Į pagalbą grožiui žiemą – Viduržemio gėrybės

Šalta lietuviška žiema tik įpusėja, nors kartais gali pasirodyti, kad sniego ir vėjų šiemet prisižiūrėjome užtektinai. Žiema, nors ir kitokia, vieši ir prie Viduržemio. Dažniausiai be sniego, kartais su lietumi, stipriais vėjais, tačiau nepamiršdama pamaloninti ir suteikdama saulės, citrusinių vaisių ir įvairiausių visažalių augalų prieglobstį.
 

Tačiau užteks romantiškų vaizdų – šį kartą pakalbėkime apie tai, ko iš Viduržemio žiemos galime išmokti, norėdami geriau pasirūpinti šalčio nualintu grožiu ir sveikata. Kiekvieną kartą sužvarbusi, susierzinusi dėl besielektrinančių plaukų ar išsausėjusios odos, maloniai nudžiungu prisiminusi, kad spintelėje visuomet turiu butelaitį kvapnaus ir natūralaus (juk pati skyniau!) alyvuogių aliejaus. Čiumpu šį turtą, ir lai grožio procedūros prasideda. Viską rekomenduoju ir jums – juk globalizacijos geroji pusė yra tai, kad gėrybės iš viso pasaulio ranka pasiekiamos.

 

Alyvuogių giraitė namuose


Taigi pirmiausia pasirūpinkime rankomis. Nuplautas paprasčiausiai įtrinkite pora šlakelių aliejaus ir leiskite įsigerti. Jei turite laiko ir ūpo – aliejų kiek pašildykite dubenėlyje karšto vandens.
Kai aliejus susigers, ramiai ruoškite kitas priemones. Visa tai darydama sau šypsausi, kadangi žinau, jog per kelias minutes pagamintos priemonės natūralumu ir pigumu neprilygs jokiam kremui. Ir kaip galėtų – juk šalia chemijos laboratorijose gimusių priemonių sūriu jūros druskos prisotintu oru kvėpuojančios ir saulės spindulius geriančios alyvuogės jaučiasi tarsi žmogus šalia futuristinių robotų.
Štai, pavyzdžiui, odos šveitiklis: sumaišykite šiek tiek alyvuogių aliejaus, rudojo cukraus ir šlakelį šviežios citrinos sulčių – ir baigta, pirmyn į vonią.
O jei norite maitinamojo naktinio kremo, galiu pasiūlyti du puikius jo gamybos variantus: paprastą ir patobulintą. Paprastajam paprasčiausiai sumaišykite alyvuogių aliejų su šlakeliu vyno acto arba citrinos sulčių ir šiek tiek vandens. Veidą tepkite prieš miegą. Jei yra noro, į receptą įtraukite natūralaus vaško, jį kartu su kitais ingredientais kaitinkite dubenyje su verdančiu vandeniu (t.y. į vandens dubenį įstatykite kitą, mažesnį dubenėlį), kai viskas ištrips ir susilies, gerai išmaišykite, supilkite į indelį, ataušinkite ir naudokite net dvi savaites. Laikykite šaldytuve.
Tęsdama odę alyvuogėms, negaliu nepaminėti ir dušo ar vonios malonumų. Kvapnios žalios į jūrą žvelgiančios alyvuogių giraitės tarsi iškils prieš akis, jei maudynėms naudosite vonios druską, o vėliau – pačių pasigamintą muilą su alyvuogių aliejumi. Tam reikės kuo natūralesnio paprasto bekvapio pirktinio muilo, tarkos, puodo, alyvuogių aliejaus, taip pat pietų kraštų karalienės levandos nuoviro arba eterinio aliejaus, šiek tiek vandens. Viską virdami sumaišykite, supilkite į formeles ir mėgaukitės vonioje.
Galiausiai nuolat prisimenu vienos draugės žodžius, kad kaskart gamindama salotas ji šiek tiek alyvuogių aliejaus pila ne tik į dubenį, bet ir ant plaukų galiukų.
 

Levandos, rozmarinai, citrinos ir medus


Kad jau prabilau apie žoleles, žiemą nuolat prisimenu mėlynuojančius (na, spalva išties labiau violetinė) levandų laukus, kvapnius rozmarinus... Visa laimė, kad šių žolelių net ir Lietuvoje galima įsigyti džiovintų, o jau po to su jais raganauti kuriant grožio priemones.
Štai rozmarinų nuovirą puikiai panaudosite tam pačiam muilui arba, sumaišę su ramunėlių nuoviru, pasigaminsite puikų raminamąjį žiemą puikiai tiksiantį veido losjoną. O levandų nuoviras puikiai tiks plaukams skalauti arba mažučiams maišeliams po pagalve. Levandų kvapas ramina, gerina miegą, o geras miegas – grožio pagrindas.
Kuo kiekvieną žiemą pradžiugina gyvenimas prie Viduržemio jūros, yra citrinos. Šie geltoni saulės spalvos kamuolėliai – ne tik puikus draugas virtuvėje, bet ir daugelio pamėgtas įvairių naminės kosmetikos priemonių pagrindas. Plakti kiaušinio baltymai su citrinos sultimis – puiki kaukė spuoguotai odai, sultys su alyvuogių aliejumi – kremas šalčio suerzintai odai, o citrina ir kokosų aliejus padės minusinės temperatūros nuvargintiems plaukams. Jei prastai auga nagai – reguliariai pamirkykite citrinų sultyse, nenusivilsite. Net ir paprasta vandens stiklinė su šviežiai išspausta citrina – nepakeičiamas rytinis jėgų šaltinis, gerinantis virškinimą.
Galiausiai, tiek Lietuvoje, tiek pietų šalyse žiemos sveikatos ir grožio karalius ar imperatorius yra medus. Puikus šalavijų, levandų ar pats paprasčiausias laukų gėlių auksas ne tik gelbėja nuo gerklės skausmo, stiprina imunitetą, bet ir yra puiki sudedamoji įvairių kaukių dalis (pvz., sumaišytas su citrinos sultimis, pienu, natūraliu jogurtu ir šiek tiek vandens arba sumaišytas su tik cinamonu, arba su alyvuogių aliejumi ir kiaušinio tryniu) probleminei odai. Medų galite naudoti ir plaukų kaukei, išbandykite rozmarino eterinio aliejaus, medaus, alyvuogių aliejaus kaukę – plaukai taps švelnutėliai.
Apie šių nuostabių gamtos dovanų naudą galima parašyti ištisus veikalus, tačiau jei išbandysite vien tik šiuos išvardytus – pajusite ne tik naudą, bet ir šiltą Viduržemio kraštų dvelksmą šaltos lietuviškos žiemos viduryje.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai