Naudingas patarimas, kaip apsaugoti vaiką nuo alergijos maistui

Vaikų alergijų maistui atvejų sparčiai daugėja, o gydytojus stebina 4–6 mėnesių kūdikiai, kurie jau yra alergiški daugeliui maisto produktų. Ką daryti tėveliams, kad sumažintų maisto sukeliamų alergijų riziką savo atžaloms?

 

Nauji moksliniai tyrimai rodo, kad vaikams alergijos maistui padėtų išvengti... dažniausiai alergijas sukeliantis maistas. Pasak mokslininkų, pieną, kiaušinius, žemės riešutus, soją – dažniausiai alergiją sukeliančius maisto produktus – vaikams reikia duoti nuo kuo jaunesnio amžiaus, nes taip galima maksimaliai sumažinti alergijos maistui riziką. Ši rekomendacija buvo paskelbta „Journal of Allergy and Clinical Immunology: In Practice“. Ji sukėlė didelę diskusijų bangą JAV, kur nuo 2000-ųjų Amerikos pediatrijos akademija skatino tėvus neduoti vaikams pieno iki 1 metų, kiaušinių – iki 2 metų, žemės riešutų ir žuvies – iki 3 metų.

 

Manoma, kad atidėliojimas įtraukti į vaiko mitybą maisto produktus, sukeliančius alergiją, tik didina alergijos riziką. Naujausios rekomendacijos siūlo krūtimi vaiką maitinti mažiausiai 4–6 mėnesius ir nuo 6 mėnesių po truputį įtraukti į vaiko mitybą pieną, kiaušinius, žemės riešutus, soją. Šie produktai sudaro net 90 proc. maisto produktų, sukeliančių alergijas. Taip pat jau nuo 6 mėnesių po truputį galima duoti įvairių vaisių ir daržovių, grūdų. Mokslininkai pabrėžia, kad nėštumo metu nereikia vengti jokių produktų, nes tai nepadės vaikui išvengti alergijų.

 

Rekomendacija neatidėlioti alergiją sukeliančių maisto produktų įtraukimą į vaiko valgiaraštį yra paremta keturiais tyrimais, atliktais pastaraisiais metais. Tyrimai parodė, kad atidėliojimas įtraukti alergiją sukeliančius maisto produktus į vaiko mitybą nesumažina alergijos rizikos, o kai kuriais atvejais net padidino alergijų kiaušiniams ir žemės riešutams riziką. Kuo didesnis vaikas gauna jo organizmui nepažįstamų alergenų, tuo labiau jam pasipriešina organizmas ir pasireiškia alergija.

Pasak Katie Allen, alergologės iš Karališkosios Australijos ligoninės, žmogaus organizmas turi būti treniruojamas jau per pirmus gyvenimo metus. „Jau nuo 4–6 mėnesių vaiko organizmas turi būti pratinamas prie įvairaus maisto“, – sako mokslininkė, bet pabrėžia, kad tėveliai turėtų dėl vaiko mitybos pasitarti su šeimos gydytoju arba alergologu.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai