Vienas vizitas - nauji dantys

 ,,Mane ištiko tikras šokas, - nelaimingą atsitikimą prisiminė klaipėdietė Aistė Vaškevičienė. – Iškylavome gamtoje, netyčia paslydau, parkritau ir pakilau... be dviejų priekinių dantų. Vienas išlūžo visai, o kitas nuskilo pusiau”. Šiandien Aistė V. labai dėkinga Klaipėdos odontologijos klinikos ,,Vaidenta” vadovei gydytojai Jolantai Leščiuvienei už tąkart parodytą rūpestį ir už tai, kad tik per vieną vizitą atkūrė prarastus dantis ir išlydėjo į kelionę plačiai besišypsančią.

 

Vienas pažangiausių šiai dienai sprendimų praradus dantį yra danties implantavimas. Su skirtingais implantais taikomos skirtingos dantų atkūrimo metodikos, kurios savo ruožtu ,,diktuoja“, ar teks pašalinus dantis vaikščioti su ,,tarpu“ burnoje ar jau po vieno vizito galėsite plačiai šypsotis. Aistei Vaškevičienei buvo įdėtas aukščiausios kokybės švediškas ,,Nobel Biocare“ implantas ir pritaikyta unikali momentinio implantavimo metodika.

 

Atėjo su ,,tarpu” – išėjo su dantim

 

,,Baisiausia buvo tai, kad, kai po įvykio paskambinau savo tuometinei daktarei, pas kurią ilgus metus gydžiausi dantis ir nupasakojau savo situaciją, ji nerado laiko net apžiūrai. Pasiūlė ateiti po savaitės, – medikės abejingumo priblokšta pasakojo Aistė. – Man reikėjo ne tik fizinės, bet psichologinės pagalbos, patarimo. Buvau tokia sutrikusi ir pasimetusi. Po dienos turėjau išvažiuoti į kelionę, todėl sprendimo reikėjo labai greitai”.

 

Moteris ėmėsi skambinti visoms Klaipėdos dantų klinikoms. Pagalbą rado ,,Vaidentos“ odontologijos klininkoje. Šiandien Aistė V. sako dėkojanti likim

ui, kad ten kreipėsi. Ją sužavėjo klininkoje dirbančių medikų rūpestis bei dėmesys, ir tai, kad 

viskas buvo atlikta taip greitai ir gerai: ,,To pačio vizito metu man ištraukė nulaužto danties šaknį, įdėjo implantą ir prie jo pritvirtino gražų laikiną dantį, o tą, kuris buvo pusiau nuskilęs suplombavo.Išėjau

 plačiai besišypsanti ir labai patenkinta. Po kelių mėnesių laikiną dantį pakeitė nuolatiniu“.

                                

        

 Už galimybę vėl plačiai šypsotis Aistė Vaškevičienė (dešinėje)

dėkinga gydytojai Jolantai Leščiuvienei

Padeda ir bedančiams

 

Aistę Vaškevičienę gydžiusi klinikos vadovė Jolanta Leščiuvienė papasakojo, kad momentinis implantavimas geras tuo, kad minimaliai sutrumpinamas dantų atkūrimo laikas, išvengiama papildomų chirurginių intervencijų. Per vieną vizitą pašalinamas sugedęs dantis ir į buvusios šaknies vietą iš karto įdedamas implantas. Prie jo tuoj pat tvirtinamas natūraliai, gražiai atrodantis laikinas dantis, kuris po kelių mėnesių pakeičiamas nuolatiniu. Pacientas, vos pakilęs nuo odontologo kėdės, gali gyventi savo įprastu ritmu.

 

Pasak gydytojos, ,,Vaidentos” klininkoje taikoma ir kita unikali metodika ,,All-on-4” (visi ant keturių). Ji skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms ir leidžia per vieną dieną atkurti naujus vieno žandikaulio dantis tik ant 4 implantų. Vadovės tvirtinimu, pasaulinėje bedančių gydymo praktikoje ,,All-on-4” metodika patikimai ir sėkmingai taikoma jau 18 metų.

 

,,Viskas atliekama per dieną. Pradžioje, jeigu reikia, pašalinami likę savi dantys, sudedami implantai ir ant jų iš karto tvirtinami laikini dantys. Nereikia laukti, kol implantai prigis. Po kelių mėnesių laikini dantys pakeičiami nuolatiniais”, - metodikos taikymo ypatumus atskleidė gydytoja.

 

Pasak J. Leščiuvienės, ,,Nobel Biocare“ implantai yra padengti specialia medžiaga, kuri leidžia stipriau „įsikabinti” į kaulą. ,,Naudojant ,,All-on-4” beveik niekada nereikia priauginti kaulo. Implantai sriegiami tam tikru kampu ten, kur yra pakankamai kaulo. Be to dar naudojamos tam tikros specialios detalės ir priemonės papildomam krūviui sumažinti. Viso to dėka implantai stabiliai laikosi, todėl galima iš karto po implantavimo tvirtinti laikinus dantis. O tai reiškia, kad iš karto po procedūros, išėjęs iš mūsų klinikos žmogus gali plačiai šypsotis, kramtyti maistą ir gyventi visavertį gyvenimą”, - sakė gydytoja ir pridūrė, kad vieno vizito metu gali būti atkurti ne tik vieno, bet ir abiejų žandikaulių dantys.

 

Visos ,,Nobel Biocare” medžiagos yra biologiškai suderintos su žmogaus organizmu, todėl, laikantis gydymo protokolo, 99 proc. procedūrų su šios kompanijos implantais yra sėkmingos. Kompanija ,,Nobel Biocare“ savo implantams suteikia viso gyvenimo garantiją.

 

Pacientas turi būti ,,karalius”

 

Odontologo profesija – gydytojos Jolantos Leščiuvienės šeimos tradicija. Jos tėtis, Klaipėdoje garsus daktaras Zenonas Vaičekauskas perdavė dukrai meilę darbui ir pagarbą žmogui. Neseniai į naujas patalpas persikėlusios J. Leščiuvienės klinikos ,,Vaidenta” duris dabar praveria ir buvę tėvo, ir šimtai naujų pacientų, ieškodami ne tik medicinos mokslo naujovių, bet ir gero, rūpestingo gydymo.

Paklausta, kodėl nutarė eiti tėčio pėdomis, gydytoja papasakojo: ,,Kitos profesijos net neįsivaizdavau. Dar vaikystės žaidimuose visada daktarė buvau. Man tos baltos kepurės ir chalatai labai patiko”.

Prisimindama senosios kartos gydytojus ir lygindama juos su dabartiniais, klininkos vadovė sakė šiandien pasigendanti atjautos pacientui. ,,Dažnai pasitaiko, kad gydytojas laiko save ,,karaliumi”, o juk ,,karaliumi” turi būti pacientas. Negaliu pasakyti pacientui ,,ne”, todėl ir durys nuolat neužsiveria, būna kartais labai sunku, bet kaip gi kitaip?” - retoriškai klausė gydytoja.

 

Ir pacientai tai jaučia, nes, vieną kartą apsilankę, ,,atsiveda” su savimi visą savo šeimą. ,,Gydytoja Jolanta Leščiuvienė man rado laiko ir vietos, paėmė, kaip sako žmonės, mane ,,iš gatvės“, nors atėjusi pamačiau, kad pacientų ir pas ją buvo labai daug, - savo pirmą apsilankymą klinikoje prisiminė Aistė Vaškevičienė. - Manau, kad tikras gydytojas visada gali rasti laiko pagalbos ieškančiam žmogui. Tai ne užimtumo, o atjautos , meilės pacientui ir savo darbui klausimas“. Moteris sakė, kad po šio įvykio į ,,Vaidentą“ gydytis ,,persikėlė“ ir jos vyras. ,,Pasakiau jam - eik ten, ten geriausia ir patikrinta“.


Daugiau apie Nobel Biocare implantus ir unikalias implantavimo metodikas:        www.nobelsypsena.lt                                                                                                                             

Klinikos kontaktai:

J. Leščiuvienės odontologijos klinika „Vaidenta”
Smilties Pylimo g. 7, Klaipėda
Tel.: 8 46 346 164, 8 676 85185
www.vaidenta.lt

 

S. Bankauskas, Dantų priežiūros centras (DPC)
Vingio g. 16B, Klaipėda
Tel. 8 632 00 005

DPC adresus Gargžduose, Mažeikiuose, Jurbarke, Kaune, Prienuose, Anykščiuose, Raseiniuose rasite www.dpc.lt

 

Br. Sidaravičiaus odontologijos klinika
Klaipėdos g. 2/14-3, Vilnius
Tel.: +370 698 53732
www.dantuimplantai.lt

 

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai