Svarbi žinia visiems: startuoja „Sveiko žmogaus“ akademija!

 Kodėl reikėjo steigti „Sveiko žmogaus“ akademiją?

Pirmiausia, norint sveikai gyventi, reikia žinoti, kas yra sveika gyvensena. Informaciją apie sveikatą ir sveiką gyvenseną „Sveikas žmogus“ visose žiniasklaidos priemonėse platina jau 17 metų. Tačiau akivaizdu, kad vien informacijos sklaidos nepakanka, kad žmonės imtųsi aktyvių veiksmų ir pradėtų keisti savo įpročius. Apsisprendusiems keistis reikia peržiūrėti savo įpročius ir pasiryžti pokyčiams. Visi žinome, koks paprastai būna didelis pasipriešinimas jiems, nes gyventi taip, kaip jau esame įpratę, – lengviausia. Kaip sakoma vienoje patarlėje: „Kol žaibas netrenks, tol valstietis nepersižegnos.“ Kalbant apie sveikatą tai reiškia, kad mes imamės prevencinių veiksmų tik tada, kai problema tampa nebepakeliama ar ligos pažeisto organo atnaujinti nebeįmanoma. Todėl vienas „Sveiko žmogaus“ akademijos uždavinių – visiems pasirinkusiems sveiką gyvenimo būdą padėti jo siekti suteikiant papildomų žinių, išmokant sveikos gyvensenos, laimingo ir sėkmingo gyvenimo praktinių įgūdžių.

Kaip kilo tokios akademijos steigimo idėja?

Bendraudami su skaitytojais, žiūrovais ir svetainės lankytojais, supratome, kad visuomenėje bręsta pokyčiai. Daugelis suvokia, kad sveikata iš tiesų yra brangiausias mūsų turtas ir kad pats laikas ja pasirūpinti tada, kai organizmas dar pajėgus, emocinė būsena gera ir nusiteikimas tinkamas. Daugelis suvokiame, kad tik būdami geros fizinės sveikatos, išlaikydami psichinę pusiausvyrą ir suteikę savo gyvenimui pilnatvę galėsime džiaugtis juo ir likusią gyvenimo dalį nugyventi turiningai.

Bet mūsų žinojimas be praktinio pritaikymo apčiuopiamos naudos neduoda. Tai ir buvo viena priežasčių, kodėl nutarėme pasiūlyti žmonėms pagelbėti imantis praktinių veiksmų.

Kitas dalykas, taip pat mus paskatinęs to imtis, buvo ir nuolatinis mūsų skaitytojų, žiūrovų ir lankytojų „spaudimas“ klausimais, o ką gi daryti, kaip tai pritaikyti gyvenime.  

Todėl, atsižvelgdami į padidėjusį susidomėjimą sveika gyvensena, ekologija, sveikatos išsaugojimu ir darbingumo padidinimu, nuo šio rudens ir nutarėme pasiūlyti visuomenei paskaitas ir praktinius užsiėmimus, kurie ir atsakys į visus tokius klausimus.

Tikimės, kad ilgainiui Akademijos pagrindu susiformuos sveiką ir visavertį gyvenimą pasirinkusių žmonių bendruomenė, kuri pati pradės skleisti sveikos gyvensenos idėją ir aplinkinius paskatins sekti jų pavyzdžiu.

Kam yra skirta „Sveiko žmogaus“ akademija? Kas joje galės mokytis?

„Sveiko žmogaus“ akademija skirta visiems, norintiems gyventi visavertį gyvenimą, norintiems būti sveikiems, norintiems išmokti džiaugtis savo ir kitų pasiekimais, suvokti akimirkos svarbą ir savo fizinį, protinį bei emocinį potencialą. Šiandieniniame streso ir neapibrėžtumo kupiname pasaulyje labai svarbu atrasti vidinę pusiausvyrą, apsibrėžti savo gyvenimo tikslus ir jų siekti.

Pradžioje lankytojams pasiūlysime paskaitų ir seminarų ciklus, susijusius su žmones dominančiomis sritimis. Tai gali būti ir tęstiniai mokymai, ir vienkartiniai praktiniai užsiėmimai ar tiesiog paskaitos, kurios aktualios konkrečiam lankytojui.

Be to, paskaitos ir mokymai bus rengiami ne tik norintiesiems sveikai gyventi rimtų fizinių negalavimų nevarginamiems žmonėms, bet ir sergantiesiems lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, tokiomis kaip širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas, onkologinės ligos, taip pat jų artimiesiems. Paskaitas skaitys ir mokymus jiems ves žymiausi tos srities specialistai. Mūsų akademijos lankytojai ne tik klausysis paskaitų, bet ir mokysis teorines žinias pritaikyti praktikoje, o sergančiuosius lėtinėmis ligomis mokysime, kaip susigyventi su liga ir jaustis gerai ir net kaip sugebėti valdyti ligą sumažinus vaistų dozę, pvz., insulino sergantiesiems diabetu.

Beje, kad „Sveiko žmogaus“ akademijos mokymai būtų maksimaliai efektyvūs, siūlome visus besidominčius sveika gyvensena ir norinčius pasigilinti į sveikos gyvensenos, sveikos mitybos ar natūralios medicinos pagrindus rašyti ar skambinti į redakciją ir pateikti savo pageidavimus bei pasiūlymus. Taip tikimės patenkinti informacijos trūkumą ir padėti susiformuoti tinkamus sveikos gyvensenos įgūdžius.

Kaip vyks mokymai? Kokios planuojamos užsiėmimų temos?

Mokymai vyks paskaitų ir praktinių seminarų forma. Juos planuojame rengti bent kartą per mėnesį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kaip minėjau, „Sveiko žmogaus“ akademijos lankytojai tiek gaus teorinių sveikos gyvensenos žinių, tiek įgis praktinių įgūdžių.

Paskaitas skaitys ir praktinius užsiėmimus ves aukščiausios kvalifikacijos specialistai, įgiję išsilavinimą Lietuvos ir užsienio universitetuose, specializuotose kursuose, turintys savo žinių pritaikymo patirties ir patys tas žinias aktyviai taikantys savo gyvenime. „Sveiko žmogaus“ akademija rengdama mokymus bendradarbiauja su aukštosiomis mokymo įstaigomis, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmais ir Lietuvos sveikuolių sąjunga.

Planuojami užsiėmimai apie sveiką gyvenseną, sveiką mitybą, taip pat bus dėstomi natūralios medicinos pagrindai, mokoma jų praktinio pritaikymo.

Kaip minėjau, temos priklausys ir nuo jūsų – kiekvienas galite pateikti savo pageidavimus ir pasiūlymus, mes atsižvelgsime ir į jūsų nuomones, jomis papildydami savo planus.

Kol kas neplanuojame taikyti „tradicinės“ mokymo sistemos, t.y. visi norintieji galės dalyvauti visuose užsiėmimuose ar rinktis tik jiems aktualias temas. Vėliau norėtume paskatinti akademijos lankytojus labiau gilintis į pristatomas temas, kad, įgiję pakankamai žinių bei įgūdžių, taptų akademijos ambasadoriais ir patys galėtų skleisti sveikos gyvensenos teorines žinias ir praktinius įgūdžius, taip gausindami sveiką gyvenseną pripažįstančių žmonių bendruomenę

Kokie yra „Sveiko žmogaus“ akademijos išskirtinumai, palyginti su panašiomis švietimo įstaigomis?

Sveikos gyvensenos, sėkmingo ir laimingo gyvenimo bei lyderystės ar streso valdymo mokytojų ir mokymų yra daug, tačiau kol kas į visa tai nebuvo sisteminio požiūrio. Mes pasiūlysime kompleksinį požiūrį į visaverčio gyvenimo žinių ir praktinių įgūdžių formavimą. Taip pat planuojame tęstinius mokymus ir įgūdžių tobulinimo galimybę.

Manau, įdomu ir unikalu tai, kad, iš vienos pusės, kad būsimieji akademijos klausytojai turės galimybę patys formuoti paskaitų turinį, išreikšdami savo pageidavimus. Iš kitos – kad po kurio laiko, įgiję reikalingą kvalifikaciją, jie patys galės tapti lektoriais.

Kada akademija pradeda savo veiklą?

Pirmosios paskaitos suplanuotos lapkričio mėnesį. Pirmasis lektorius – dr. Julius Neverauskas – gydytojas, pedagogas, mokslininkas, verslininkas ves seminarus tema „Šiuolaikinis moksliškai pagrįstas streso valdymas praktiškai“. Seminarai vyks lapkričio 14 dieną Vilniuje, lapkričio 21-ąją – Kaune, 28 d. – Klaipėdoje.

Stresas jau trukdo jūsų darbingumui, profesiniam ar asmeniniam gyvenimui? Tuomet dr. Juliaus Neverausko seminarai – kaip tik tai, ko jums reikia. Juose – šiuolaikinės, moksliškai pagrįstos ir praktikoje nesunkiai pritaikomos metodikos stresui valdyti, kurių tikriausiai dar nežinojote.

 

Registruotis į seminarą galima paskambinus į redakciją tel.(8 5) 240 2222 arba www.sveikaszmogus.lt/akademija. Ten pat rasite visą informaciją apie „Sveiko žmogaus“ akademiją ir joje planuojamus renginius.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai