Kai mes įsimylėję, rezultatas – fantastiškas

Kokie plaukai yra gražūs? Kaip galime padaryti plaukus žavius? Apie tai ir dar daugiau kalbamės su Ąžuolyno sveikatingumo klubo Grožio studijos profesionalia kirpėja plaukų dizainere Alma MATUSEVIČIENE.
 

Tad kaip apibūdintumėte gražius plaukus?


Gražūs plaukai – sveiki, stiprūs, blizgantys, gražiai apkirpti bei sušukuoti. Plaukai suteikia moters ar vyro veidui žavesio bei patrauklumo.
Kaip sako prancūzai, moteris visada turi būti gražiai sutvarkytais plaukais ir avėti gerais bateliais. Tam tikra prasme jie teisūs, tie galantiškieji prancūzai. 
 

Kaip įvairiais laikotarpiais keitėsi gražių plaukų etalonas?


Iš esmės grožio siekimas yra žinomas nuo neatmenamų laikų. Aišku, visuomenės išsivystymo lygis lėmė, kiek žmogus dėmesingas išorinio grožio puoselėjimui. Šukuosenų istorinė raida – sudėtinga ir įdomi. Atlikti archeologiniai kasinėjimai rodo, kad šukuosenos atsirado jau ankstyvuosiuose žmogaus evoliucijos laikotarpiuose. Bėgant amžiams, keitėsi visuomenė, kūrėsi tradicijos. Tačiau visais laikais šukuosena atspindėjo žmogaus individualybę, socialinę padėtį, moralę. Pavyzdžiui, privilegijuotos klasės atstovai šukuosena pabrėždavo išskirtinę padėtį visuomenėje, diktavo madą.
 

Nuo ko priklauso plaukų išvaizda?

 
Bene svarbiausias kriterijus, nulemiantis tiek plaukų, tiek bendrą žmogaus išvaizdą, yra gyvenimo būdas ir tai, ką mes paveldėjome iš savo tėvų bei protėvių. Sveika mityba, aktyvus sportas, grynas oras, fizinis, dvasinis ir emocinis poilsis, vidinė ramybė ir pozityvus požiūris į mus supantį pasaulį, truputis specialisto paslaugų, ir jūs – nepakartojama. 
Tamsius ar šviesius, tiesius ar garbanotus, plonus ar storesnius plaukus, polinkį į plaukų slinkimą ar plikimą mes atsinešame į šį pasaulį jau gimdami, todėl mažai ką galime pakeisti. Tai lemia ne mūsų norai, o genetika ir rasė, kuriai priklausome. Europiečių plaukai yra silpnesni, oda – šviesesnė. Azijiečių ir afrikiečių plaukai dažnai juodi, vienų yra tiesūs, stiprūs ir tankūs, o kitų – tankūs ir stipriai garbanoti. Genams susimaišius, vaikai turi tai, ką paveldi iš abiejų tėvų. Ne veltui sakoma, kad kuo tolimesnių tautų yra tėvai, tuo gražesni ir sveikesni gimsta vaikai. 
 

Ar sveiki plaukai byloja apie žmogaus gerą sveikatą?

 
Ryšys tarp sveikų, gražių plaukų ir geros sveikatos yra, bet kartais turint iš prigimties stiprius plaukus jie lieka gražūs ir sutrikus sveikatai. Kita vertus, būnant geros sveikatos, plaukai dėl netinkamos priežiūros gali atrodyti prastai. Plaukus neigiamai veikia daug aplinkos veiksnių, tokių kaip aktyvi saulė, šaltis, stiprus vėjas, sūrus jūros, chloruotas baseino vanduo. Plaukams kenkia netinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės, neprofesionaliai atliktos plaukų dažymo ar garbanojimo procedūros.


 

Kokia turėtų būti plaukų priežiūra, kad jie kasdien atrodytų gražiai?

 
Pirmoji taisyklė: plaukai visada turi būti švarūs. Plaukus plaukite tokiu šampūnu, kurie tinka būtent jūsų plaukams ir galvos odai. Šampūnai ne tik pašalina plaukų nešvarumus, bet ir padeda nuo galvos odos problemų, pavyzdžiui, nuo slinkimo, sausų ar riebių pleiskanų ir pan.
Išplovę galvą šampūnu, naudokite kaukę, balzamą ar gydomąsias ampules. Priemones reiktų pasirinkti pagal poreikį: gal jūsų plaukai pažeisti ir lūžinėja? Gal reikia plaukams drėgmės, pagerinti plaukų struktūrą? Beje, labai svarbu palaikyti plaukų drėgmę, t.y., uždarant plauko žvynelius, išsaugoti plauko viduje sukauptas gydomąsias ir struktūrą atkuriančias priemones.
Ištrinkus galvą, svarbu plaukus teisingai išdžiovinti. Geriausia galvą apvynioti minkštu kilpiniu rankšluosčiu, kuris iš švelniai sugers drėgmę. Plaukus sausinkite švelniais masažuojamaisiais judesiais. Negalima trinti galvos rankšluosčiu, kaip mėgsta dauguma vyrų, deja, ir moterų. Šis nevykęs įprotis drasko ir pažeidžia plaukų šaknis.
Šukuoseną formuokite teisingai naudodami džiovintuvą. Pasirūpinkite, kad karšta oro srovė nedegintų plaukų, t.y. pučiamas oras nebūtų per karštas. Tai labai kenkia plaukams ir galvos odai. Jei naudojate garbanojimo ar tiesinimo žnyples, taip pat jų stipriai neįkaitinkite.
Šukuosenai užbaigti kruopščiai parinkite plaukų galiukų serumą, aliejų, formavimo putas, laką ar želė. Tačiau šukuosenos sutvirtinimo priemones naudokite saikingai. Taisyklė „geriau mažiau, nei daugiau“ jūsų nepavils.
 

Kokie vitaminai yra reikalingi plaukams?


Kai organizme stinga vitamino A, oda ir plaukai sausėja. Vitaminas A padeda išsaugoti sveikus ir purius plaukus, lygina odą, saugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų, taip pat suteikia žvalumo.
Rupioje duonoje yra beveik visų B grupės vitaminų. Joje esantis vitaminas B5 stiprina plaukus. Neskaldytų grūdų duonoje yra nemažai ląstelienos, kuri valo žarnyną, skatina virškinimą. O tai neleidžia kauptis toksinams ir šlakams. Švarus žarnynas – tai gera savijauta, skaisti oda ir stiprūs, žvilgantys plaukai.
Norite gražių plaukų – dažniau valgykite svogūnus. Jie turi kraują gerinančios geležies, jauninančio vitamino C, taip pat folio rūgšties, kuri stabdo ankstyvą plaukų žilimą, šalina nuovargį.
Svarbūs plaukams ir cinkas bei selenas, kurie stabdo plaukų slinkimą, suteikia jiems gyvybingumo ir žvilgesio.
 

Beje, kodėl kai kada plaukai patys gražiai sukrenta, net nesistengiant. Gal plaukų grožį veikia ir energetiniai dalykai? Pavyzdžiui, meilė, įkvėpimas, atsipalaidavimas?

 
Tai turi bene didžiausią reikšmę. Kai mes įsimylėję, o jeigu dar ir kirpėjas įsimylėjęs, rezultatas – fantastiškas. Bet vis dėlto kirpėjo meistriškumas – tai vienas iš pagrindinių kriterijų, lemiančių nepriekaištingą šukuoseną.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

sandrovicele
2010-03-11 18:32
tikra tiesa kai isimyli palukai visada graziai sukrenta.:)
Mauglis
2009-02-19 12:12
Vitaminai dar ne viskas, reikia nepamirsti ir api energija, kai visai teisingai parase vairuotoja, be jos ir vitaminai nepades o tonussan’as vienas is galimu energijos saltiniu kurie tonizuoja visa jusu aorganizma
Vairuotoja
2009-02-18 21:45
Bet kai bunam isimyleje, tai jegu daugiau reikia, energingesniem but :}} as visada tokiu atveju tonussan vartoju, o dar ir lytiniu jegu suteikia, tai is vis pasakiskas rezultatas!

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai