TV laidos „Sveikas žmogus“ dienoraščiai

Baigiasi žiema. Atrodo, kad laikas bėga daug greičiau nei prieš keletą metų. Pirmadienis, tartum, buvo tik vakar, bet kalendorius rodo, kad ryt jau sekmadienis, t.y. diena, kurią reikia švęsti. Dažnam iš mūsų tiesiog nelieka laiko sau. Mūsų laidos kūrybinės grupės darbų ratas sukasi taip pat spėriai. Temos, žmonės, reportažai. Būna net įdomu, kai iš įprasto darbo ritmo „išmuša“ įdomesnis filmavimas.
Štai vieną dieną teko apsilankyti laidos „Be tabu“ filmavimo studijoje. Žmonės geraširdiški, linksmi. Bet „Be tabu“ yra be tabu... Ten eidamas visada turi būti pasiruošęs netikėtumams. Taigi intuicija neapvylė. Kai, vos įpusėjus mūsų pokalbiui su Vytautu ir Ramune, ėmė kristi butaforinių studijos baldų detalės, beliko tik nepasimesti, „susiremontuoti“ savo krėslą ir tęsti pokalbį toliau.
Norėdami savo žiūrovams įdomiau pristatyti jūros dumblių teikiamą naudą, nuvykome į vieną žinomą sostinės grožio saloną. Nuvažiavome ne vieni. Patalkinti mums sutiko jauna graži kolegė iš “Kompiuterijos” laidos. Paslaugios grožio salono darbuotojos buvo paruošusios jūros dumblių vonią, veido ir plaukų kaukes. Pamačiusios, kad mūsų kolegė šviesiaplaukė, kosmetologės ėmė apgailestauti, kad negalės pademonstruoti jūros dumblių kaukės poveikio plaukams. Esą kaukę galėtų užtepti tik tuomet, jei mergina norėtų ne tik sustiprinti savo palukus, bet ir pakeisti jų spalvą. Pasirodo, jūros dumbliai rekomenduojami tik tamsiaplaukėms. Šviesius palukus jie gali nudažyti žaliai.
Važiuodami namo juokavome, kad gal būtų buvę visai įdomu prieš šv. Valentino dieną atsinaujinti ir išbandyti natūralų plaukų dažymo būdą.
Mūsų laida ir “Your Life” vitaminai vaikams surengė vaikų piešinių konkursą „Mano draugas Vitaminas“. Gavome daug piešinių iš įvairių Lietuvos kampelių. Vieni nupiešti vaikiškai, netiksliai. Kiti prilygsta gana aukšto lygio tapybos darbams. Mums visi buvo labai gražūs ir laukiami. Nudžiugome gavę ir vienos mergaitės iš Kauno rajono piešinėlį, kuriame buvo ir eilėraštis, šlovinantis vitaminus. Sukabinus piešinius studijoje, mūsų darbo vieta sušvito naujomis, šiltomis spalvomis.


Norėtume padėkoti Vilniaus visuomenės sveikatos ugdymo skyriaus vedėjai Viktorijai Montvilienei ir lopšelio-darželio “Sveikuolis” direktorei Liubovei Kolcovai, paskatinusioms švietimo įstaigas dalyvauti konkurse.
Su vaikais teko bendrauti ir daugiau. Vasaris Vilniuje paskelbtas sveikatos mėnesiu. Tam skiriama daug įvairių renginių. Gavusi pakvietimus apsilankyti pas pradinių klasių mokinukus, mielai sutikau. Manau, kad vaikams niekada nebus per daug informacijos ar pokalbių apie sveiką gyvenseną. Vienas per kitą vaikai skubėjo pasakoti, kaip jie stengiasi valgyti daugiau vaisių ir daržovių, negerti kokakolos, mažiau smaguriauti saldumynais. Vieni geros savijautos šaltiniu laiko mankštą ir sportą, kiti - vitaminus ar tai, kad žiemą valgo daug košės. Svarbiausia, kad jie tuo tikrai tiki.
Atrodo, tai tik keli pokalbiai su mokyklinukais, bet jei į jų mažas galveles dažniau pasibels mintis, kad sveikai gyventi yra geriau, manau, rezultatas tikrai bus puikus. Aišku, tas darbas nieko vertas, jei suaugusieji nerodys mažiesiems tinkamo pavyzdžio.
Laidose tenka dažnai kalbėti apie tai, kaip apsisaugoti nuo peršalimo ligų. Tačiau lengviau kalbėti nei taip padaryti. Teko ir man patirti tokią savijautą, kai net kalbėti visai nesinori. Norisi tik prigulti. Bet kurgi Tu čia prigulsi, kai kalendorius pilnas darbų. Kas bus, jei iki ketvirtadienio, kai filmuojama laida, sveikata nepagerės? Nuo nemigos pajuodusius paakius galima užgrimuoti, bet ką daryti su balsu? Teks pasitelkti į pagalbą žinomus liaudies receptus, tačiau į vaistinę taip pat reikės užsukti. Juk nėra situacijos be išeities. Ji randama ir tada, kai net „Sveikam Žmogui“ sušlubuoja sveikata.
Mūsų laidos žiūrovams ir žurnalo skaitytojams linkiu saugoti savo sveikatą ir nesirgti. Na, o jeigu jau sunegaluotumėte, būtinai skirkite laiko sau ir prie niekada nesibaigiančių darbų grįžkite tik visiškai pasveikę.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai