Kofeinas – naujas būdas sustabdyti plaukų slinkimą

Vešlūs ir žvilgantys plaukai – ne vien sveikata ir grožis. Tai individualumas, pasitikėjimas savimi. Jiems suteikiama ir magiškų galių. Senojo Testamento veikėjo stipruolio Samsono jėgos šaltinis slypėjo plaukuose, kurių nevalia buvo kirpti. Nuo neatmenamų laikų žmonės įvairiais būdais stengėsi puoselėti ir prižiūrėti savo plaukus. Keitėsi mados, grožio supratimas. Tačiau plaukų priežiūra visuomet buvo aktuali, išliko ir kone svarbiausia plaukų problema – slinkimas.
 

Kofeinas stabdo slinkimą


Plaukų slinkimą stabdo kofeinas – tokią išvadą, atlikę klinikinius tyrimus Jenos universitete, padarė „Dr. Wolff“ įmonių grupės tyrinėtojai.
Kad suprastume, kaip veikia kofeinas, tiksliau panagrinėsime plauko augimo ciklą. Paprastai plauko šaknis išlieka aktyvi iki 8 metų (augimo stadija), o vėliau pereina į ramybės stadiją. Tuomet šaknis „paleidžia“ plauką, ir jis iškrenta. Tačiau tai dar nereiškia, kad jau pradedama plikti, nes vėl prasideda nauja augimo stadija – iš viso apie 14 kartų, kol galiausiai žūva ir pati šaknis.
Kai yra įgimtas polinkis plikti, testosteronas neleidžia plauko šaknį aprūpinti augimui būtinomis medžiagomis. Dėl to šaknies augimo stadija sutrumpėja, ir galiausiai ji per anksti baigia gyvuoti. Taip, žūvant vis daugiau plaukų šaknų, atsiranda plikė.
Kofeinas apsaugo plaukų šaknis nuo testosterono poveikio, dėl to plauko šaknų augimo stadija pailgėja, o tai reiškia, kad plaukai gali augti ir gilioje senatvėje.


 

Kaip kofeinas patenka į plauko šaknį


Atradimas, kad kofeinas veikia testosteroną, kuris slopina plauko augimą, vadinasi, ir plikimą, – tik pusė darbo. Svarbiausia tyrinėtojų užduotis buvo atrasti kelią, kaip tą kofeiną iki plauko folikulo „nugabenti“. Per kelis praėjusius mėnesius „dr. Kurt Wolff“ tyrinėtojai stengėsi specialioje šampūno receptūroje ištirpinti pakankamai didelį kofeino kiekį, kad veiklioji medžiaga per palyginti neilgą galvos trinkimo laiką patektų ir į galvos odą, ir į plaukų šaknis. Buvo sukurta nauja galeninė formulė, t.y. specialus nešiklis, kuris įsiskverbia į galvos odą ir pasisavinamas plauko folikulų. Tai, kad šampūne esantis kofeinas pasiekia plauko šaknis, buvo patvirtinta atlikus tyrimus Berlyno Charite universiteto ligoninėje. Tyrimas įrodė, kad jau po 2 min. kofe­­­i­nas įsiskverbia į plauko folikulus ir išlieka veiklus iki 24 val.
 

Kam šampūnas su kofeinu, gal geriau išgerti kavos?


Gal kavos gėrimas jau ir yra plikimo profilaktika? „Tikrai ne“, – sako „Dr. Wolff“ įmonių direktorius Eduardas Diorenbergas. Pirmiausia, geriant kavą, kofeinas pateks į virškinamąjį traktą, o galvos odą ir plaukus pasieks tik labai nedidelė jo dalis. Norint, kad plauko folikulą pasiektų tokia kofeino koncentracija, kokia yra šampūne, reikėtų kasdien išgerti daugiau kaip 50 puodelių kavos. Galime įsivaizduoti, koks būtų šalutinis tokio gydymo poveikis.
Netinka ir masažas kavos tirščiais, nes juose esantis
kofeinas tiesiog nepasieks plaukų folikulų. Tam, kaip jau minėjome, reikalinga ypatingas nešiklis, kurio dėka veikliosios medžiagos nugabenamos į tą vietą, kurioje jos ir turi veikti.
 

100-mečio tradicijos


Šampūną su kofeinu sukūrusi įmonė praėjusiais metais paminėjo veiklos 100-metį. 1905 m. įmonę įkūrė chemikas ir vaistininkas dr. Augustas Wolffas.
Tačiau šimtmečio jubiliejus – tai ne vienintelis svarus įmonės pagrindas džiaugtis. Dar viena garbinga sukaktis – 75-eri metai šampūnui „Alpecin“. Jau 1930 m. pirmasis „Alpecin“ gerokai pakeitė plaukų priežiūrą, nes atsirado galimybė ne tik valyti galvos odą ir plaukus, bet ir sumažinti odos sudirginimą bei plaukų slinkimą.
Šis šampūnas jokiu būdu nepaseno, išliko aktualus ir šiomis dienomis. Toks ilgas prekės gyvavimo laikas parodo įmonės patikimumą, jos gaminamų produktų saugumą, kitaip – įmonė žlugtų.
Jau ir prieš 100 m. įmonė glaudžiai bendradarbiavo su žinomais mokslininkais. Tęsia šias tradicijas ir dabar. Šio bendradarbiavimo rezultatas – nauji produktai paveldimam plikimui gydyti: „Alpecin“ šampūnas su kofeinu skirtas vyrams, „Plantur 39“ – moterims. Kofeino veiksmingumą padidina tonikas, taip pat skirtingas tiek vyrams, tiek moterims. Šių produktų jau galima rasti mūsų šalies vaistinėse.
 

Plaukų neataugina


Šimtametes tradicijas puoselėjanti įmonė neapgaudinėja savo pirkėjų. „Mūsų sukurtos priemonės neataugina plaukų. Tai profilaktinės priemonės, stabdančios plaukų slinkimą“, – sako įmonės vadovas E.Diorenbergas. Priemonės veikia dar gyvas plaukų šaknis. Kofeino kompleksas stiprina dar esamus, bet jau susilpnėjusius plaukus ir jų šaknis. Tai ne plaukų augimą skatinančios priemonės.
Vyrai, kurie mano, kad plikę gali paveldėti, „Alpecin“ priemones turėtų pradėti naudoti kuo anksčiau, t.y. lytiniam brendimui pasibaigus.
 

„Blogiečiai“ testosteronai


Apie 80 proc. vyrų plaukai nuslenka dėl androgenų poveikio, kai vystosi vadinamoji androgeninė alopecija. Tai paveldimas plikimas dėl padidėjusio plaukų šaknų jautrumo hormonui testosteronui. Viena vertus, veikiant testosteronui, auga barzda, tačiau, kita vertus (ir kai yra įgimtas polinkis), – silpninamos galvos plaukuotosios dalies plaukų šaknys. Testosteronas sutrikdo plaukų šaknų aprūpinimą maisto medžiagomis, todėl jos žūva anksčiau nei turėtų.
Moterys taip pat kenčia dėl plaukų slinkimo. Apie 40 proc. vyresnių nei 40 m. moterų skundžiasi pablogėjusia plaukų būkle. Taip yra todėl, kad moters plaukų šaknis iki pat menopauzės saugo labai didelis moteriškųjų lytinių hormonų (estrogenų) kiekis. Tačiau menopauzės metu pasikeičia organizmo hormonų pusiausvyra. Estrogenų mažėja, o testosterono poveikis didėja. Dėl to plaukai tampa plonesni, slenka, pradeda matytis galvos oda (dažniausiai viršugalvyje).

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Kolkas berniukas
2014-06-04 20:42
Uzsisakiau.. Bet manau jog pliksiu ir verksiu :(
As dar per jaunas plikti.. prasau pagailekit mano plauku (weird)
AS
2014-05-06 00:22
ALPECIN lasjona reik naudot taip pat, plaut kas antra diena su ALPECIN sampunu.Sampuna pmasazuot svelnei apie 5 min , tiesiog gali pasivaiksciot neskubet nuskalaut, po isplovimo isskalaut ir nudziovinus plaukus i rad gerokai dregnus ant skalpo uzlasn ALPECIN lasjono juntamas sildymas, galima ir dziovintuvu dziovint ar palikt seip isdziut malonus kvapas, plaukai purus, lasjonas paliekamas ant skalpo iki sekancio plovimo, kurie pasmerkti isslinkt plaukai tie isslinks, bet auga nauji ir stabdo dar ne visai pazeistu slinkima
kestas
2013-05-29 20:57
nestumkit ant alpecin,jei nebandet,man jis afigienai padeda,pradejau plikti 25 metu,naudoju alpecina pastoviai,man 28 dabar joio progreso plinkant,plaukai auga ,gailiuosi labai kad tik pries 3 metus pradejau naudoti,kiek plauku netekau (weird)
danguole
2010-10-06 09:47
kam kas rupi.o mes moterys i viska ziurim kitaip.ir slenkantys plaukai mums katastrofa
marija -jura
2010-02-11 13:09
daugeliui moteru slenka plaukai del skydliaukes ir moterisku bedu.as isbandziau daug priemoniu,bet labiausiai padejo kai pradejau naudoti elvital firmos sampunus ir gerdama nakvisu alieju su vitaminu e vienoje kapsoleje.daugeliui savo pozystamu moteru patariau ir joms ppppadejo.pameginkit ir jus.
Edita
2009-11-23 12:36


Gydomasis mociutes aliejukas!!!
Kaina 25 LtMielos paneles , noriu su jumis pasidalinti neitiketinu atradimu, kuris dabar vissikai pakeite mano problematiskos veido bei nusiurusiu plauku struktura.Tai gydomasis mociutes aliejus, kuri ji pati gamina, kaip as net nezinau, nes neisduoda paslapciu, bet turi ten visokiu misinuku labia geru prisigaminus,kuriu poveikis super..Skamba labia keistai, bet tik sis naturalus preparatelis man pagelbejo, nes, kad ir kiek bandziau tu priemoniu naudoti, tai atrasti tinkama prilygtu kaip kokioj loterijoj laimeti.Si alieju mano mociute vartoja jau labai ilgai ir tai puikiai matosi paziurejus I jos skaiscia oda bei standzius tvirtus blizgius plaukus.Pati ji vartoju tik menesi laiko ir negaliu patiketi, koki poveiki jis daro.Visu pirma labai patiko, kad ji uztepus pries einant gult ant veido jis nepalieka tokio riebalo poveikio, kuris uzkemsa poras.Ypac tinka sausai bei jautriai veido odai, aisku tinka ir riebesniai , tik tada jo maziau vartoti reikia.Kaip minejo mociute , tai jis regeneruoja lasteles, sutraukia visus odos itrukimus, naikina bakterijas, turi pries uzdegimini poveiki, o plaukams suteikia ypatinga tvirtuma bei blizguma, o imasazavus galvos oda puikiai tinka kaip augimo skatinimo priemone.Dar man asmeniskai labai patiko, kad per nakti ji laikant jis labai graziai susigeria, ryte oda kaip kudikelio, tada galima labai puikiai bei lygiai padengti veida pudra, odo issilaiko labia skaisti visa diena bei makiazas nenubega.O dar jis puikiai tinka kaip balzamas po galvos isplovimo, jei plaukai elektrinasi, tereikia issiplaunant pora lasu dregnus plaukus suvilgyti ir jie ramut ramuteliai bei nesulipe.Dar sis aliejus tinka ir visam kunui , tik reikia poros lasu besiprausiant ir oda labai sveika atrodo ;) isties labia dziaugiuosi gavusi si aliejuka .Rasau ne todel, kad pasigirt, koks jis super, bet tiesiog noriu pagelbeti jums, ypac kaip minejau jis tinka sausesnei tipo odai, bet plaukams naudojant tai visoms idealiai tinka , akivaizdus pokytis matyti iskart panaudojus ryte , tai vat , noriu ir galiu siek tiek jo parupinti ir jums , jei susidomejote;) Kaina tikrai nedidele, manau 100ml.-25 lt. cia mazdaug , o uztektu geram pusmeciui,aisku dar galetume tartis, jei didesni kieki imtumete ir panasiai… Nenoriu jums pasirodyti kaip kokia pardavimu agente, bet tiesiog labia dziaugiuosi jo poveikiu, o uz dyka dalinant siek tiek pati I nuostoli nueisiu :D tad labai lauksiu susidomejusiu merginu laiskuciu, rasykit I gmail : lululu.edita@gmail.com ;)
l
2009-07-20 06:41
Mielos paneles , noriu su jumis pasidalinti neitiketinu atradimu, kuris dabar vissikai pakeite mano problematiskos veido bei nusiurusiu plauku struktura.Tai gydomasis mociutes aliejus, kuri ji pati gamina, kaip as net nezinau, nes neisduoda paslapciu, bet turi ten visokiu misinuku labia geru prisigaminus,kuriu poveikis super..Skamba labia keistai, bet tik sis naturalus preparatelis man pagelbejo, nes, kad ir kiek bandziau tu priemoniu naudoti, tai atrasti tinkama prilygtu kaip kokioj loterijoj laimeti.Si alieju mano mociute vartoja jau labai ilgai ir tai puikiai matosi paziurejus I jos skaiscia oda bei standzius tvirtus blizgius plaukus.Pati ji vartoju tik menesi laiko ir negaliu patiketi, koki poveiki jis daro.Visu pirma labai patiko, kad ji uztepus pries einant gult ant veido jis nepalieka tokio riebalo poveikio, kuris uzkemsa poras.Ypac tinka sausai bei jautriai veido odai, aisku tinka ir riebesniai , tik tada jo maziau vartoti reikia.Kaip minejo mociute , tai jis regeneruoja lasteles, sutraukia visus odos itrukimus, naikina bakterijas, turi pries uzdegimini poveiki, o plaukams suteikia ypatinga tvirtuma bei blizguma, o imasazavus galvos oda puikiai tinka kaip augimo skatinimo priemone.Dar man asmeniskai labai patiko, kad per nakti ji laikant jis labai graziai susigeria, ryte oda kaip kudikelio, tada galima labai puikiai bei lygiai padengti veida pudra, odo issilaiko labia skaisti visa diena bei makiazas nenubega.O dar jis puikiai tinka kaip balzamas po galvos isplovimo, jei plaukai elektrinasi, tereikia issiplaunant pora lasu dregnus plaukus suvilgyti ir jie ramut ramuteliai bei nesulipe.Dar sis aliejus tinka ir visam kunui , tik reikia poros lasu besiprausiant ir oda labai sveika atrodo ;) isties labia dziaugiuosi gavusi si aliejuka .Rasau ne todel, kad pasigirt, koks jis super, bet tiesiog noriu pagelbeti jums, ypac kaip minejau jis tinka sausesnei tipo odai, bet plaukams naudojant tai visoms idealiai tinka , akivaizdus pokytis matyti iskart panaudojus ryte , tai vat , noriu ir galiu siek tiek jo parupinti ir jums , jei susidomejote;) Kaina tikrai nedidele, manau 100ml.-25 lt. cia mazdaug , o uztektu geram pusmeciui,aisku dar galetume tartis, jei didesni kieki imtumete ir panasiai… Taip pat dar turiu ir kitokiu kuno prieziuros priemoniu, tiesiog parasykite, kokios problemos kankina, o as paziuresiu, kuo galiu pagelbeti ;) Nenoriu jums pasirodyti kaip kokia pardavimu agente, bet tiesiog labai dziaugiuosi jo poveikiu, o uz dyka dalinant siek tiek pati I nuostoli nueisiu :D tad labai lauksiu susidomejusiu merginu laiskuciu, rasykit I gmail : lululu.edita@gmail.com ;)
keksui
2009-05-15 00:12
grybas tu keksai
nu ir kas
2009-05-14 18:20
as manau jei plikimas paveldetas,tai niekas nepades,nei regaine,nei sampunai,nei kokios nors zoleles,kaip kazkas jau sake,jei pradejai plikt-nusiskusk plikai,nes pirkineti visokias priemones,kurios tikrai labai brangios-nera prasmes,o moterims reik nusipirkt peruka,plika juk nevaiksciosi,ar ne taip?
on2@one.lt
2009-04-26 22:59
Nieko tas alpecin nepadeda, kaip ir visi kiti. Mastau kad reik finasterida geriama pradet.
keksas
2009-04-12 13:32
1) Maziau dulkinkites! Ejakuliacijos metu isiskiria daug testosterono
2) Gali padet tik regaine ir finosteridas(jei nebijot potencijos prarast). Tol kol vartoji.
3) Jai visvien norit isbandyt kofeina prisipirkir energetiniu gerimu ir gerkit pastoviai apie 1 l i diena. Nzn gal atsiras tokiu kurie bandys juo galva plaut :D
pirkau
2008-10-14 12:29
Alpecin šiomis dienomis Euro vaistinėse Kaune - tik už pusę kainos.
Kirpeja L
2008-09-22 17:24
Priemones , kurios padeda , padeda tol, kol naudoji.
agata
2008-06-28 19:23
parasysiu psl. uzsisakykit nors brangu veikia tikrai
www.scalpmed.com
yobo
2008-02-23 01:31
zodziu jai pradejom plikt tai ir nupliksim,as ir daug ko isbandziau nkas nepadeda
fantocis
2008-01-08 18:24
mano tevas nupliko visai iki 30 .kavos negeria. man 30 oplaukai taip nori slinkt jau 10 metu vis priziuriu , su al aliejumi , nei sampunai nei kapsules nei reklamu netikiekit . kiausino tryniai al aliejus ir kavos kompresai rezultatai tik po metu ,ir kas antra diena . va
dana
2007-11-30 11:38
Netikiu, kad Alpecin sampunas gali sumazinti plauku slinkima. Sampuno poveikis yra labai trumpalaikis. Sampunu ismuilavus plaukus, juos tuoj pat isskalaujame. Jei tai butu tepalo pavidalo produktas, kuri uzsitepus palaikytum kuri laika, veikimas butu efektyvus. Ne viename straipsnyje apie plauku slinkima skaiciau, jog sampunai isgiriami reklamoje, bet ju poveikis lygus nuliui. Taip yra ir siuo atveju. Mano manymu toks straipsnis yra priskirtinas dezinformacijai.
kevinas
2007-10-25 00:15
KAMIWAZA,vienintelis losjonas plaukams!(ne tabletes).Japonu kosmetika.Visose salyse yra,bet Lietuvoje..,Afrika.Beje,tabletem prekiauja”Beza familia”,Vilniuje.Bet,abejotinas poveikis ir kaina...270Lt. Losjonas,80%efektyvesnis ir pigesnis(nuo 50 iki 55zlotu).
orgazma
2007-07-25 12:36
žinokit, orgazma jauciu beveik visada, bet plaukai kaip slinko taip ir slenka toliau, ko tik neišbandžiau; ir sveikatą pasitikrinau, tyrimus skydliaukės harmonų, ginekologinius harmonų pusiausvyros pasidariau vitaminus naudoju, taippat įvairiausias kaukes ir ampules. Dabar manau, kad tai paveldėjimas: mamos reti plaukai, mano taippat. ir nieko aš nepakeisiu.
zqzqle
2007-07-01 21:34
galima irjuoktis ,bet cia labai rimta problema.Vyrai nori grazių moterų ir aisku ne pliku,o moterys vyrų ir aisku ne ,,basų,, kokių dabar daugiausia.
darius
2007-06-22 12:48
jei norit kad neslinktu plaukai nusiskuskit plikai
zinka
2007-04-15 22:41
”Alpecin” caffeine shampoo C1 -sis sampunas tinka tik vyrams? Ar juo galima naudoti ir moterys?
Tomukui
2007-03-28 15:46
Oi kaip ačiū už moterų tenkinimą. Patikėk, moterys ( dažnai) su tais vyrais nenkinasi tik kad vyrui būt gerai, pačioms joms tų tenkinimų, patikėk, oi kaip nereikia...
TOMUKAS
2007-03-12 04:36
niekaip nesuprantu ir nesuprasiu niekada,koks daktaras jei nezino,juk slinkimas,gal tik moterim,nei del jusu cia minetu ligu,ar genu,gal del ju veiksmu,juk viso slinkimo priezastis susijusi lytinio akto metu,jei vyras ypac seksualus,akto metu kraujo apytaka buna auksciausiam lygyje virsugalvio srity,ir palaipsniui sutrinka medziagu apykaita,tai tas pats kai laistyt medi,kurio jau saknys pazeistos,nera jokios prasmes,todel ir vaiksto jauni vaikinukai,juk ne ligoniai,o gal ir genais perduoti savo seksualiniui pertekliui tenkint kelis kartus daugiau nei iprasta,taip ir yra savo dailiaje lyti tenkinam aistra sava,o kita diena pasiziurime i veidrodi,ir kas per velniava,ogi plika jau galva
asta
2007-01-21 11:32
as jau iga laika naudoju ajaru saknis,slinimas liovesi.
gintare
2007-01-09 22:07
lt o kurioi parduotuvei tiksliau radai?
lt
2007-01-08 15:21
RADAU MEGOJ.
lt
2007-01-07 20:53
tai,kad to sampuno niekur neradau gal kas zino kur yra?parasykit i komentarus.
lt
2007-01-07 20:52
tai,kad to sampuno niekur neradau gal kas zino kur yra?parasykit i komentarus.
virginija
2007-01-02 15:51
aprasyms vertas demesio,bet kur gaut sio sampuno,jei jis toks populiarus?
virginija
2007-01-02 15:48
ap
to
2006-10-04 10:14
vyrai isvada-plinkat nes negeriat kavos:)
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai