Auksinis spindesys

Kai nėra saulės, ją priminti gali rudas kūno atspalvis. Tačiau kaip įgauti auksinį atspalvį, kai saulutė dar taip smarkiai nespinduliuoja, o į šiltuosius kraštus nuskristi nėra galimybių? Apie tai konsultuoja kosmetikė Indrė Buslienė.
 

Kūno rudinimo priemonės


Yra du būdai, galintys odai suteikti rusvą atspalvį. Tai – savaiminio įdegio priemonės bei soliariumai.
Savaiminio įdegio priemonės nudažo viršutinį odos sluoksnį. Užsitepus savaiminio įdegio priemonės, oda iš karto nusidažo rudai arba tamsėja pamažu – įdegis išryškėja po poros valandų.
Antras kūno rudinimo būdas – apsilankymai soliariume. Po keleto seansų išgaunamas švelnus auksinis greitai nenusiplaunantis kūno atspalvis.

 

Kūno paruošimas savaiminio įdegio procedūrai


Prieš tepantis savaiminio įdegio priemonėmis, labai svarbu tinkamai paruošti kūno ir veido odą. Pirmas žingsnis – šveitimas. Neatlikus jo, įdegio intensyvumas gali būti nevienodas. Kad taip neatsitiktų, svarbu gerai nušveisti odą specialiomis ar naminėmis (kavos tirščiais) priemonėmis.
Nepamiršti kulnų, alkūnių, kelių, nes šių sričių oda labiau ragėja, jose įdegis bus ryškiau matomas. Po šveitimo procedūros itin kruopščiai nuplauti šveitiklio likučius, nes likusios šveitiklio dalelės sugadintų įdegį.
Antras žingsnis – plaukelių šalinimas. Tik pašalinus plaukelius, galima maksimali rusvinimo nauda. Plaukelius nuskusti arba depiliuoti. Tai atlikti geriausia bent parą prieš tepantis įdegio priemonėmis, kad oda nebūtų sudirgusi. Nepamiršti ir veido – jei turite mažus ūselius, juos taip pat reikėtų pašalinti.
 

Savaiminio įdegio priemonių naudojimas ir savybės


Savaiminio įdegio priemonės odą nudažo rusva spalva. Jie drėkina odą, turi šviesą atspindinčių dalelių, todėl oda atrodo tarsi švytinti. Tai –geriausias būdas norint greitai įrusti. Būna įvairių atspalvių. Geriausia pradėti naudoti šviesiausio tono kremą. Vėliau, odai parudavus, jei norima, galima pakartoti procedūrą.
Tepant priemonę, rankos turi būti be žiedų, švariai nuplautos. Kremą tepti nuo apačios į viršų (nuo pėdų pečių link). Atsargiai tepti kulnus, alkūnes, kelius, nes ten oda storesnė (naudojant tokį pat kiekį kremo, įdegis bus intensyvesnis). Itin kruopščiai tepti priemones ant veido. Nepamiršti sričių nuo skruostų iki ausų, nuo pasmakrės iki kaklo. Netolygiai paskirstytas kremas sukurs kaukės efektą. Priemonę naudoti tik ant švarios, visiškai sausos odos. Po procedūros gerai nusiplauti delnus, panages.
Jeigu bronzatas per tamsus, bijote juo tepti, galima į savaiminio įdegio priemonę įspausti kasdienio drėkinamojo kremo ir gerai išmaišyti. Įdegio spalva bus lengvesnė, ji lengviau tepsis, bus lengviau paskirstoma ant odos.
Savaiminio įdegio suteikta spalva išsilaiko 5–7 dienas. Jeigu yra poreikis, procedūrą galima pakartoti. Tačiau reikia įvertinti, kad oda jau ruda, todėl priemonės naudoti reikia gerokai mažiau negu tepant pirmą kartą.


Bronzatas nusiplauna netolygiai. Ten, kur oda šveičiama labiau, jis ir plaunasi greičiau.
Būna įvairių formų savaiminio įdegio priemonių – kremai, losjonai, pieneliai, purškikliai, geliai, servetėlės. Jų visų poveikis vienodas, tik pakuotės forma ir padengimo technika šiek tiek skiriasi. Veidui ir dekoltė sričiai geriausia naudoti servetėles – jomis lengviausia tolygiai išsitepti, jos yra iš karto sudrėkintos ir turi tikslų reikiamo kremo kiekį. Kremai yra riebesnės konsistencijos nei losjonai ar pieneliai, todėl juos reikia tepti itin plonu sluoksniu ir leisti gerai nudžiūti. Purškikliai yra patogūs – jie tolygiai plonu sluoksniu padengia odą, tačiau juos sunkiau naudoti veidui.
Galimas neigiamas rudinimo priemonių poveikis. Tačiau tik tada, jei naudojama prastos kokybės kosmetika, ji yra pasenusi, jei oda yra labai jautri ar alergiška kuriai nors iš priemonės sudedamųjų dalių. Naudojant pagal indikacijas, tik kokybiškas ir nepasenusias priemones, nesant alergiškam, ši kūno rudinimo priemonė yra visiškai nekenksminga. Svarbiausia mokėti tinkamai padengi kūną, kad neliktų dėmių.
 

Soliariumai


Prieš soliariumą taip pat reikia atlikti šveitimą. Tai nėra taip svarbu, kaip prieš tepantis įdegio priemonėmis, tačiau, nušveitus odą, įdegis bus gražesnis, tolygesnis.
Norint degintis soliariume, svarbu žinoti savo odos tipą:
I tipas. Oda blyški, strazdanota. Plaukai labai šviesūs ar rausvi. Oda linkusi nudegti. Įdegama labai lėtai, raudonu atspalviu.
II tipas Oda šviesi, gali būti šiek tiek strazdanota. Plaukų spalva – nuo blondinų iki šviesių šatenų. Oda jautri, linkusi nudegti.
III tipas Oda nėra tamsi. Plaukai gali būti nuo rusvo atspalvio iki tamsiai kaštoninės spalvos. Oda mažai jautri, įdega švelniai. Nudega retai.
IV tipas Oda tamsi. Plaukai taip pat. Oda nejautri, niekada nenudega. Įdegis greitas bei tamsus.
Nustatant laiko trukmę, svarbu atsižvelgti į savo odos tipą. Primą kartą rekomenduojama degintis ne daugiau kaip 5 minutes (žmonėms, kurių oda I tipo, naudotis soliariumu yra nepatartina. Tačiau jei nusprendžiama kitaip, pirmojo deginimosi trukmę reikia sumažinti perpus). Jei po seanso nejaučiamas perštėjimas, skausmas, diskomfortas, vadinasi, deginimosi laikas nebuvo per ilgas. Kitą kartą lankantis soliariume (ne anksčiau kaip po 48 valandų po pirmojo deginimosi), rudintis 6 minutes. Deginimosi trukmę galima ilginti kiekvieną kartą po minutę iki 10–12 minučių. Tai – rekomenduojamas maksimumas. Naudotis soliariumu nerekomenduojama dažniau nei 2–3 kartus per savaitę, tol, kol išgausite norimą odos atspalvį. Vėliau spalvai palaikyti, soliariumu naudotis kartą per dvi savaites, kartą per mėnesį ar netgi kartą per du mėnesius – tai priklauso nuo poreikio. Deginimosi seanso trukmė, palaikant spalvą, gali būti ilgesnė nei pirmojo – apie 10 minučių. Ją nusistatyti taip pat reikia atsižvelgiant į savo odos tipą. Tikslesnės indikacijos randamos soliariumuose.
Veido oda sensta greičiau nei kūno, ji yra jautresnė. Svarbu žinoti, kad veido lempos soliariume gali būti išjungiamos. Jas galite palikti išjungtas viso seanso metu arba po pusės deginimosi trukmės.
 

Odos drėkinimas prieš ir po apsilankymo soliariume


Kremai, kurie parduodami soliariumuose, yra specialūs – jie spartina įdegį ir yra skirti tik naudoti soliariume. Jais reikia tepti prieš pat deginimosi seansą. Tačiau jie gana brangūs. Puiki išeitis – kasdieniai drėkinamieji kremai. Jie pakankamai drėkina odą. Išsitepama truputį anksčiau nei deginantis, nes reikia sulaukti, kol įsigers.
Po deginimosi seanso taip pat būtina užtikrinti tinkamą drėgmės kiekį, nes oda itin išsausėja. Norint gražiai atrodyti, neužtenka tik būti rudam. Jei oda negauna pakankamai drėgmės, ji atrodo negražiai, ir įdegis nė trupučio nepuošia. Todėl po seanso ją būtina gausiai drėkinti. Tam geriausiai tinka įprastas kasdienis drėkinamasis kremas.
Soliariumas didina įvairių odos ligų riziką ir nerekomenduotinas jaunesniems nei 18 metų, nes organizmas dar bręsta. Tačiau jis – ne vien neigiamų poveikių kratinys. Sėkmingai lankantis soliariume, kūnas įgauna švelnų, auksinį atspalvį, todėl atrodo sveikiau, oda gauna vitamino D. Taip pat soliariumas veikia kaip šviesos terapija.
Žinoma, jei deginamasi nuolatos, be saiko, visus metus ištisai, žmogus atsiranda rizikos grupėje, tačiau svarbiausia – soliariumu nepiktnaudžiauti, nepersistengti ir laikytis visų saugumo taisyklių. Viskas yra gerai tol, kol protinga.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Mantvydas
2019-08-22 18:04
viska dariau, kaip sioje svetaineje ir dabar esu zydas. Vatafak!
Mantvydas
2010-11-11 13:29
labai gerai viskas paaiskinta viska supratau ir nuo siol darysiu kaip rekomenduota sioje svetainejeje :) labai jums aciu :)

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai