Veido odos valymo ypatumai

Nuo odos valymo prasideda kelias skaisčios ir švarios odos link. Kokie yra veido odos valymo būdai? Kaip jie yra atliekami? Į šiuos klausimus mums atsakė „Jaunatvės namų“ kosmetikė Indrė Buslienė.
 

Veido odos valymo būdai


1. Paviršinis veido odos valymas.
2. Giluminis veido odos valymas:
• valymas valomosiomis kaukėmis, kompresais;
• odos šveitimas:
- mechaninis
- enziminis
- cheminis
• mechaninis veido odos valymas;
• veido odos valymas ultragarsu.

 

Paviršinis odos valymas


Paviršinis veido odos valymas prasideda nuo kasdienės odos priežiūros. Oda visada turi būti švari, todėl jos valymas yra pagrindinė kasdienės odos priežiūros procedūra.
Dulkės, makiažo likučiai ir kiti nešvarumai susimaišo su riebalinių liaukų išskyromis ir užkemša poras. Taip atsiranda palanki terpė susidaryti inkštirams ir spuogeliams. Tinkama odos priežiūra, jos valymas, padeda odai išlikti lygiai ir švariai.
Ant kiekvienos veido odos priežiūros pakuotės yra nurodoma, kokiam veido odos tipui priemonė yra skirta, todėl, renkantis naują priemonę, būtinai reikia į tai atsižvelgti. Veido odos tipai:
• Normali oda. Lygi, tampri, elastinga, sveikos išvaizdos, nereikalaujanti ypatingos priežiūros.
• Sausa oda. Šiurkšti, dažnai paraudusi, pleiskanoja, sukelia traukimo pojūčius, kartais peršti ar niežti.
• Riebi oda. Visada blizga, paviršius riebaluotas, poros paprastai išsiplėtusios.
• Mišri oda. Vietomis blizga, vietomis gali būti sausa, pleiskanojanti.
Pagrindinės kasdienio odos valymo priemonės:
- Kosmetiniai odos pieneliai. Dažniausiai tinka sausai odai. Ją nuvalo, sudrėkina ir paminkština.
- Valomieji geliai arba prausimosi putos. Dažniausiai skirta riebiai ar mišriai odai, linkusiai išskirti daugiau riebalų.
- Veido prausikliai. Tinka įvairaus tipo odai.
- Tonikai. Jie tonizuoja odą, nuvalo kieto, kalkėto vandens likučiuos nuo odos ir yra naudojami po kosmetinio pienelio ar bet kokio prausiklio. Jie tarytum užbaigia valymo procesą.
Paviršinę odos valymo procedūra reikia atlikti du kartus per dieną – ryte ir vakare.
 

Giluminis odos valymas


Tai nėra kasdienė procedūra. Tai specialus odos valymas, priklausomas nuo odos tipo ir jos poreikių. Giluminio valymo metu, pašalinami odos nešvarumai, inkštirai, šerpetos. Atlikus giluminį valymą, prasiskverbimas į odą tampa geresnis, yra geriau pasisavinamos kosmetinės priemonės, kremai, veiksmingiau veikia kaukės.

Valymas valomosiomis kaukėmis, kompresais
Oda atsinaujina nuolat. Vykstant šiam procesui, senos odos ląstelės yra pakeičiamos naujomis. Tačiau ląstelių atsinaujinimo procesas gali sutrikti, ypač senstant. Tuomet pablogėja odos aprūpinimas deguonimi, sulėtėja odos atsinaujinimo procesas, todėl prastėja odos būklė. Kad taip neatsitiktų, būtina periodiškai pašalinti suragėjusių ląstelių sluoksnį. Tam yra skirtos valomosios kaukės. Užsidėjus valomąją kaukę, veido oda yra pamaitinama, išvaloma, atgauna gaivumą, skaistumą ir spindesį.
 

Odos šveitimas


Mechaninis. Tai dažniausiai atliekama šveitimo rūšis. Odos šveitiklis kreminės konsistencijos, su grūdeliais. Jis užtepamas ant odos paviršiaus, palaukiama keletą minučių, kol išdžius, ir nušveičiamas nuo odos paviršiaus. Šveitiklis nuvalo suragėjusias odos ląsteles, atnaujina odą. Mechaninio šveitimo procedūra nepatartina, jeigu oda probleminė – yra daug spuogelių pūlingomis viršūnėlėmis. Šveičiant aštrios šveitiklio dalelės gali pradurti spuogelį ir išnešioti infekciją ant viso odos paviršiaus.
Enziminis. Tai toks šveitiklis, kai fermentai giliai įsiskverbia į odą, išilgai inkštiro kamščio, ir ištirpdo jį. Šveitiklis kreminės konsistencijos, lygus, be grūdelių.


Cheminis. Cheminio šveitiklio pagrindą sudaro vaisių rūgštys (kitaip vadinamos AHA rūgštys). Enziminis šveitiklis yra panašus į cheminį. Jis taip pat skverbiasi į odą, tačiau cheminis šveitiklis veikia stipriau. Jis ne tik tirpdo inkštirus, bet kartu ir nusluoksniuoja viršutinį odos sluoksnį. Todėl prieš atliekant šveitimą cheminiu būdu būtina įvertinti odos būklę, kad nebūtų per daug nuplonintas odos paviršinis sluoksnis.
 

Mechaninis veido odos valymas


Mechaninio veido valymo metu ant odos uždedama šildomoji kaukė, kompresai, ji yra garinama. Šis procesas atliekamas tam, kad atsivertų poros, suminkštėtų nešvarumai ir būtų galima rankomis išspausti kiekvieną odos porą, inkštirą ar spuogelį. Po mechaninio odos valymo, būtina labai kruopščiai dezinfekuoti odą skysčiais ar milteliais, kad neatsirastų infekcija. Po inkštirų išvalymo dedama valomoji, poras sutraukiančioji, arba paprasta, kaukė, atitinkanti odos tipą ir jos poreikius.
 

Veido odos valymas ultragarsu


Tai sparčiai populiarėjantis veido odos valymo būdas. Tai gilus porų išvalymas, naudojant ultragarso bangas. Atliekamas prietaisais, skleidžiančiais ultragarso bangas ir keliančiais nešvarumus į odos paviršių. Prieš procedūrą oda sudrėkinama, tuomet įjungiamas ultragarso prietaisas ir taip į odos paviršių iš gilesnių sluoksnių iškeliami nešvarumai. Nuo odos paviršiau jie nuvalomi mentele. Atlikus ultragarsinį odos valymą, nuo odos nuvalomos suragėjusios ląstelės, išvalomi inkštirai, išsilygina odos reljefas. Po procedūros oda neparausta ir tampa švari bei skaisti.
 

Kelių giluminio veido odos valymo procedūrų reikia, norint gerai išvalyti odą?


Jei oda sausa ar normali, šveitimą užtektų atlikti kartą per mėnesį. Mišraus tipo odai – vidutiniškai du kartus per mėnesį, riebiai – netgi kartą per savaitę.
Mechaniniu odos valymu nereikėtų piktnaudžiauti, nes, valant šiuo būdu, gali būti pažeidžiami kapiliarai, oda yra traumuojama. Atlikti tik esant reikalui, ne dažniau kaip kartą per mėnesį.
Valymas ultragarsu yra labai švelnus, jis nepažeidžia odos, klientas procedūros metu nejaučiau skausmo, diskomforto. Jis gali būti atliekamas, jei yra pavienių inkštirų, suragėjusių ląstelių, kartą per savaitę.
Jei oda yra neprobleminė, namie atlikti šveitimą galima dukart per mėnesį, atliekant kosmetologo kabinete, užtektų vieno karto per mėnesį.

 

Veido odos valymo skirtumai moterims ir paauglėms


Vyresnei odai reikia nuvalyti suragėjusį odos sluoksnį, susikaupusius nešvarumus ir pagreitinti odos atsinaujinimo procesą. Atliekamas švelnus odos valymas.
Paauglių odoje yra hiperaktyvios riebalinės liaukos. Juos nuolatos gamina per daug riebalų, todėl oda yra linkusi per daug blizgėti, užsiteršti, formuojasi pūlingi spuogeliai, inkštirai. Valant paauglių odą, naudojamos stipresnės veido valymo priemonės, atliekamas mechaninis veido valymas.
 

Kokios problemos gali kilti netinkamai valant odą?


Netinkamai valant odą gali atsirasti randelių. Jie atsiranda spaudžiant tuos spuogus, kurių negalima liesti (tai labai gilus, pūlingi spuogai, su matoma infekcija, nėra ryškios viršūnėlės, sunkiai pasiduoda spaudžiamas), taip pat valant odą jos gerai nesuminkštinus.
Randeliai yra sunkiai gydomi. Vienas iš gydymo būdų – AHA vaisių rūgštys. Jos sluoksniuoja odą, todėl randeliai pašviesėja. Kiti būdai – impulsinė šviesa, lazeris ar mikrodermobrazija (odos šlifavimas). Taip pat galima naudoti kremus ar gelius, nusluoksniuojančius viršutinį odos sluoksnį.

 

Odos priežiūra atlikus veido valymo procedūra kosmetologo kabinete


Tą pačią dieną, kai buvo atlikta veido valymo procedūra, nepatartina degintis saulėje, eiti į soliariumą, jeigu yra galimybė, nenaudoti makiažo priemonių.
Jei oda labai paraudusi, galima dėti raminamuosius medetkų, ramunėlių kompresus ar specialius raminamuosius kremus, kuriuos jums gali rekomenduoti veido valymą atlikusi kosmetologė.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai