Celiulito gydymas

Prieš pradedant gydyti celiulitą ir modeliuoti savo kūną, būtina apsvarstyti įvairius įmanomus metodus, pasverti visus “už” ir “prieš” ir, visų pirma, pagalvoti: ar tai nepakenks paciento sveikatai. Juk grožis ir sveikata – tai dvi, tarpusavyje susijusios, sąvokos. Be to, moterims, sergančioms mažojo dubens organų ligomis (gimdos fibromioma, kiaušidžių policistozė ir kt.) gali būti taikomi ne visi procedūrose naudojami aparatai, o jei ir taikomi, tai tik lokaliai (gal būt – šlaunų paviršiuose).
 

1. Anticeliulitinė dieta:

• iki minimumo sumažinti sintetinių maisto priedų, dažų, aromatizuojančių medžiagų vartojimą;
• nevartoti dirbtinių cukraus pakaitalų;
• nuolat stebėti, kad su maistu gautume pakankamai natrio;
• nepiktnaudžiauti skysčiais;
• mažinti riebalų perteklių maisto racione;
• riboti cukraus kiekį maiste; šis etapas turėtų būti derinamas su
• priešceliulitinių kremų naudojimu, fiziniais pratimais arba -
• medicininėmis procedūromis (gali tekti vartoti mikroelementus);
• apriboti kavos bei alkoholio vartojimą;
• į savo maisto racioną įtraukti daugiau šviežių daržovių;
• vaisius valgyti atskirai, nes, vartojant juos kartu su pagrindiniais maisto produktais, vaisiuose esanti fruktozė padeda organizmui geriau pasisavinti riebalus;
• laikytis maisto produktų suderinamumo taisyklės bei jų kiekio paskirstymo dienos racione.

2. Fiziniai pratimai:

• reguliariai atliekami fiziniai pratimai padidina“sudeginimo” greitį;
• fizinių pratimų metu susidaranti pieno rūgštis valo arterijas, tokiu būdu pagerinamas audinių aprūpinimas krauju;
• atliekant pratimus kojomis, pagerėja veninio kraujo bei limfos nutekėjimas širdies link;
• sulenkiant bei ištiesiant kojų pėdas, pagreitinamas limfos drenažas;
• stiprus pilvo presas pagerina torakoabdominalinio siurblio veiklą;
• asmenys, kuriems būdingas dismorfizmas, turėtų nuolat atlikti atitinkamą pratimų kompleksą, padedantį tolygiai vystytis raumenims tiek apatinėje, tiek ir viršutinėje kūno dalyje.


• patartina vengti pratimų, kurių metu perdaug apkraunami keturgalviai šlaunies raumenys;
• pratimai kojoms, kurie atliekami trumpais, dažnai pasikartojančiais judesiais, taip pat nerekomenduojami.


3. Laikysenos koregavimas

Taisyklingos laikysenos formavimas priklauso nuo nugaros, kaklo, pilvo, pečių ir dubens raumenų. Esant netaisyklingai laikysenai, stuburas pripranta prie natūralios pozos, o pacientą nuolat vargina galvos arba kaklo skausmai, dažnai maudžia nugaros apačioje. Dėl netaisyklingos laikysenos pilvo raumenys sudrimba, klubai atsikiša į priekį ir tuomet užspaudžiamas kirkšninis kanalas. To pasėkoje sutrinka normalus veninio kraujo ir limfos nutekėjimas, skystis kaupiasi kojų audiniuose. Norint pašalinti šiuos sutrikimus, ir tuo pačiu sustiprinti pilvo raumenis bei “ištiesinti” klubus, taip pat rekomenduojami kai kurie fiziniai pratimai.


4. Streso pašalinimas

Siekiant įvykdyti šią nelengvą užduotį, į anticeliulitinių veiksnių kompleksą rekomenduojama įtraukti taip pat ir racionaliosios psichoterapijos metodus.


5. Aromaterapija

Iš augalų išskiriami aliejai vadinami eteriniais ir dažnai naudojami aromaterapijoje. Nors nustatyta, kad per didelė šių aliejų koncentracija gali turėti ir toksinį poveikį .
Pagrindinis visų eterinių aliejų tirpiklis – taip pat aliejus, tačiau šio (pagrindinės medžiagos) aliejaus savybės tik dar labiau sustiprina gydomąsias aromaterapinio tirpalo savybes. Masažuotojai dažniausiai naudoja migdolų aliejų, nors celiulitinio audinio masažui bet kokiems jo mišiniams gaminti labiau būtų tinkamas riešutmedžio aliejus, kuris (skirtingai negu saldusis migdolų aliejus) teigiamai veikia ir kraujagysles, ir limfagysles. Išsimaudę vonioje ar po dušu, užlašinkite ant odos keletą šio aliejaus lašų ir lengvai, sukamaisiais judesiais jį įtrinkite (pradedant kulkšnies sritimi ir palaipsniui kylant aukštyn). Aliejaus mišiniu trinamos tik tos vietos, kurios pažeistos celiulito.

6. Kosmetinės priemonės.

Įvairūs kremai ir geliai (išskyrus ankstyvąsias celiulito susidarymo stadijas) turėtų būti naudojami tuo pačiu metu, kada taikoma ir dieta, ir fizinių pratimų kompleksas, ir masažas. 5 – 6-tame celiulito vystymosi etapuose kremai nebeveiksmingi. Anticeliulitines priemones rekomenduojama naudoti reguliariai (kasdieninis kursas, trunkantis 3-4 savaites) kartu su masažo procedūromis (masažo pirštine ar šepečiu).

Anticeliulitinių masažo metodų kompleksas

Įvertinant šiuo metu naujausią teoriją apie celiulito formavimosi mechanizmus bei jo pasiskirstymą žmogaus organizme, masažo priemones (esant šiai patologijai) galima charakterizuoti šitaip:

I. Tai turėtų būti ištisas veiksmų kompleksas, tarsi atkartojantis
atskiras celiulito patogenenezės grandis, be to, - veikiantis
kiekvieną iš jų atskirai.
II. Tam tikrų veiksmų mechanizmas, veikiantis viršutinius (ar net ir
giliau esančius) audinius.
III. Įvairiapusis poveikis, kurio rezultate - ne vien anticeliulitinis, bet
taip pat ir kitokie (gydomosios profilaktikos požiūriu) teigiami
efektai.
IV. Stiprus gydomasis faktorius turi būti derinamas su švelniu
(netrauminiu) poveikiu.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai