Jau įmanoma atnaujinti pažeistą sąnario kremzlę

Gal nuolat lankotės pas šeimos gydytoją dėl nepakeliamų kelių skausmų? Jums sunku judėti ne vien dėl sąnarių skausmo, bet ir dėl to, kad jie tarsi sustingę? Tai osteoartrito - ligos, pažeidžiančios sąnarių kremzles, - požymiai. Jei iki šiol vartojote tik vaistų nuo skausmo, turime gerų naujienų, kurios gali jus sudominti: medžiaga, vadinama gliukozamino sulfatu, gali padėti apsaugoti sąnario kremzlę ir net atnaujinti, jei ji jau pažeista.
 

Mūsų organizmas gali nuolat atnaujinti audinius, tačiau ne visus. Kremzlės audinio, kuris lyg minkšta pagalvėlė dengia sąnarius bei apsaugo juos nuo trinties vienas į kitą, neįmanoma atnaujinti, jei jis jau buvo pažeistas. Bėgant metams mūsų sąnarių kremzlės po truputėlį susidėvi, tai sukelia vadinamąjį osteoartritą. Dar neseniai nebuvo priemonių, galinčių sumažinti šį negalavimą, išskyrus skausmą malšinančius vaistus. Tačiau naujausių mokslinių tyrimų duomenys teikia vilties.
Gliukozaminas, kremzlės audinio sudedamoji dalis, išgaunama iš kiautus turinčių vėžiagyvių, tokių kaip krabai bei omarai, gali sumažinti kremzlės pažeidimus bei osteoartrito sukeliamus skausmus.
Priešingai nei skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, gliukozamino sulfatas veikia ne simptomus, bet jų priežastį. Ši medžiaga gerina jungiamojo audinio elastingumą bei gebėjimą amortizuoti.
 

Pagerina kolageno savybes


Pagrindinė kremzlės audinio (taip pat ir raiščių, sausgyslių bei tarpslankstelinių diskų) sudedamoji dalis yra kolagenas. Tai lyg biologiniai klijai, jungiantys ląsteles bei audinius bei palaikantys jų tvirtumą.
Kremzlės audinyje taip pat yra daug proteoglikanų, 95 proc. jų sudaro glikozaminoglikanai (GAGs) ir 5 procentus baltymai. Šie GAGs veikia lyg atrama kolagenui ir yra atsakingi už sąnario kremzlės audinio statybą.
Glikozaminas yra gyvybiškai svarbi medžiaga kolageno statybai. Kai kolagenas pradeda irti dėl biocheminių procesų, vykstančių bėgant metams, kaulų galai nepakankamai apsaugomi, todėl juntamas skausmas. Gliukozamino sulfato vartojimas skatina kolageno atsinaujinimą, taip pat pagelbėdamas ir sąnario kremzlės atnaujinimui. Žinoma, nereikia tikėtis, jog šio maisto papildo vartojimas visiškai atnaujins pažeistas sąnarių kremzles, tačiau moksliniai tyrimai rodo, jog ši veiklioji medžiaga turi didelį teigiamą poveikį.


 

Patvirtintas mokslinių tyrimų


Puikiai organizuoto mokslinio tyrimo, kuris buvo publikuotas “Lancet” žurnale, metu 212 pacientų, kenčiančių osteoartrito sukeltus skausmus, vartojo gliukozamino sulfato arba identiškų tablečių be veikliosios medžiagos (placebo). Po trejų metų mokslininkai įrodė, jog tos grupės pacientų, kurie vartojo placebo, sąnario kremzlė buvo šiek tiek nusidėvėjusi, o vartojusiųjų po 1 500 mg gliukozamino sulfato išliko nepakitusi arba pakito labai nedaug. Iš tiesų gliukozamino vartojimas net pagerino sąnario kremzlę, to nebuvo placebo grupėje.
Dar keletas kitų mokslinių tyrimų įrodė panašų sąnario kremzlę saugantį bei ją atnaujinantį gliukozamino sulfato poveikį. Džiugu, jog vis daugiau gydytojų rekomenduoja gliukozamino sulfatą savo pacientams, nes šis maisto papildas teigiamai veikia kremzlės audinį ir neturi jokių šalutinių poveikių.
 

Per gerai, kad būtų tiesa?


Be jokios abejonės, duomenys apie gliukozamino sulfato poveikį sukels revoliuciją osteoartrito gydymo srityje. Pacientams, kurie iki šiol kentėdavo dėl skausmo bei sumažėjusio sąnarių judrumo ir dėl to smarkiai pablogėjusios gyvenimo kokybės, įpratę nuolat vartoti skausmą malšinančių preparatų, dabar galimybės geresnės. Užuot susigyvenę su amžiaus nulemtais simptomais, osteoartritu sergantys pacientai turi galimybę užkirsti kelią šios ligos vystymuisi vartodami šio maisto papildo.
Kai kas gali sakyti: “Per daug gerai, kad būtų tiesa”, tačiau mokslininkai tai jau įrodė. Vis daugiau gliukozamino poveikio mokslinių įrodymų pateikiama kasmet.
 

Pasirinkite tinkamą preparatą


Kad turėtumėte kuo daugiau naudos, rinkitės tinkamą gliukozamino preparatą. Preparatas Bio-Glucosamine - vienas geriausių iš esančių rinkoje. Vienoje tabletėje yra rekomenduojama 500 mg gliukozamino sulfato dozė. Įrodyta, jog kasdieninis 3 kartus per dieną po 500 mg preparato vartojimas duoda geriausių rezultatų siekiant apsaugoti sąnarius bei užkirsti kelią osteoartrito vystymuisi.
Bio-Glucosamine galima įsigyti vaistinėse.

Susiję straipsniai

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai

Mūsų draugai