Venų nepakankamumas: nėra padėties be išeities.

Vis daugiau žmonių dirba protinį darbą, vadinasi, didesnę dalį savo aktyvaus gyvenimo praleidžia krėsle ar ant kėdės: prie kompiuterių, prie vairo ar tiesiog prie darbo stalo. Kuo daugiau sėdime, tuo sunkiau veniniam kraujui grįžti atgal į širdį. Tad nenuostabu, kad vis daugiau žmonių ima jausti kojų sunkumą.
 

Gydytis niekada ne per anksti


Pirminiai veninės kraujotakos sutrikimų simptomai pasireiškia tokiais nemaloniais pojūčiais kaip kojų sunkumas, niežulys, skausmas ar patinimai. Kojų nuovargis, “skruzdžių bėgiojimas” ar mėšlungio traukuliai dažniausiai juntami vakare ar naktį. Tai reiškia, kad kraujas užsistovi venose ir kapiliaruose, todėl skystoji kraujo dalis gali pradėti veržtis į aplinkinius audinius.
Vienas iš efektyviausių profilaktinių gydymo būdų, padedančių išvengti nemalonių veninės kraujotakos sutrikimų, yra audinių pabrinkimo progresavimą slopinantys geliai. Svarbiausia, kad šie geliai gali būti vartojami tiek profilaktiškai, vos tik išryškėja pirmieji lėtinio venų nepakankamumo simptomai, tiek stabdant jau progresuojančią ligą. Šie preparatai pasižymi tuo, kad, reguliariai jų vartojant, yra stiprinamos venų sienelės, mažėja jų pralaidumas ir gerėja aplinkinių audinių mityba. Kadangi veikliosios gelyje esančios medžiagos (pavyzdžiui, troxerutinum) lengvai ir greitai įsigeria į odą, poveikis pajuntamas jau po keliolikos minučių. Kraujagyslės susitraukia, padidėja venų sienelių lygiųjų raumenų tonusas, kraujas cirkuliuoja greičiau ir sumažėja skausmas. Be to, klinikinių tyrimų įrodyta, kad dėl šių preparatų poveikio sumažėja skysčių prasiskverbimas iš kraujagyslės ir kraujavimas, todėl rekomenduojama jo vartoti net ir hemorojui, taip pat traumų sukeltiems audiniams gydyti.


Svarbu pažymėti, kad šie preparatai gali sumažinti ir įsisenėjusius veninės kraujotakos sutrikimus, kai pasireiškia šalia venų esantis audinio uždegimas ar atsiranda trombocitų sukibimas. Nors trokserutininiai preparatai neišgydo ligos priežasties ir jų poveikis nėra ilgalaikis, jais galima gana veiksmingai sumažinti audinių pabrinkimą ir tuo labai sumažinti ligos simptomus.
Derinant preparatų vartojimą su kitais gydymo būdais, pavyzdžiui, presoterapija, galima pasiekti puikių rezultatų ir išvengti operacijų.
 

Ar trokserutino preparatai neturi nepageidaujamo poveikio?


Venų nepakankamumo simptomus lengvinantys geliai labai retai sukelia trumpalaikius nepavojingus odos paraudimus ar lokalius bėrimus, kurie nutraukus medikamento vartojimą, tuoj pat išnyksta. Kontraindikacijos pastebimos tik esant padidėjusiam paciento jautrumui veikliosioms gelio medžiagoms.
 

Ar saugu vartoti nėščioms moterims?


Taip. Jokių nepageidaujamų poveikių vaisiui ar krūtimi maitinamam naujagimiui nepastebėta. Ikiklinikiniai vaisto tyrimai su gyvūnais parodė, kad šių preparatų toksiškumas yra pakankamai mažas, o vidaus organų struktūrai bei biocheminiams ir kraujo tyrimams šie preparatai nedarė jokios įtakos. Be to, nepastebėta jokių nepageidaujamų poveikių vartojant kartu su kitais vaistais.
 

Kaip tinkamai vartoti trokserutino gelius?


Šie geliai rekomenduojami vartoti du kartus per dieną, ryte ir vakare. Šių gelių negalima tepti ant gleivinės, atvirų žaizdų ar egzemos. Nors perdozavimo pavojaus nėra, preparatų rekomenduojama vartoti tik pasireiškus anksčiau minėtiems lėtinio venų nepakankamumo ar venų varikozės simptomams. Visais atvejais geriausia prieš vartojant konsultuotis su savo šeimos gydytoju ar kitu kompetentingu medicinos specialistu.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai