Kaip greitai, efektyviai ir be didelių pastangų pagerinti kraujotaką?

Vienas humoristas sakė, kad dažnas vyras yra tikras dėl vieno dalyko – jo lovoje visuomet laukia pora šaltų kojų. Juokingai skamba, tačiau šąlančios rankos ir kojos – rimtas sveikatos sutrikimas. Tiems, kuriems jo nėra, nesuvokiama, kad galūnės gali šalti, net kai lauke karšta.
 

Trūksta gyvenimo džiaugsmo


„Jeigu žmogus vis dažniau pastebi, kad šąla rankos ir kojos, net ir esant pliusinei temperatūrai, tai pirmas ženklas, kad prasidėjo kraujotakos sutrikimai“, – sako masažo specialistė kūno terapeutė Rasa Mažionienė. Pasak jos, tiek fizine, tiek psichine prasme kraujotakos problemų kyla dėl gyvybinės energijos stokos. „Jei šąla rankos ir kojos, galima manyti, kad žmogus arba nemoka džiaugtis gyvenimu, arba jam trūksta veržlumo bendraujant kurioje nors gyvenimo srityje, o gal jis nepakankamai aktyvus visuomeniniame gyvenime. Toks žmogus nemoka kurti džiaugsmingų situacijų ir dėl nuolatinės nervinės įtampos sutrinka jo storojo žarnyno veikla, vystosi disbakteriozė. Storasis žarnynas atsakingas už organizmo „apšiltinimą“. Nekreipiant į tai dėmesio, pradeda vystytis įvairios su kraujotaka susijusios ligos, net aterosklerozė. Nenuostabu, kad, esant tokiai organizmo būklei, jis apie tai siunčia mums signalą – nuolat šąla rankos ir kojos“, – sako R. Mažionienė.


 

Šąlančias vietas masažuoti


Paklausta, ką gi daryti žmogui, kurį kamuoja šąlančios galūnės, medikė patarė kuo dažniau masažuoti zonas, kur yra daugiausia akupunktūrinių taškų – tai padai, delnai ir ausys. „Trinkite, maigykite rankomis, pasitelkite masažinius volelius ar kitokias turimas priemones. Svarbiausia, kad šios zonos būtų masažuojamos kasdien, galima net kelis kartus per dieną. Tuomet centrinė nervų sistema, kaip reakcija į dirgiklį, siunčia daugiau kraujo į tas vietas, kad subalansuotų vidaus organų veiklą, atkurtų organizmo pusiausvyrą“, – sako kūno terapeutė Rasa Mažionienė.
Pasak masažo specialistės, jei jau šąla galūnės, pravartu būtų įnešti į savo gyvenimą ir kitų pokyčių – mankštą ir savarankišką masažą paversti kasdieniu įpročiu. „O svarbiausia – keisti požiūrį į gyvenimą, ir ne kartais, o nuolatos patirti džiaugsmą“, – šypsosi kūno terapeutė R. Mažionienė.
Taškinį masažą meditacijai ir savigydai ne vieną šimtmetį taiko Indijos jogai. Jie seniai išstudijavo akupunktūrinius taškus – juos spaudžiant, suaktyvėja vieno ar kito organo veikla. Šias žinias taiko senovės kinų medikai ir kiti Rytų sveikatos specialistai.
Vienas iš galimų masažo būdų – naudoti Yantra masažinį kilimėlį, specialiai pritaikytą naudoti namuose. Kilimėlio gėlytės veikia kaip taškinio masažo vinelės – jos aktyvina gyvybiškai svarbius taškus. Stimuliuodamos akupunktūrinius taškus, kilimėlio gėlytės prisideda ir prie kraujo bei limfos cirkuliacijos gerinimo, tai paskatina endorfinų ir oksitocinų gamybą. Nustatyta, kad endorfinai (laimės hormonai ir natūralūs skausmo malšintojai) blokuoja skausmą ir gerina savijautą, o, didėjant oksitocinų (ramybės ir meilės hormonų) kiekiui, mažėja streso hormonų kiekis.
Yantra kilimėlį rekomenduojama naudoti siekiant pagerinti kraujo apytaką organizme – gera kraujotaka, kai visi organai vienodai aprūpinami krauju ir reikiamu deguonies kiekiu, sušildys jūsų rankas ir kojas. Taip pat Yantra kilimėlis gali padėti sumažinti nugaros skausmus ir galvos svaigimą, nes šie negalavimai neretai būna susiję su kraujotakos sutrikimais. Ryte kilimėlis gali suteikti daugiau energijos. Ilgų skrydžių, kelionių ar darbo kompiuteriu metu gali padėti atpalaiduoti įsitempusius raumenis, pagerinti odos elastingumą ir tonusą – taip prisidėti kovojant su celiulitu.
 

Kaip naudoti Yantra kilimėlį?


Pirmąsias 5–20 minučių Yantra kilimėlis aktyvina energiją, o po 25 minučių prasideda atpalaiduojamasis poveikis. Ant kilimėlio galima gulėti, stovėti, sėdėti. Tikėtina, kad kelias pirmąsias minutes galite jaustis nepatogiai, tačiau tai reiškia, kad Yantra kilimėlis veikia. Diskomfortas dings, pradėsite jausti šilumą ir lengvą spaudimą. Galite ant kilimėlio pasitiesti ploną medvilninį audinį. Kilimėlio dydis 44x75cm, kad būtų galima jį naudoti visai pečių – nugaros sričiai, galimos spalvos – žalia, alyvinė, juoda.
Pratęsiame kilimėlio akciją iki birželio 20 dienos, jos metu kilimėlio kaina – tik 139 Lt, o pristatymas į visus Lietuvos miestus – nemokamas! Tai puiki sveikatos dovana visai Jūsų šeimai!
Užsisakyti kilimėlį galite telefonais Kaune 8 (37) 263 488, 8 610 64284, Vilniuje 8 (5) 279 6191 arba apsilankę svetainėje www.yantramat.lt
„Yantra kilimėlis man padėjo po operacijos. Jis tikrai suaktyvina kraujotaką, todėl greitai sumažina skausmą. Taip pat kilimėlį naudoju po treniruočių raumenims atpalaiduoti. Kilimėlio privalumas – kad nereikia didelių pastangų, tiesiog užtenka kiekvieną dieną ant jo pagulėti.“

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai