei moteris nesiskundžia stipriais klimakso nulemtais negalavimais ir atlikus tyrimus nenustatyta jokių rimtesnių organizmo sutrikimų, gydytojas gali rekomenduoti išbandyti balneoterapiją, fizioterapiją, nurodyti tam tikrus maisto papildus bei vitaminus. Beje, šios gydymo formos puikiai papildo medikamentinį gydymą. Daugumą jų galima pasirinkti savo nuožiūra, tačiau visuomet pravartu pasitarti su specialistu. Todėl kalbiname gydytoją akušerę-ginekologę Violetą JONAITIENĘ....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę