Plaukų mados

Praėjusiame numeryje rašėme apie plaukų madas – tendencijas, kiek dažnai jos kinta, nuo ko priklauso, palietėme ir kitus įdomius klausimus. Šį kartą, kaip ir žadėjome, pratęsiame temą ir kirpėjos stilistės Džiuljetos Petrulienės klausiame patarimų, kaip pasirinkti konkretų kirpimą pagal veido formą ir plaukų tipą ir, be abejo, nepamirštant mados įtakos.

 

Pirmiausia pradėkime nuo trumpų plaukų. Kokie kirpimai dominuoja?

 

Trumpiems plaukams vis dar dominuoja „bob“ tendencijos. Šio kirpimo yra daugybė variantų – vidutinio ilgio (iki pečių), trumpi (iki smakro), tiesūs ar iškarpyti (ilgi priekyje, trumpi nugaros dalyje), asimetriški (vienas šonas ilgesnis, kitas trumpesnis ar net skustas), kirpimai su įvairiais kirpčiukais (ilgais, trumpais, asimetriškais, išlenktais).

Ne visada tai, kas tinka kitiems, tinka mums. Tas pats kirpimas dviem skirtingoms moterims atrodys visiškai skirtingai. Vienai tai gali būti individualumo, savitumo, stilingumo išraiška, o kitai beskonybė, veido formų iškraipymas (optiškai), net charakterio bruožų pakeitimas. Todėl kiekvienai veido formai yra parenkamas individualus kirpimas, kuris gali siaurinti, platinti, ištempti, griežtinti, sušvelninti veido bruožus ir formą.

 

Tad prašome patarti, kokį kirpimą geriausia rinktis pagal skirtingą veido formą.

 

Lengviausia yra turintiems idealų ovalo formos veidą (primena kiaušinio formą). Tokioms moterims tinka bet koks kirpimas, nebent yra didelė nosis, atlėpusios ausys ar per trumpas arba per ilgas kaklas. Tuomet, atsižvelgiant į trūkumus, kirpimas koreguojamas.

Apskritimo (primena apskritimą, apvalus, be smakro išsikišimo, be griežtų žandikaulių) formai rekomenduojama vidutinio ilgio plaukai su trumpai iškarpytu viršugalviu, su skyrimu ties viduriu, be kirpčiukų. Toks kirpimas suteikia veidui pailgumo, jį susiaurina. Tokioms moterims reiktų vengti trumpų kirpimų ir griežtų ilgų kirpčiukų, nes tai dar labiau išryškina veido apskritumą, daro jį putlesnį, platesnį.

Kvadrato formai (požymiai – žema kakta, kampuoti žandikauliai, platus veidas) rekomenduojami asimetriški vidutinio ilgio viršugalvyje iškarpyti plaukai, gali būti su įstrižais trumpais kirpčiukais. Tokie kirpimai suteiks kvadratiniam veidui švelnumo, jis nebeatrodys toks griežtas ir kampuotas. Turinčioms kvadrato formos veidą reikia vengti tiesių, griežtų kirpimų ir ilgų griežtų kirpčiukų, nes griežta kirpimo ir kirpčiukų linija dar labiau sugriežtina ir taip griežtą kvadrato formos veidą (nebent jūsų tikslas atrodyti griežtai, disciplinuotai, stipriai, gana vyriškai, tuomet išryškinti kampuotumą ir griežtumą galite).

Stačiakampio formai (aukšta kakta, pailgas veidas, dažnai kampuoti žandikauliai) rekomenduojami asimetriški vidutinio ilgio ir trumpi iškarpyti plaukai su ilgesniais kirpčiukais, kurie optiškai patrumpina pailgą veido formą ir sušvelnina veido bruožus. Vengti iškarpyto viršugalvio, labai trumpų kirpčiukų, nes tai dar labiau pailgina ir taip pailgą veidą.

Trikampio formai (plati kakta, platesni skruostikauliai, siauras, smailus smakras) rekomenduojama vidutinio ilgio trumpai viršugalvyje iškarpyti plaukai ir ovalūs kirpčiukai. Tokie kirpimai siaurins plačią kaktą ir paplatins pernelyg siaurą smakrą. Vengti trumpų su griežtais ilgais ir trumpais kirpčiukais kirpimų. Tokie kirpimai dar labiau išryškins plačią kaktą ir atidengs smailą smakrą.

Veido formos trūkumams (didelė, ilga ar kampuota nosis, atsikišęs ilgas smakras, atlėpusios ausys) maskuoti galite pasirinkti prakarpytus su storais kirpčiukais kirpimus.

 

O kaip dėl plaukų struktūros?

 

Taip, būtina atsižvelgti ir į plaukų struktūrą. Jei plaukai tiesūs, tiks konkrečių geometrinių formų asimetriški kirpimai, jei banguoti, – labiau iškarpyti, švelnesnių formų kirpimai. Storų plaukų savininkėms reikia vengti labai stipriai iškarpytų plaukų, o ploniems plaukams gausumo ir purumo galima suteikti juos švelniai iškarpius.

 

Ar svarbu renkantis šukuoseną moters charakteris?

 

Manau, linksmą ar romantišką, griežtą ar net drastišką šukuoseną ar ir apskritai įvaizdį kiekviena moteris intuityviai pasirenka pagal savo charakterį.

 

Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį?

 

Dažnai būna, kad renkamės šukuoseną ne pagal išvardintus kriterijus, o norėdamos susikurti tam tikrą įvaizdį. Pavyzdžiui, eidamos į naują darbovietę, naują kolektyvą, kuriame vyrauja disciplina, tvarka, atsakomybė, mes, be abejo, norėsime įrodyti, kad taip pat vadovaujamės šiomis taisyklėmis, nors iš tiesų gal esame minkštos, atlaidžios, net išsiblaškiusios. Taigi geriau pasirodyti gali padėti ne tik tvarkinga apranga, bet ir konkretus, tvarkingas, griežtas kirpimas. Ir, atvirkščiai – jei norime atrodyti romantiškos, švelnios, draugiškos (jei tokios ir nesame), rinkimės minkštų formų, iškarpytus, švelnių linijų kirpimus.

Be to, svarbu, koks stilius – sportiškas, retro, elegantiškas ar klasikinis – jums yra artimas. Renkantis šukuoseną svarbu atsižvelgti ir į gaires, kurios dominuoja tame stiliuje. Pavyzdžiui, sportiškas stilius – tai dinamika, judesys, aktyvumas, jaunatviškumas, tad ir kirpimą galima rinktis asimetrišką, trumpesnį su įdomiomis formomis ir detalėmis. Retro vyrauja banguotas siluetas, vadinasi, stilių susikursime labiau formavimu, bangavimu, ramiomis, švelniomis linijomis (tiesa, svarbu ir kokio laikotarpio retro, nes jų taip pat yra daugybė ).

Taigi plaukų kirpimas – vienas iš svarbiausių ir ryškiausių būdų savitam stiliui ir susikurtam įvaizdžiui išreikšti.

 

Na, pas mus nemažai ilgaplaukių, ką rekomenduotumėte joms?

 

Ilgų plaukų kirpimų taip pat yra daugybė. Vėlgi, renkantis kirpimą, ilgaplaukėms taip pat derėtų vadovautis tais pačiais kriterijais, kuriuos minėjau kalbėdama apie trumpus plaukus. Tai ir veido forma, plaukų struktūra, charakteris, norimas įvaizdis, be abejo, ir mados tendencijos.

Plaukai gali būti ilgi ir pusilgiai, labiau ar mažiau iškarpyti, asimetriški kirpimai, su įvairiais kirpčiukais. Kirpimai parenkami ir banguotiems, ir tiesiems, storiems ir plonesniems plaukams.

Ilgi plaukai tinka praktiškai visoms veido formoms, tik apskritimui ir kvadratui derėtų vengti ilgų tiesių kirpčiukų ir stipriai iškarpytų plaukų veido šonuose, derėtų prakarpyti viršugalvį trumpiau, o stačiakampio veido formai, atvirkščiai – labiau tiktų tiesūs ilgi kirpčiukai ir iškarpymai veido šonuose, tokiam veidui reikia vengti trumpų kirpčiukų ir iškarpyto viršugalvio.

Šiuo metu galimi praktiškai visų laikų ilgų plaukų kirpimai. Nėra labai konkretaus stiliaus ar formos, galima pasirinkti tai, kas tinka asmeniškai, pasirinkti tam tikras madingas detales. Tiesa, madoje vyrauja ne tik niuansai, bet ir dideli kontrastai, harmonija ir disharmonija, taigi pasirenkama individualiai savo įvaizdžiui pateikti ar užaštrinti, prisiderinti ar atrodyti provokuojamai.

 

Tačiau vis dėlto tam tikros tendencijos būna pabrėžiamos, tad ką daryti, pavyzdžiui, ilgaplaukėms, jei madingi trumpi kirpimai, ar verta plaukus patrumpinti, juk kitais metais gali būti madingi ilgi ar panašiai?

 

Dažniausiai tuo pačiu metu pateikiamos ir ilgų plaukų, ir trumpų plaukų kirpimų mados tendencijos, tad galime rinktis, ar plaukus nukirpti, ar tiesiog stilingai iškarpyti ir palikti juos ilgus.

 

Ar apskritai būna madingi, pavyzdžiui, tik trumpi arba tik ilgi plaukai?

 

Taip, atskirais laikotarpiais, pavyzdžiui, karalienės Viktorijos stiliuje, vyravo tik ilgų plaukų šukuosenos, vėliau plaukai ima trumpėti, moterys darosi drąsesnės, sportiškesnės, 1910–1930-aisiais vyrauja trumpų plaukų „bob“ stilius, 1960-aisais visiems buvo labiau priimtini „vidal sasoon“. Hipių laikais vėl grįžo ilgi plaukai, beje, natūralūs, be ypatingo kirpimo stiliaus. Taigi kiekvienu laikotarpiu vyravo savos plaukų kirpimų mados. Dauguma norinčiųjų atrodyti stilingai ir madingai laikydavosi ne tik griežtų rūbų mados tendencijų, bet ir rinkdavosi madingus plaukų kirpimus.

Šiuo metu, kaip minėjau, viskas ne taip griežta. Galime drąsiai rinktis norimą kirpimą, susikurti norimą įvaizdį, eksperimentuoti su įvairiomis ilgų, trumpų kirpimų šukuosenomis, pabrėždamos tik kai kurias madingas detales.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Bembis
2014-11-24 00:32
[url=http://www.facebook.com/]facebook[/url]
<a href="http://www.facebook.com/">facebook</a>
<a href="http://www.facebook.com" rel="nofollow">facebook</a>
<a href=’http://www.facebook.com’ rel=’external nofollow’>Facebook</a>

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai