Žiema – tinkamiausias metas grožio procedūroms

Tamsiuoju metų periodu vis dėlto yra šiokių tokių privalumų. Moterys žino, kad žiemą tinkamiausias metas užsiimti kosmetinėmis procedūromis. Galima koreguoti ir naikinti išsiplėtusius veido kapiliarus, galima šalinti nepageidaujamus plaukus nuo įvairių kūno vietų. „GK klinika“ siūlo pasidomėti šios srities naujovėmis.
 

Metodai derinami


Plaukų ir kraujagyslių šalinimas lazeriu ar intensyvia pulsine šviesa (IPŠ) yra populiariausios šiuolaikinės estetinės dermatologijos procedūros. Daugelį metų pasaulyje naudojami įvairūs lazeriai ar IPŠ plaukams šalinti parodė, kad jie yra efektyviausi epiliacijos būdai, užtikrinantys ilgalaikį plaukų pašalinimą. „Mūsų GK klinikoje plaukams šalinti naudojami keli lazeriai bei viena galingiausių pasaulyje intensyvi pulsinės šviesa (IPŠ). Šalinant plaukus geriausių rezultatų pasiekiami derinant lazerinę šviesą su intensyvia pulsine šviesa,“ – sakė med. dr. Jūratė Grigaitienė, „GK Klinika“ gydytoja dermatologė-alergologė.
Nors lazeriai jau lyg ir tapo mums įprasti, tačiau gana dažnai gydytoja išgirsta klausimą, kaip lazeris ar intensyvi pulsinė šviesa veikia plauką. „Lazeris generuoja didelės galios vieno ilgio šviesos bangos spindulį, o intensyvi pulsinė šviesa – labai stiprų įvairių šviesos spektro bangų srautą. Šie spinduliai rankiniu davikliu nukreipiami į reikiamą vietą. Plauko folikule esantis pigmentas – melaninas „sugeria“ lazerio ar šviesos skleidžiamą energiją, išsiskiria didelis šilumos kiekis, kuris ir sunaikina plauko svogūnėlį, visiškai nepažeisdamas jį supančios odos. Kadangi sunaikinamas svogūnėlis, plaukas toje vietoje nebeauga keletą metų,“ – paaiškino daktarė.
Rezultatai šalinant plaukus lazeriu ar IPŠ yra panašūs, tačiau IPŠ technologijos priklauso naujausios generacijos plaukų šalinimo sistemoms. Dėl didesnio daviklio ploto procedūra IPŠ atliekama greičiau nei lazeriu. Be to, IPŠ daviklyje integruota odos šaldymo sistema leidžia saugiai ir neskausmingai atlikti procedūras. Pranašumas yra ir tas, kad procedūros dienai nereikia atauginti plaukų, užtenka juos nuskusti, tai ypač patogu šalinant plaukus veido srityje.


 

Plaukai šalinami neskausmingai


Plauko augimo ciklas susideda iš trijų fazių: augimo, pereinamosios ir ramybės. Plaukai, esantys augimo fazėje, turi daugiausia pigmento, todėl lazeris ar intensyvios pulsinės šviesos spinduliai geriausiai „sugeria“ pigmentą šioje fazėje. Augimo fazėje būna apie penktadalis plaukų, todėl, norint pasiekti ilgalaikį rezultatą, procedūra turi būti kartojama kelis kartus. Dažniausiai pakanka 4–5 procedūrų. Procedūra trunka nuo kelių iki keliolikos minučių.
Lazeriu ar IPŠ plaukai šalinami nuo visų kūno vietų – kojų, rankų, krūtinės, nugaros, veido, pažastų ir net bikinio zonos. Ypač šis plaukų šalinimo būdas tinka, kai po skutimosi ar depiliavimo vašku susidaro paraudę pūlinukai ar įauga palukai.
„Į lazerio ar intensyvios pulsinės šviesos antgalius yra įmontuota odą atšaldanti įranga. Kiekvieno impulso metu ji atšaldo odą iki 5 laipsnių, taigi procedūros metu jaučiamą dilgčiojimą ar šilumą sumažina iki minimumo,“ – aiškino gydytoja.
Plaukų šalinimo lazeriu ar IPŠ procedūrai pasiruošti nesudėtinga. Likus kelioms savaitėms iki procedūros (3-4 savaitės) nerekomenduojama plaukų pešioti, šalinti depiliaciniu kremu, vašku ar elektrolizės būdu, kaitintis saulėje ar soliariume, nes tai gali sumažinti lazerinės procedūros efektyvumą. Geriausia plaukus nuskusti procedūros dieną. Po procedūros keletą dienų reikia nesikaitinti saulėje, soliariume ar pirtyje, negalima odos trinti, kasyti.
 

Veido kapiliarai dingsta negrįžtamai


Kita dažna kosmetinė problema – veido raudonis ir išsiplėtę veido kapiliarai. Daugeliui žmonių tai didelė psichologinė našta. Estetiškai negražiai atrodančius kraujagyslinius odos defektus lazerio spindulys gali panaikinti visam laikui. „Lazerio energija patenka tiesiai į pasirinktą kapiliarą ar kraujagyslę, kurie sugeria šią energiją, todėl jų spindis sulimpa visam laikui.
„GK Klinikoje“ naudojami net penki lazeriai bei IPŠ kraujagyslių šalinimui. Kadangi tiksliai galima parinkti reikiamą lazerį (bangos ilgį) ar IPŠ ir gauti maksimalų rezultatą. Derinant lazerines ar IPŠ technologijas, paveikiamos įvairaus diametro kraujagyslės įvairiuose odos gyliuose, todėl galima pašalinti bet kokius kraujagyslinius darinius – išsiplėtusias kraujagysles, veido raudonį, hemangiomas, netgi vyno dėmes, kurių anksčiau nebuvo įmanoma visiškai pašalinti,“ – sako gydytoja dermatologė.
Prieš procedūrą nereikia specialaus pasiruošimo. Lazerinė kraujagyslių šalinimo procedūra yra neskausminga ir užtrunka vos keletą minučių. Dažniausiai pakanka vienos ar kelių procedūrų, nes jau pirmo vizito metu sunaikinama iki devyniasdešimt procentų kraujagyslių. Galutinis rezultatas pasimato po kelių savaičių. Po procedūros gali atsirasti nedidelis odos paraudimas ar patinimas, tačiau jis išnyksta po kelių valandų. Po gydymo reikėtų nesikaitinti saulėje ar soliariume, vengti pirties, karštos vonios, didelio fizinio krūvio, alkoholio ir kitų kraujagysles plečiančių veiksnių.
Daugiau informacijos apie plaukų ir veido kraujagyslių šalinimą lazeriu bei intensyvia pulsine šviesa ieškokite Vilniuje įsikūrusioje „GK klinikoje“.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Laura
2011-12-26 20:21
Laba diena,norejau suzinoti ar besilaukianti vaikelio moteris gali salintis plaukus intensyvia pulsine sviesa?Dekoju uz atsakyma.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai