Kad Pelenė virstų princese

Stebuklingos žolelės, aminorūgštys, vaisių ekstraktai, vitaminai, ženšenis suteiks plaukams švelnaus blizgesio. Baltosios pelkių gėlės sėklų aliejus, kviečių baltymai – ypatingo minkštumo. Belieka pasirinkti tinkamą priemonę, ir svajonių princas, apakintas spindinčių plaukų, kris po jūsų kojomis... Ką daryti, kad gražūs plaukai žavėtų, pasakoja grožio salono „Tovera“ kirpėja-modeliuotoja Aida Skodienė ir Ąžuolyno sporto klubo grožio salono specialistė Alma Matusevičienė.
 

Sausi slenkantys plaukai


Po vasaros plaukus reikėtų dažniau plauti maitinamaisiais šampūnais, nes saulė, vėjas, jūros vanduo juos išdžiovino ir blukino. Labai tinka plauti galvą šampūnu, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos D-pantenolio, kuris papildomai drėkina, stabdo plaukų slinkimą bei skilinėjimą.
Jei plaukai yra labai sausi, lūžinėjantys, tikslinga kelis kartus per savaitę uždėti maitinamąją plaukų kaukę.
Jei rudenį plaukai atrodo nušiurę, suskilinėję, praradę gyvybingumą, palepinkite juos balzamais, ajerų, dilgėlių, ąžuolo žievės nuovirais, kurie atkurs natūralią plauko struktūrą, sustiprins plaukų šaknis.
Sausiems skilinėjantiems plaukams naudingos specialios maitinamosios priemonės: plaukų galiukams – serumai, per visą plauko ilgį – kondicionierius. Pastaruoju reikia ištepti plaukus ištrinkus galvą.
Jei plaukai sausi, sunkiai iššukuojami, jums reikia stipriai drėkinamosios kaukės.
Panaudojus tinkamas plaukų priežiūros priemones bent savaitę, plaukai sustiprėja, geriau išsišukuoja, labiau blizga.
„Jei pageidaujate dar geresnio rezultato, nusipirkite keletą sausiems plaukams skirtų ampulių. Išsiplaukite galvą, ampulėje esantį koncentratą lengvais judesiais įmasažuokite į plaukus ir palaikykite 5 minutes. Ši procedūra atgaivins, pamaitins plaukus iš vidaus”, – pataria Alma Matusevičienė.
Nusilpusius plaukus stiprinkime vartodami vitaminų A, B6, B12, C, E, H. Labai svarbios yra aminorūgštys, iš kurių organizme yra gaminamas keratinas – plaukų raginė medžiaga. Plaukų grožiui ir normaliam augimui ypač reikia trijų mikroelementų – magnio, cinko ir seleno.
Patarimai, kaip prižiūrėti sausus plaukus
Po kiekvieno plovimo būtinai perplaukite galvą ir plaukus balzamu.
Plaukų kaukę dėkite kas 3–4 plovimą.
Ampules vartokite kartu su kauke kas penktą galvos plovimą.
Pastaba: Naudojant ampules kaukių naudoti nebūtina. Plaukas padengiamas švelniu kondicionieriumi ar kosmetiniu pieneliu.
Sausiems plaukams tinka aliejaus kaukė, skiesta citrinos sultimis.

 

Riebūs plaukai


Plaukų stilistė Alma Matusevičienė pabrėžia, kad riebiems plaukams visiškai netinka šampūnas „du viename“, t.y. kai viename buteliuke yra ir šampūnas, ir kondicionierius. „Riebius plaukus plaukite neutraliu šampūnu ir balzamu, kuris skirtas kasdieninei plaukų priežiūrai.
Ir dar gera naujiena mėgstančioms dažyti plaukus: jeigu jūsų plaukai riebūs, nebijokite dažniau dažyti plaukų! Svarbu nepagailėti pinigų ir išsirinkti kokybiškus plaukų dažus, kurie ne tik suteiks jūsų plaukams natūralią patrauklią spalvą, žvilgesio ir sumažins plaukų riebalavimąsi. O spalvą pasirinkite tokią, kuri derėtų prie jūsų veido, akių ir odos spalvos“, – pataria specialistė.
Patarimai riebių plaukų priežiūrai
Plaukų dažai mažina riebalavimąsi, todėl nebijokite jų dažyti.
Galvą plaukite kambario temperatūros vandeniu, nes karštas vanduo skatina plaukų riebalavimąsi. Nedžiovinkite plaukų itin karštu fenu.


 

Pleiskanos


Jei pleiskanos smulkios ir sausos, greičiausiai tai tik kosmetinis defektas. Galvos odos reakcija į jai netinkantį šampūną, balzamą, plaukų laką, putas pasireiškia pavienėmis pleiskanomis, kurios byra ant rūbų.
„Atrasti jums tinkamas plaukų priežiūros priemones yra labai svarbu. Pritaikius šampūną, pleiskanos jau po 2–4 plovimų paprastai pradingsta. Tačiau reikėtų įsidėmėti štai ką: jei yra polinkis į pleiskanas, reikėtų kas 3–5 plovimą išplauti galvą specialiu gydomuoju šampūnu nuo jų. Ir tai reikėtų daryti profilaktiškai, kad išvengtumėte pakartotinio pleiskanų atsiradimo“, – sako Aida Skodienė.
Susidarius pleiskanų lopams, grožio salone galima atlikti galvos odos šveitimą.
Jei plaukai ilgesni, svarbu galvą išplauti itin kruopščiai, kad neliktų šampūno ar kondicionieriaus likučių. Reikėtų vengti įvairių cheminių plaukų priežiūros priemonių, nes dažnas lako, želė, putų vartojimas taip pat skatina pleiskanų atsiradimą.
Kaip įveikti pleiskanas, kurios atsiranda dėl gyvenimo būdo pasikeitimo, streso, netaisyklingos mitybos ar nekokybiško vandens? Nereikėtų vaikytis įvairių dietų, kurios išbalansuoja organizmą ir išprovokuoja pleiskanų atsiradimą. Kasdieninėje mityboje ypač reikalingas vitaminas B6, reikėtų vengti cukraus, gyvulinių riebalų, riešutų, šokolado, jūros produktų, ypač moliuskų – tai skatina pleiskanojimą
Jei yra pleiskanų
Apsilankę baseine, saunoje ar pirtyje, būtinai išsiplaukite plaukus.
Plaukite galvą, kai ji nešvari, nes dažnas galvos plovimas dar labiau sausina odą, ir ji ima gausiau pleiskanoti.
Trinkite galvą virinto ar šaltinio vandeniu.
Plaukų priežiūros priemones rinkitės atidžiai, pasikonsultuokite su odos gydytoju ar grožio specialistu.
 

Dažyti plaukai


„Jei norite, kad dažai kuo mažiau paveiktų plauko struktūrą, rinkitės dažus be amoniako (arba kad būtų nedidelis kiekis). Antras dalykas – svarbu atidžiai laikytis plaukų dažymo instrukcijos. Pirmoji taisyklė: nelaikykite dažų ant plaukų ilgiau nei nurodyta instrukcijoje!”, – pataria Aida Skodienė.
Dažytus plaukus išplaukite drėkinamuoju šampūnu. Reikėtų žinoti, kad dažytiems plaukams visiškai netinka šampūnai, skirti riebiems plaukams, nuo pleiskanų ar slenkantiems plaukams. Pastarieji šampūnai nusausina plaukus, jie praranda elastingumą ir žvilgesį, nublukina spalvą. Jei norite, kad dažyti plaukai kuo ilgiau atrodytų natūraliai gražūs, plaukite juos specialiai dažytų plaukų priežiūrai sukurtu švelniu šampūnu, kuris stiprina plaukus, suteikia blizgesio, elastingumo, ilgiau išlaiko spalvą.
„Jei plaukai dažyti, reikėtų naudoti šampūną, skirtą dažytiems plaukams. Toks šampūnas padeda geriau išlaikyti sodrią spalvą ir turi puikų drėkinamąjį poveikį. Ši priemonė ypač reikalinga moterims, turinčioms ilgus plaukus”, – pritaria Alma Matusevičienė.
Verta pasirinkti šampūną, kurio sudėtyje yra šilko baltymų. Pastarieji reguliuoja galvos odos ir plaukų drėgmės balansą, drėkina, maitina plaukus, saugo nuo kenksmingo aplinkos poveikio. Dažytiems plaukams naudingas šampūnas, kurio sudėtyje yra ir kviečių baltymų. Jie atkuria pažeistų plaukų struktūrą, suteikia tvirtumo.
Tiek tamsių, tiek šviesių dažytų plaukų priežiūra yra panaši, tik šviesiems plaukams reikėtų dažniau vartoti kaukes ir balzamus, nes jie būna sausesni už tamsius.
Jei plaukai dažyti
Po dažymo neskubėkite plauti galvos – padarykite tai ne anksčiau nei po 3–4 parų, tada ilgiau galėsite džiaugtis sodria plaukų spalva.
Jei dažyti plaukai riebaluojasi, reikėtų rinktis šampūną, skirtą ploniems, gležniems plaukams.
Ilgus plaukus saugiau dažyti grožio salone.
 

Kokie yra požymiai, nusakantys plaukų tipus?


Riebi galvos oda yra tada, kai ryte išplauname galvą, o vakare plaukai vėl sulipę sruogomis. Plaukai atrodo nešvarūs ir tuomet, kai naudojame daug priemonių vienu metu. Grožio specialistai rekomenduoja vienu metu naudoti ne daugiau nei tris produktus.
Sausi plaukai gali būti ir natūraliai sausi, ir išsausėję po cheminio ar mechaninio poveikio.
Pirmuoju atveju rekomenduojama naudoti drėkinančias priemones, profilaktiškai įterpiant kaukes ar ampules.
Antruoju atveju tinka visos priemonės, skirtos pažeistiems plaukams. Konkretesnes rekomendacijas turėtų pasakyti jūsų kirpėja.
Bendri patarimai plaukų priežiūrai
• Plaukus plaukite tik tuomet, kai jie nešvarūs.
• Jei norite juos trinkti kasdien, rinkitės švelnesnį šampūną, skirtą kasdieniam plovimui.
• Nedideliu kiekiu šampūno galvą trinkite du kartus: pirmą – nuplausite dulkes, o antrą – įmasažuosite jį į plaukus ir odą.
• Šampūną kruopščiai išskalaukite vandeniu, ir tai turi trukti ilgiau nei pats trinkimas.
• Plaukus plaukite kuo trumpiau, vėsesniu vandeniu.
• Plovimo metu pamasažuokite galvoje esančius energinius taškus – tai atpalaiduos, sumažins galvos skausmą, įtampą ar nuovargį (tačiau tai netaikytina esant riebiai galvos odai).
 

Liaudies receptai


• Plaukų sruogas ištepkite rūgščiu pienu, kefyru ar išrūgomis ir apriškite juos šitai. Po 20–30 minučių galvą išplaukite (stiprina visų tipų plaukams).
• Nuskinkite du alijošiaus lapus, juos perplėškite į dvi dalis ir sultimis įtrinkite galvą ir plaukus. Po 15–20 minučių perskalaukite šiltu vandeniu (maitina sausus lūžinėjančius plaukus).

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai