Saugi plaukų priežiūra

Visi naudojame vienokias ar kitokias plaukų priežiūros priemones. Tačiau ar pažvelgiame į jų sudėtį? Daugelyje plaukų priežiūros ir kitų kosmetikos gaminių sudėtyje yra tam tikrų organizmui žalingų cheminių medžiagų. Žinoma, visko įsidėmėti ir žinoti neįmanoma, tačiau šiek tiek informacijos apie cheminę medžiagą, kurios neturėtų būti plaukų priežiūros gaminiuose, žinoti naudinga.
 

Ko neturėtų būti saugios plaukų priežiūros priemonėje?


Viena iš kenksmingų medžiagų, kuri yra naudojama daugelyje plaukų priežiūros (šampūnų, balzamų) ir kitų kosmetikos priemonių gaminiuose, – parabenai. Parabenai (butilo, metilo, etilo, propilo, izobutilo parabenai) yra naudojami kaip konservantai, kurie pailgina naudojamo produkto galiojimo laiką (šios medžiagos apsaugo nuo bakterijų dauginimosi). Tačiau ši medžiaga turi daug nepageidaujamų poveikių ir žalos mūsų organizmui, nes:
▪ gali būti daugelio alerginių reakcijų ir odos išbėrimų priežastis. Kuo preparate šių medžiagų yra daugiau, tuo didesnė rizika susirgti alergija;
▪ jie yra mutagenai – medžiagos, galinčios sukelti išliekamuosius ląstelių genetinės medžiagos kiekio ar struktūros pakitimus;
▪ parabenai veikia panašiai kaip moteriškieji lytiniai hormonai (estrogenai) ir gali pagreitinti auglių augimą;
▪ pažeidžia endokrininę sistemą, trikdo liaukų, gaminančių hormonus (reguliuojančius augimą, brendimą, organizmo funkcionavimą), veiklą;
▪ yra toksiški.
Parabenai turi savybę pro odą įsisiurbti į giliausius odos sluoksnius (taip pat ir pro galvos odą), absorbuotis kraujotakos sistemoje bei susikaupti organizmo audiniuose. Be to, šios medžiagos per motinos organizmą yra perduodamos palikuonims, ir tai buvo įrodyta tyrimais, radus parabenų motinos piene. Dažnai naudojant plaukų priežiūros priemones su parabenu, gali padidėti šios medžiagos koncentracija ir ji gali kauptis organizme bei pastebimai neigiamai veikti imuninę sistemą, tai gali paskatinti įvairių ligų bei anomalijų atsiradimą. Taip pat gali pažeisti galvos odą (išberti) ar sukelti alergiją. Todėl reikėtų rinktis tokius plaukų priežiūros gaminius, kuriuose nebūtų šios cheminės medžiagos.


 

Garnier Fructis – pagalba silpniems plaukams be parabenų


Garnier pristato naujos kartos specialias plaukų priežiūros priemones be parabenų, sukurtas suderinus natūralias sudedamąsias dalis ir naujausias technologijas. Jos veikia plonus plaukus iš vidaus – stiprina ir suteikią naują apimtį jų nesunkindamos. Plaukų priežiūros priemonės Fructis Volume Restructure su veikliųjų biomedžiagų kompleksu ir keramidais specialiai pritaikytos ploniems plaukams atsižvelgus į jų savybes:
▪ plonų plaukų skaidulų skersmuo yra mažesnis nei normalių plaukų;
▪ jie prigludę, silpni ir sunkiai šukuojami;
▪ ploni plaukai taip pat labai trapūs ir pažeidžiami dėl kenksmingo aplinkos poveikio.
Sveiką plaukų skaidulų išvaizdą ir atsparumą užtikrina lipidai, kurie sudaro 3 proc. jų sudėties, todėl plonų plaukų skaidulas reikia stiprinti, kad jų struktūra sutvirtėtų iš vidaus. Unikali plaukų priežiūros priemonių Volume Restructure sudėtis pritaikyta specifiniams plonų plaukų poreikiams – jos labai lengvos, be silikono ir parabenų. Biomedžiagų kompleksas, keramidai ir dėl gaivinamojo poveikio garsėjantys ženšeniai bei imbierai, veikdami kartu, stiprina plaukų skaidulas iš vidaus, todėl jų struktūra tampa tvirta, ir ploni plaukai atrodo natūraliai purūs bei sveiki.
 

Garnier prekių ženklas – šį pavasarį tampa dar žalesnis


Įdomu tai, kad Garnier prekių ženklas neabejingas aplinkosaugos problemoms. Nuo tada, kai 1904 metais Prancūzijoje Alfredas Amouras Garnier‘as sukūrė plaukų losjoną, kurio pagrindą sudarė augalinės sudedamosios dalys, gamta tapo įkvėpimo ir gaminių veiksmingumo šaltinis. Nuolat ieškodami pačių veiksmingiausių natūralių sudedamųjų dalių, jie vadovaujasi „žaliosios chemijos” principais ir būdais, kurie leidžia gaminti natūralias sudedamąsias gaminių dalis taip, kad aplinkos tarša ir energijos sąnaudos būtų mažesnės nei gaminant tradiciniu būdu. Štai keletas faktų:
▪ Garnier iš naujo panaudoja 91 proc. savo gamybos atliekų;
▪ visų Garnier gamyklų į aplinką išskiriamas CO2 kiekis per 3 metus sumažėjo 19,6 proc.;
▪ kartoninės pakuotės yra 100 proc. perdirbamos ir nuo 2008 m. žymimos FSC sertifikato ženklu;
▪ šampūno Fructis buteliukai yra patys lengviausi plataus vartojimo gaminių rinkoje – sveria tik 18,5 g.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

vel reklama
2010-10-03 16:20
Uzsakytas staripsnis, si produkcija yra viena is kenksmingiausiu, o cia rasoma atvirksciai.
Airinga
2009-07-07 20:43
Puiki linija :)

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai