Krūtinės skausmas – ne visuomet širdies liga

Krūtinės skausmas labai dažnas įvairaus amžiaus žmonių negalavimas. Jis yra viena dažniausių kreipimosi į šeimos gydytoją priežasčių. Krūtinės skausmas gali būti ne tik dėl širdies ar kraujagyslių ligų, bet ir kitokios kilmės. Todėl yra būtina gerai ištirti ir krūtinės nustatyti skausmo priežastį, nes įvairių patologinių būklių gydymo taktika ir prognozė labai skiriasi.
 

Krūtinės angina (stenokardija)


Tai trumpalaikis krūtinės skausmas, kuris atsiranda sutrikus pusiausvyrai tarp miokardo aprūpinimo deguonimi ir miokardo deguonies poreikio. Skausmas lokalizuojasi už krūtinkaulio, plinta į kairiąją ranką, petį, žandikaulį. Skausmas dažniausiai būna spaudžiančio, graužiančio pobūdžio. Jis atsiranda dirbant fizinį darbą, lipant laiptais, pabėgus ar esant stresams. Labai dažnai esant stenokardijos priepuoliui kartu atsiranda mirties baimė, prakaitavimas, pykinimas. Šis skausmas trunka trumpai, dažniausiai 5–15 min. Praeina pailsėjus, nutraukus fizinį krūvį, pavartojus nitroglicerino. Priepuolio metu dažniausiai būna pakitimų atlikus elektrokardiografiją.
Stenokardija mus tarsi informuoja, kad yra tikimybė atsirasti sunkių ligų ir būklių, iš kurių pavojingiausias – miokardo infarktas.
 

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai