Idealaus kūno paslaptys

Turbūt nerastumėte žmogaus, kuris norėtų būti negražus, – tai prieštarauja mūsų prigimčiai. Kita vertus, supratimą apie grožį didžiąja dalimi reguliuoja mados žinovai. Šiandien esame toli nuo Rubenso moterų idealo, kita vertus, ir berniukiškoji Tvigi taip nebežavi kaip prieš kokius keturiasdešimt metų. Kalbant apie dabartines mados tendencijas, galima pasakyti, kad šiuo metu išgyvename tarpinį laikotarpį, kai tarpusavyje kovoja dvi begalinės jėgos: madingasis „perkarusių“ podiumo gražuolių kultas ir sveikas protas, pasisakantis už nediduką riebalų sluoksnelį tam tikrose kūno vietose. Taigi, kas yra idealios kūno formos ir kaip jų pasiekti?
 

Moterys mąsto, vyrai – sako


Apklausos rodo, kad absoliuti dauguma moterų (pradedant paauglėmis) mano, kad vyrams patinka lieknos moteriškosios lyties atstovės. Kai kurios, matuodamos savo apimtis, siekia garsiųjų 90:60:90, trūks plyš siekdamos savo idealo ir šventai tikėdamos, kad tokios formos padės susitvarkyti karjeros klausimus, patraukti ir išlaikyti šalia savęs geidžiamą vyrą, išpildyti daugiau savo svajonių. Tuo tarpu vyrų apklausos parodė, kad iki šiol geidžiamiausia visų laikų moterimi laikoma Merlin Monro. Ar žinote, kad ši moteris dėvėjo 14 dydžio rūbus, tai atitiktų dažniausiai perkamą amerikietės rūbo dydį. Be abejo, toks yra Vakarų vyrų požiūris, antai Mauritanijos vyrija Merlin Monro laikytų pernelyg kaulėta ir mieliau pasidairytų į tokią moterį kaip, pvz., Monserat Kabaljė, nes tikima, kad kuo stambesnė moteris, tuo daugiau žvangančių jos vyro piniginėje.


Grožio suvokimas labai priklauso nuo kultūros ypatybių. Kai kuriose Afrikos gentyse tam tikru būdu žalojami lytiniai organai (ištampomi kabinant prie jų svorį), krūtys, tempiamos lūpos, žalojama oda, kad susidarytų tam tikras ornamentas iš randelių, nuo mažumės tempiamas kaklas, segant metalinius žiedus, ir t.t. Iš tikrųjų, tiek vyrams, tiek moterims užkoduotas nepaprastas gebėjimas pasirinkti tokį partnerį, su kuriuo galima susilaukti sveikų palikuonių. Kam gi reikia paliegusių ir nesugebančių pasirūpinti šeima bei vaikais partnerių? Kam reikia moterų, nesugebančių pagimdyti vaikų? Be abejo, civilizuotame pasaulyje ne viskas taip aiškiai išreikšta, tačiau tendencija rinktis būtent vaisingumą spinduliuojančius kūnus išlieka ir dabar. Amerikiečių mokslininkas D.Singhas tyrė net aštuoniolikos kultūrų vyrų požiūrį į moters kūną. Pasirodo, svarbiausia vyrams – santykis tarp liemens ir klubų, t.y. moteris laikoma tuo patrauklesnė, kuo jos klubai platesni už liemenį.
 

Kūnas be trūkumų


Senovės žmonės ne veltui sugalvojo dievus, kuriems buvo priskiriamos kokios nors idealios savybės, tarp jų ir idealus kūnas, prisiminkime, kad ir nepaprasto grožio Apoloną ir gražiąją Afroditę. Medicinos požiūriu idealiu laikomas toks kūnas, tiksliau tokios kūno proporcijos, kai kūno masės indeksas yra nuo 18,5 iki 24,9 kg/m2. Tai reiškia, kad 172 cm ūgio žmogus idealiu atveju turėtų sverti nuo apytikriai 55 kg iki 73 kg. Sutikite, ribos ganėtinai plačios ir nespraudžia mūsų į sunkiai įgyvendinamus rėmus. [Kūno masės indeksas (KMI)= masė (kg)/ūgis (m) 2.] Esant didesniam nei rekomenduojama KMI, didėja rizika turėti vaisingumo sutrikimų, sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, cukralige, sąnarių ligomis ir t.t. Taigi kiekvienai šeimai namuose rekomenduojama turėti svarstykles ir atsakingai stebėti kūno svorį. Nepamirškite, kad pradėjus didėti kūno masei norimo rezultato pasiekti lengviau nei esant dideliam antsvoriui. Be to, itin svarbu visada svertis ant tų pačių svarstyklių, kad išvengtumėte didesnės paklaidos. Be abejo, esant tokio svorio, kuris, medicinos požiūriu, yra idealus, ne visada jausitės be galo gražūs, juk idealumą lemia ne tik riebalų kiekis, bet ir jo pasiskirstymas. Nesukite sau galvos, pasiekę norimo rezultato, idealo galite siekti pasitelkdami patį neskausmingiausią ir bene efektyviausią metodą – korekciją rūbais. Jokiu būdu nekalbu apie viską suspaudžiančius korsetus ar kitas drastiškas priemones – reikia parinkti tokius rūbus, kurie tiktų jūsų figūrai ir paslėptų trūkumus, atskleisdami privalumus.
 

Baubas, vardu celiulitas


Daugiau kaip 80 procentų vyresnių nei 20 metų amžiaus moterų susiduria su celiulito problema. Manoma, kad celiulitas vystosi dėl sulėtėjusios mikrocirkuliacijos tam tikrose kūno vietose ir dėl to atsiradusio skysčių kaupimosi, pvz., šlaunų srityje. Audiniai išbrinksta, pastorėja ir dėl to iškyla paviršiun plaukelių folikulai bei prakaito liaukos – oda tampa nelygi ir savotiškai panaši į „apelsino žievelę“. Vėliau vyksta baltyminių struktūrų, riebalinių ląstelių pokyčiai. Tik paskutinioji stadija, t.y. tuomet, kai išsivysto poodinio riebalinio audinio uždegimas, vadinama celiulitu. Šį sutrikimą gaubia daugybė mitų, pvz., kad celiulitas atsiranda gausiai geriant gazuotus gėrimus, kad jis vargina tik moteris, kad celiulitas atsiranda tik antsvorio turintiems žmonėms. Visa tai nėra tiesa. Gydymo metodų taip pat yra galybė. Tenka apgailestauti, tačiau vienintelio šimtaprocentinio rezultato taip pat nėra. Geriausių rezultatų sulaukiama taikant įvairių priemonių kompleksą. Grožio klinikos ir kabinetai siūlo įvairiausius masažus, riebalų šalinimo procedūras, į celiulito pažeistą sritį vietose injekuoja tam tikrų preparatų, atlieka vakuuminį masažą, įvyniojimus, stato specialias taures, ir t.t. Be abejo, visos šios priemonės kainuoja nemenkus pinigus, be to, ne kiekvienai mielai poniai visų šių priemonių reikia. Ką galite padaryti namuose? Pirmiausia – sureguliuokite mitybą, atsisakykite greitų angliavandenių pertekliaus (grubiai tariant, neperlenkite lazdos smaguriaudami pvz., saldainiais), plaukiokite, būkite aktyvūs, maudydamiesi galite pamasažuoti problemines sritis šiurkščiu šepečiu, puikiai tinka giliminis valymas. Dar viena puiki galimybė kovoti su celiulitu – anticeliulitinės priemonės, pvz., kremai. Norėdami, kad šios priemonės geriau patektų į problemines sritis, patariama nepamiršti pirties bei vanojimosi vantomis. Gerai išsipėrę, naudokite anticeliulitines priemones. Ir nepamirškite, kad rūpintis savo kūnu privalu visada, net ir pačios efektyviausios klinikose taikomos priemonės neturės pageidaujamo poveikio, jei tikslui pasiekti namuose nedarysite visiškai nieko. Ir dar. Nesitikėkite rezultatų pernelyg gretai – tai mėnesių darbas.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Odorex - issivadavimas is varg
2010-03-21 14:46
ODOREX Extra Dry Lotion 50 ml
Priemonė nuo gausaus prakaitavimo ir nemalonaus prakaito kvapo.

Daug žmonių kenčia nuo pernelyg gausaus prakaitavimo. Bet ne visi
žinome šios problemos sprendimo būdą – ODOREX. ODOREX tai apsauga
nuo prakaitavimo ir nemalonaus prakaito kvapo darbo ar interviu metu,
naktimis ar papraščiausiai karštą dieną..
Unikali ODOREX formulė – kad prakaitas Jūsų niekada nebevargintų.

Norėdami įsigyti šio losjono, skambinkite telefonu:
+370 607 33897.
El. paštas:losijonas@gmail.com

Prekės originalios ir vežamos tiesiogiai iš gamintojo!


1 buteliukas - 50 Lt
2 buteliukai - 2x40 Lt
3 buteliukai - 3x35 LtGaliu atsiusti i bet kuri miesta. Pasto islaidos i kaina iskaiciuotos.
dovile
2009-11-30 15:16
dowe14@gmail.com
noriu asmeniska kalbetis
Dovile
2009-11-30 15:15
as noriu butu pastoreti figura,kaip??
laima
2009-04-16 17:26
as va sportuoju, lankau baseina, kad islaikyciau tiesia laikysena, po baseino kartais nugara skauda, bet vakare maszas su fastum puikiai nuima skausma.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai