Iš arti: TV 3 sveikatos laidos

Medikės — gydytoja Lilijana JUKNEVIČIENĖ, gydytoja ir sveikos gyvensenos propaguotoja Irena PIVORIŪNIENĖ ir provizorė Lijana VEISMANIENĖ savo dėmesį žiūrovams skiria šeštadieniais – nuo 10 iki 11 val. Jos bet kurią temą stengiasi pateikti nurodydamos išeities kelius (o jų visada yra!). Ir nori, jog kiekvienas sveikas ir darbingas žmogus žinotų, ką daryti, kad nesusirgtų, o sergantysis – išmanytų, apie gydymo galimybes. Visos trijulės credo: “Stengiamės būti sveikos, gyventi taip, kad nesirgtume, ir kviečiame to siekti savo laidos žiūrovus”. Nemanykite, kad laidos vedėjos vien tik subtiliais sveikuoliškais raginimais ir daržovių sultimis gyvos. Jos nevengia ir tradicinių lietuviškų patiekalų! Išmanydamos, kas yra saikas, mielai vaišinasi cepelinais (žinoma, ne kiekvieną savaitgalį). Negali apsieiti be geros nuotaikos ir... tiki horoskopais - tiksliau, optimistinėmis jų prognozėmis.
 

Ekrane


[klausimas]Kokioms aktualijoms laida “Sveikas žmogus” skiria daugiausiai dėmesio?
Kaip įsivaizduojate savo žiūrovą? Kokios pagalbos jis gali sulaukti iš jūsų laidos?[/klausimas]
Irena Pivoriūnienė. “Aktualijas ir temas diktuoja pats gyvenimas. Pvz., rubrikoje “Išsamiai apie...” gilinamės į tas ligas, kuriomis Lietuvos žmonės serga daugiausiai. Beje, ne tik apie klastingas ligas, bet ir su jomis susijusias problemas reikia kalbėti. Ką matome ligoninėse, Sveikatos apsaugos ministerijos statistikoje? Štai, kad ir toks faktas: Lietuvoje kas antra onkologinė liga diagnozuojama III arba IV stadijoje. O kur dar širdies ir kraujagyslių ligos? Per anksti dėl traumų, alkoholio (ir kitų žalingų įpročių) iš gyvenimo pasitraukiantys tautiečiai?


Apmaudu, kad neturime patikimai veikiančios profilaktinio tikrinimosi sistemos. Geranorišką pavydą kelia Vokietijos pavyzdys. Jeigu šios šalies gyventojas p r o f i l a k t i š k a i du kartus per metus neapsilanko pas stomatologą, draudimo kompanija jam nebemoka už dantų protezavimą. Štai taip paprastai - finansiniu kirčiu per kišenę - išspręsta problema! Taigi mūsų laida priversta skirti dėmesį visumai priemonių, padedančių saugoti ir stiprinti sveikatą, nes, kaip minėjau, profilaktinio tikrinimosi sistemos pas mus, deja, nėra”.
Lilijana Juknevičienė. “Šeštadienis - žmogus nori atsipūsti po savaitės darbų! Kad jis, įsijungęs televizorių, mielai žiūrėtų sveikatos laidą, reikia, kad ji būtų įdomi, neįkyri, suteiktų praktiškų žinių ir supažindintų su medicinos mokslo naujovėmis. Jeigu iš ekrano skambės tik pamokslavimas, sveikas - ligų nekamuojamas žiūrovas ilgai nedels - perjungs kitą kanalą. Mano tikslas - ekrane išlikti tokiai, kokia esu gyvenime. Juk aš - ne diktorė, ne aktorė. Siekiu su kiekvienu žiūrovu kalbėtis taip, kad jis neįžvelgtų manyje moralizuotojos. Veiksmingas ne gąsdinimo metodas (“Žinokite, kad rizikos faktoriai yra tokie ir tokie, todėl...”). Daug veiksmingesnis - nuoširdus įtikinimas, kad mes visi esame savo kūno šeimininkai ir turime mokėti, kaip su juo elgtis. Tegul žiūrovas mano asmenyje įžvelgia moterį, kuri, pvz., kaip ir daugelis, turėjo antsvorio problemų...
Džiaugčiausi, kad po laidos, tarkime, skirtos rūkymo žalai aptarti, kas nors iš žiūrovų ištartų: “Gal ir aš pabandysiu mesti rūkyti”.
Lijana Veismanienė. “Be aktualiausių ir klastingiausių ligų, labai daug dėmesio bus skiriama “paprastoms” ligoms — tarkime, nagrinėsime, kuo pavojinga užsitęsusi sloga. Sveika mityba, grožis ir sveikata, fizinis aktyvumas, natūralioji medicina (jaunesnio amžiaus žiūrovas jau nebežino jos senųjų tradicijų) - tai irgi mūsų sritys, kurios, manau, turėtų dominti sveiką, darbingą žmogų, siekiantį išvengti ligų.
Be to, žiūrovui naudinga ir “Namų vaistinėlės” rubrika. Ji supažindina, kaip tinkamai elgtis su vaistais, moko, kaip juos vartoti. Tikslas — įtikinti žiūrovą nesielgti pagal principą: “Noriu - geriu vaistus, noriu — ne”. Nebent vaistas skirtas vienadieniams nesudėtingiems simptomams gydyti. Tačiau tokiu atveju taip pat būtina žinoti, kokius vaistus, kada ir kaip gerti.
Pavyzdžiui, pacientai, sergantys hipertenzija, įvairiomis lėtinėmis ligomis, rizikuoja susilaukti įvairių komplikacijų vartodami vaistus atsainiai ir nereguliariai.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai