Šventinė šukuosena namuose

Visai čia pat kalėdinės ir Naujųjų metų šventės. Šventiniai vakarėliai, be džiaugsmingos nuotaikos, neretai kelia ir įvairių rūpestėlių, pavyzdžiui: kaip gražiai atrodyti? O tam pirmiausia gražiai atrodyti turi plaukai. Į kirpyklą nueiti ne visuomet ir ne visos turime galimybe. Ką daryti? Kaip greitai ir dailiai susitvarkyti plaukus pačioms namuose? Apie tai patarimais dalijasi kirpėja modeliuotoja Alma MATUSEVIČIENĖ.
 

Ką norėtumėte mūsų skaitytojoms priminti apie galvos plovimą?


Visų pirmiausia, svarbu pasirinkti tinkamą jūsų plaukams šampūną ir maitinamąją plaukų kaukę. Bet tuo turėtumėte pasirūpinti iš anksto. Šventinio vakaro išvakarėse priemonių paieška rūpėti neturėtų.
Pasirinkite šampūną pagal savo plaukų tipą. Jei plaunate galvą dažnai, geriau naudokite šampūną, skirtą kasdieniniam plovimui. Beje, šampūnus naudinga yra kaitalioti, nenaudokite ilgai vienos rūšies šampūno.
Šampūno užpilkite ant delno ir, paskleidusios jį tarp rankų, įtrinkite odą ir plaukus. Perplovusios vandeniu, pakartokite tai antrą kartą. Gerai išskalaukite šampūno likučius, ypač atidžiai skalaukite plonus ir gležnus plaukus. Jeigu jūsų plaukai sausi, perplaukite plaukus balzamu. Tačiau, jeigu jūsų plaukai riebūs, balzamo geriau atsisakyti. Jeigu norite, kad jūsų plaukai gražiai atrodytų ir būtų tvirti, plaukite galvą ne karštu, o vėsesniu vandeniu. Vandens temperatūra galėtų būti tik vienu laipsniu aukštesnė už mūsų kūno temperatūrą, t.y. apie 37,6 C.
Taip pat kiekvienos moters kosmetinių priemonių krepšelyje turėtų būti plaukų formavimo priemonių, kurios reikalingos šukuosenai formuoti. Tai gali būti plaukų lakas, putos, vaškas, plaukų blizgiai, plaukų želė, įvairios purškiamos ir tepamos plaukų formavimo priemonės.
 

Plaukų džiovinimas ir šukuosenos formavimas: kiek tai tarpusavyje yra susiję ir kodėl?


Tai susiję tiek, kiek to reikalauja šukuosena. Plaukus galite džiovinti natūraliu būdu arba naudojant plaukų džiovintuvą ar feną. Vienai patogu tiesiog ištrinkti plaukus ir palikti juos natūraliai išdžiūti, pamaitinus plaukams skirto aliejaus lašeliu, tiesinimo ar garbanojimo kremu, o kitai gali prireikti viso „arsenalo“: džiovintuvo, apvalaus ir plokščio šepečio, suktukų garbanoms formuoti, smeigtukų, sagių ir gumyčių šukuosenai sutvirtinti ir dar kelių šukuosenos formavimo ar standinimo priemonių. Šventinei šukuosenai derėtų nepamiršti ir išskirtinio akcento. Pavyzdžiui, puošnaus kaspinėlio, lankelio ar gėlytės.
Aišku, sveikiausia plaukus džiovinti natūraliai. Džiovinkite rankšluosčiu, tik netrinkite stipriai, nes pažeisite plauko struktūrą. Padarykite taip: apvyniokite galvą puriu storesniu rankšluosčiu ir pabūkite tol, kol sugers drėgmę.
Plaukai atrodys puresni ir storesni, jeigu, juos patepusios kondicionieriumi, džiovinsite fenu, pradėdamos nuo šaknų, šepečiu pakeldamos plaukus. Neretai džiovindamos plaukus abejojame, kokį geriau pasirinkti karščio režimą – vėsesnį ar karštesnį? Patartina plaukus džiovinti vidutinio karščio režimu, o džiovintuvą laikyti nuo plaukų tolėliau, ne mažesniu kaip 30–40 cm. atstumu. Tuomet labiau saugosime plaukus, jie neperkais, nelūžinės, nepraras natūralaus blizgesio.


 

Šukuosenos formavimo ypatumai: kiek tai priklauso nuo plaukų struktūros?


„Kokią susikursime šukuoseną, be abejo, priklauso ir nuo to , kokie plaukai. Tiesiems, storiems ir ilgiems plaukams sugarbanoti galime sugaišti visą vakarą, o, išėjusios į drėgną orą, deja, prarasime viltį vakarėlį pasiekti tokios pat išvaizdos, kokios išėjome iš namų. Tuo tarpu garbanotus plaukus, atvirkščiai, drėgmė tik dar labiau pagražins”, – sako Alma Matusevičienė. – Siūlyčiau ruošiantis į vakarėlį nepersistengti. Vadovaukitės taisykle: mažiau visada yra daugiau. Ir dar. Nemažiau svarbi yra vidinė būsena bei nuotaika. Moteris visada gražiai atrodo tada, kai yra pasitempusi, laisva, natūraliai besišypsanti. Net karnavalinė šukuosena ar išskirtinis drabužis neturėtų kaustyti moters judesių“.
Nenustebkite, jei, išsiplovusios galvą šampūnu, patepusios ją balzamu, panaudojusios gydomąjį preparatą, formuosite šukuoseną dar naudodamos putas, želė ar laką, – norimo rezultato negausite! Plaukai gali prarasti blizgesį, atrodyti sulipę, nešvarūs. Kodėl taip atsitiko? Jums nepasisekė todėl, kad vienu metu naudojote per daug kosmetinių priemonių!
Vertėtų žinoti, kad, norint pasiekti gerą rezultatą, vienu metu reikėtų naudoti ne daugiau nei tris priemones. Pavyzdžiui, šampūną, balzamą ir putas arba želė ar laką.
 

Kada modeliuojant šukuoseną naudoti laką, formavimo putas ar želė? Nuo ko tai priklauso?


Kada kokias priemones naudoti, vėlgi priklauso nuo plauko struktūros, šukuosenos ilgio ir formos, kurią ketiname suteikti. Laisvai lengvai krentančiai ir natūraliai šukuosenai pasirinkite mažos fiksacijos priemones, kurios paryškins jūsų plaukų tekstūrą bei formą. Trumpus plaukus galima formuoti, stipriau fiksuojančiomis priemonėmis.
Norėčiau atkreipti dėmesį, kad laką reikėtų pasirinkti atsižvelgiant ir į jo paskirtį. Pavyzdžiui, vienoks gali būti naudojamas šukuosenai užbaigti (vadinamieji šlapi lakai), kiti tinka kuodams, trumpoms bei tvirtoms šukuosenoms. Tam tikri lakai apsaugo plaukus nuo drėgmės arba sutvirtina garbanas. Plaukų lakas drėkina, minkština plaukus, greitai suformuoja šukuoseną. Tam pakanka nedidelio lako kiekio. Svarbu įsigyti tokį laką, kurio sudėtyje nėra alkoholio. Antraip jis gali pakenkti plaukų struktūrai, augimui, juos greičiau išsausina bei išblukina.
Plaukų putos suformuoja norimą šukuoseną, išsaugo plaukų blizgesį bei dažytų plaukų spalvą.
Plaukų želė tinka „šlapiai“ šukuosenai formuoti. Ją galima naudoti prieš plaukų džiovinimą arba šukuosenai užbaigti.
 

Kaip naudoti formavimo priemones, kad neatrodytume kaip nenatūraliai nulakuotos barbės?


Visada siūlau vadovautis taisykle: mažiau visada yra daugiau, bet tai vėl priklauso nuo moters tipo, stiliaus, charakterio savybių, drabužių ir apavo. Apskritai nėra jokių taisyklių, kurių negalėtų sulaužyti moteris, kurdama savo individualų grožį. Ir beviltiška ją sprausti į rėmus. O, jeigu jums iškyla kokių klausimų, manau, kad verta pasidomėti pas specialistus.
 

Nuo ko priklauso namuose padarytos šukuosenos sėkmė?


Viskas priklauso nuo požiūrio į save, nuo geros nuotaikos, šypsenos ir spindinčių akių.
 

Kokias dažniausiai darome klaidas? Kaip galėtume to išvengti?


Dažniausiai moterys persistengia, manydamos, kad vakarėlio metu jos turi neatpažįstamai pasikeisti. Tam dažnai jau būna reikalinga specialisto konsultacija, kad nebūtų taip, jog vienas galas dega, o kitas – rūksta…

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Agne
2011-10-16 00:04
plauku vaska naudoju is http://www.topbeauty.lt
inga
2010-05-18 17:04
priziurekit mielosios savo plaukus

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai