Ir vėl galiu kvėpuoti

Kai pavasarį prasideda permainingi orai, dažnas skundžiasi vienu iš peršalimo simptomų – sloga. Nosies gleivinė užburksta, sunku kvėpuoti, teka vandeningos išskyros. Šiuo metu yra gausu įvairiausių priemonių, kurios padeda palengvinti slogos simptomus ir juos gydyti. Tereikia išsirinkti tinkamiausias ir išmokti tinkamai prižiūrėti nosies gleivinę.
 

Kai atsiranda sloga, paprastai vargina šie simptomai:


• kutena nosies viduje ir norisi čiaudėti,
• iš nosies teka vandeningos išskyros,
• sunku kvėpuoti pro nosį, nes nosis paburksta, ji užsikemša,
• išnyksta uoslė,
• skauda galvą ir pan.

 

Keli patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti nosies gleivinę


1. Pirmiausia reikia išmokti taisyklingai išsišnypšti nosį. Kad užkratas nepatektų į prienosinius ančius ar ausies vamzdį, reikia atskirai pūsti kiekvieną šnervę.
2. Smarkiai sloguojant, geriau naudoti vienkartines nosines – taip į organizmą pakartotinai nepateks bakterijų, virusų.
3. Drėkinkite patalpų orą ir gerkite daug skysčių – mažiausiai 2 litrus per parą. Tai skystina gleives ir padeda joms lengviau pasišalinti.
4. Tiek profilaktikai, tiek slogai gydyti venkite nosies gleivinę sutraukiančių priemonių, nes jos pasižymi ne itin naudingomis savybėmis: sutraukia nosies gleivinės kraujagysles, gleivinę plonina, sausina, ir kyla gleivinės sunykimo (atrofijos) pavojus bei lėtinės slogos rizika.
5. Naudokite nosies priežiūrai skirtas priemones, sukurtas gelio pagrindu, pvz., Tonimer Balsamic. Šis produktas yra naudingas, nes ne tik palengvina slogos simptomus, bet ir drėkina, saugo, padeda atsinaujinti nosies gleivinei. Todėl sumažėja nosies gleivinės paburkimas, palengvėja kvėpavimas pro nosį.
 

Nosies gleivinei pagelbės Tonimer. Kodėl?


Tonimer nosies priežiūrai skirta linija yra labai plati. Be, jau įprastų naudoti jūros vandens purškalų, skirtų nosies higienai, gamintojas Istituto Ganassini S.p.A pristato ir unikalius gelio pagrindu sukurtus Tonimer Balsamic nosies gelius – dekongestantus. Šie produktai yra pagaminti iš hipertoninio jūros vandens, todėl nosį atkemša osmosiniu būdu – atimdami vandenį iš nosies gleivinės.


Be jūros vandens, sudėtyje dar yra :
• eukalipto, kuris palengvina kvėpavimą ir turi antiseptinių savybių.
• hialiurono rugšties, kuri ne tik drėkina nosies gleivinę, bet ir mažina jos paburkimą, drėkina gleivinę ir skatina jos regeneraciją.
• miretenių (dar kitaip vadinamo arbatmedžių) aliejaus, kuris taip turi antiseptinį ir nosį atkemšantį poveikį.
Produktai natūralūs, veiksmingi ir saugūs. Daug sloguojančių vartotojų visoje Europoje pastebi, kad sloga praeina greičiau nei vartojant įprastus nosį atkemšančius vaistus. Be to, Tonimer Balsamic palengvina ne tik peršalimo slogos, bet ir alerginės slogos ar sinusito simptomus, todėl šiems pacientams labai svarbu, kad produktą galima saugiai naudoti iki 14 dienų. Preparato nerekomenduojama naudoti iki 6 metų amžiaus vaikams, taip pat esant gerklų spazmams, traukuliams, jei yra padidėjęs jautrumas bent vienai iš sudėtinių medžiagų. Tonimer Balsamic soft skirtas vaikams nuo 6 metų, rekomenduojama vartoti vieną kartą per dieną. Tonimer Baslamic strong – visiems nuo 12 metų amžiaus, galima vartoti iki 3–4 kartų per dieną. Jei kraujuoja iš nosies, yra padidėjęs nosies, ausų ar gerklės jautrumas, produktą vartoti tik pastarus su gydytoju arba rinktis Tonimer Nose drėkinamąjį nosies gelį. Tai dar vienas ypatingas Tonimer linijos produktas.
Toniemer Nose taip pat pagamintas iš Jūros vandens, tačiau jo sudėtis dar praturtinta aktyviomis jūrinės kilmės medžiagomis – jūros dumbliais, taip pat pantenoliu, hialurono rūgštimi ir vitaminu E. Šis preparatas ne tik drėkina nosies gleivinę, bet pasižymi ir stipriomis gleivinę apsaugančiomis savybėmis, todėl rekomenduojama naudoti sauso ar nešvaraus oro sudirgintai nosies gleivinei nuraminti, alerginio rinito, sinusų infekcijų simptomams palengvinti. Taip pat nosies gleivinės dirginimui sumažinti sergant medikamentine sloga ar esant atrofuotai nosies gleivinei. Ypač Tonimer nose gel tinkamas nosies gleivinei atkurti ir jos regeneracijai paskatinti po chirurginių nosies procedūrų. Dėl sudėtyje esančių drėkinamųjų medžiagų šis produktas ypač tinkamas ne tik išsausėjusią nosies gleivinei, bet ir įkvepiamam orui sudrėkinti. O ši savybė labai svarbi dirbantiems šildomose/kondicionuojamose patalpose, nes sveika nosies gleivinė ir optimali oro drėgmė – ypač geras duetas peršalimo ligų profilaktikai. Tonimer nose drėkinamąjį nosies gelį galima vartoti neatsižvelgiant į amžių ir, jei yra poreikis, – dažnai ir ilgai.
Tonimer nosies gelius paprasta naudoti. Kadangi produktai yra dozuoti nosies geliai, nereikalinga nei speciali kūno, nei nosies padėtis. Tereikia vieną nosies šnervę švelniai užspausti, įkišus antgalį į kitą šnervę, spustelėti ir švelniai pamasažuoti iš išorės. Tą patį pakartoti su kita šnerve.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai