Kaip lengvai įveikti skausmą

Įvairaus pobūdžio ir įvairaus intensyvumo skausmą yra patyrę beveik visi – ir jauni, ir seni. Tiek ūminis, tiek lėtinis skausmas smarkiai blogina gyvenimo kokybę, riboja aktyvumą, o kartais tampa nesibaigiančia kančia. Skausmas, ypač lėtinis, neretai sukelia stresą, prislėgtą nuotaiką. Tad nekyla abejonių, kad bet kokį skausmą būtina malšinti. Sumažėjus skausmui, padidėja aktyvumas, sumažėja depresija, pagerėja gyvenimo kokybė.
 

Vieni iš dažniausiai skiriamų vaistų skausmui malšinti – nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Ir iš jų pirmiausia pasirenkamas vaistas tiek ūminiam, tiek lėtiniam skausmui gydyti – Brexin® (piroksikamo beta ciklodekstrinas). Jis tinka ūminiam skausmui, lėtiniam skausmui ir uždegimui, sukeltam reumatoidinio artrito ir kitų reumatinių ligų (įskaitant jaunatvinį reumatoidinį artritą), osteoartrito bei kitokio raumenų be skeleto sistemos pažeidimo, slopinti. Puikiai tinka ir traumų, pooperaciniam, net mėnesinių sukeliamam skausmui malšinti.
 

Preparato vartojimo galimybės – labai plačios


Vartojant preparato lengva įveikti bet kokį skausmą. Jis veikia greitai, kaip injekcija, jo analgetinis poveikis stiprus. Tai labai aktualu daugeliu gyvenimo atvejų.
Pavyzdžiui, daugelyje gyvenimo sričių gali labai trukdyti nugaros skausmas, ypač sunkus, taip pat ir darbe, kuris dažniausiai neišvengiamas, nepaisant negalavimų. Tokiais atvejais ypač reikalingas greitas ir garantuotas skausmo malšinimas.
Išgėrus Brexin®, skausmas numalšinamas per 30 minučių. Po tiek laiko jau galima ramiai tęsti būtinus darbus.
Greitai ir patikimai vaistu numalšinamas ir ūminis nugaros skausmas. Todėl preparatas puikiai tinka visiems, jaučiantiems ūminį apatinės nugaros dalies skausmą ar lėtinio nugaros skausmo paūmėjimą. Jis gali tapti puikia išeitimi ir moterims tomis dienomis, kai moteriški negalavimai trukdo atlikti įprastus darbus. Išgėrusios tabletę, jos jau po pusvalandžio galės tęsti įprastinę veiklą.


Preparatas mažina skausmo intensyvumą judant, greitai malšina skausmą patyrus raumenų, skeleto ar sąnarių traumą. Vieną kartą per dieną vartojama tabletė veiksmingai sugrąžina jėgas bei judrumą.
Gyvenimo kokybę gali labai pabloginti lėtinis skausmas, todėl tokiems ligoniams, norintiems likti aktyviems, ypač reikalingas veiksmingas ir ilgalaikis skausmo malšinimas. Tai garantuoja Brexin®. Tik viena jo tabletė sumažina skausmo intensyvumą 24 valandoms. Ji tokia pat veiksminga, kaip 4 kai kurių kitų tos pačios grupės preparatų tabletės per dieną. Tai nustatyta atlikus klinikinius tyrimus.
Vartojant preparato kasdien, net trečdalio bendra būklė pagerėja greičiau kaip per vieną savaitę.
 

Kas lemia unikalias preparato savybes?


Brexin® – tai naujos farmacinės formos kompleksinis junginys. Jis gautas pritaikius Nobelio premiją laimėjusią vadinamąją „šeimininkas-svečias“ chemijos technologiją. Viena veikli „svečio“ (piroksikamo) molekulė susilieja su neveiklia „šeimininko“ (beta ciklodekstrino) molekule ir gaunamas pirkosikamo beta ciklodekstrinas. Vienoje „šeimininko“ molekulėje yra viena „svečio“ molekulė, todėl fizikinės ir cheminės preparato savybės geresnės: geresnis vaisto tirpumas, stabilumas ir biologinis pasisavinimas.
Dėl to, kad vaistas labai gerai tirpsta vandenyje, išgertas jis visiškai ir daug greičiau nei įprastas piroksikamas rezorbuojasi į kraują. Dėl geresnio tirpumo kraujyje pasiekiama didesnė veikliosios medžiagos koncentracija; didžiausia vaisto koncentracija taip pat susidaro anksčiau, preparato užtenka vartoti kartą per dieną.
Dėl savo savybių vaistas itin tinka reumatinėms ir kitoms uždegiminėms skausmą sukeliančioms ligoms gydyti, ypač kai siekiama greito ir stipraus poveikio.
 

Vartojantiems preparatą – saugumo garantijos


Minėtoji molekulinė vaisto forma, palyginti su kristaline, garantuoja ir dar vieną labai reikšmingą preparato privalumą – trumpesnį sąlyčio su virškinamojo trakto gleivine laiką. Atlikti tyrimai rodo, kad virškinamojo trakto sutrikimų vartojant šio preparato būna mažiau nei vartojant kai kurių kitų šios grupės vaistų, silpniau ir rečiau pasireiškia ir kiti nepageidaujami poveikiai (šalutinis poveikis nepasireiškė net 86,7 proc. pacientų)
Klinikiniai duomenys patvirtina, kad pacientai gerai toleruoja gydymą šiuo vaistu.
 

Kaip vaistą reikia vartoti?


Vaisto forma – tabletės su įranta.
Vaisto vartojimo būdą kiekvienam individualiai turi nurodyti jo paskyręs gydytojas. Paprastai per parą reikia gerti 20 mg piroksikamo (vieną tabletę).
Dozes vyresnio amžiaus pacientams gydytojas turi gerai apsvarstyti. Gali reikėti dozę mažinti (vartoti pusę tabletės) bei trumpinti gydymo laiką.
Padalyti tabletę pusiau visai nesudėtinga. Reikia padėti ją ant plokščio paviršiaus, įranta į viršų. Lengvai spaudžiant nykščiu, tabletė skyla į dvi lygias dalis.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai