Iš kart po implantavimo – į darbus

Gerėjant mūsų gyvenimo kokybei keičiamės ir mes: dauguma sulaukę brandaus amžiaus vis dar esame jaunatviški, energingi, pilni noro dirbti ir bendrauti. Praeina tie laikai, kai nė šešiasdešimt nesulaukę numodavome ranka į savo dantų sveikatą sakydami: „et, ką čia į senatvę besigražinsi!”. Atėjus laikui spręsti, kuo pakeisti prarastus dantis, daugelis renkamės ne tai, kas pigiausia, o tai, kas  pažangu, patikima, kokybiška ir sveika.

 

 

Gyd. S. Bankauskas.

,,Bedančiams rekomenduojame ,,All-on-4“ metodiką,

kai visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant keturių implantų“.

,,Dabar aš esu žmogus, - džiaugėsi prieš metus visus naujus dantis implantavęs  61 metų kretingiškis  Juozas V. – Jaučiuosi taip, kaip dvidešimties. Nauji dantys net geresni už buvusius savus. Esu linksmas iš prigimties, o kaip gi gali šypsotis, jeigu neturi dantų? Užtat dabar su naujais dantimis  vaikštau ,,išsišiepęs“ dieną naktį“.

Pasak Juozą V. gydžiusio Kauno Dantų priežiūros centro vadovo Simono Bankausko, kokybiški dantų implantai – vienas pažangiausių šiai dienai, ilgalaikis, sveikatą tausojantis kelias atkurti prarastus dantis. Ir tam nebūtina gaišti daug laiko. Visi nauji dantys kretingiškiui buvo atkurti per vieną vizitą. ,,Pritaikėme unikalią, daugumą ar visus dantis praradusiems skirtą, ,,All-on-4“ (išvertus - ,,visi ant keturių”) metodiką. Tinkamai prižiūrimi nauji dantys pacientui turėtų tarnauti visą gyvenimą“.

Paklaustas, ar apsimoka investuoti, juk vis tik nemaži pinigėliai gaunasi, už juos  net pavažinėtą mašiną galima nusipirkti, grūdinių kultūrų ūkį turintis vyras užtikrintai atsako: ,,O kas iš tos mašinos? Vieną dieną ją turi, o kitą dieną, žiūrėk, ir sugriuvo, o patikimi dantys visai kas kita. Apsimoka vien dėl sveikatos, juk nuo dantų visos ligos prasideda.  Mano dabar ir sveikata gera, ir savijauta puiki.  Visai pamiršau kas yra dantų skausmas, maudimas. Valgau ką noriu, kada noriu ir kiek noriu”.

 

Nauji dantys - per vieną vizitą

 

Laikraštyje perskaitęs apie galimybę visus vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant keturių implantų vyras užsuko pasikonsultuoti pas Dantų priežiūros centro vadovą Simoną Bankauską. ,,Viskas vyko labai greitai  - jau po savaitės aš atvykau implantavimui. Per vieną kartą pašalino likusius sugedusius dantis, sudėjo po keturis implantus į abu žandikaulius ir iš karto pritvirtino laikinus dantis. Taip greitai, paprastai  ir be jokio skausmo“.

Juozas V. prisiminė, kad tą pačią dieną reikalus Kaune sutvarkęs parvairavo namo į Kretingą, o kitą dieną jau į ūkio darbus kibo. ,,Pirmas kelias dienas dar kažkiek pasisaugojau, o jau nuo trečios valgiau viską, ko širdis geidžia”, - pasakojo jis. Paklaustas ar neskaudėjo, nebuvo kitų nepatogumų, vyras tikina, kad ne:  ,, Iš karto po procedūros išgėriau tik vieną tabletę nuo skausmo ir daugiau nieko“.

Ūkininkas papasakojo, kad praėjus pusmečiui, laikinus dantis jam pakeitė nuolatiniais. Juozas V. tvirtino: ,,Nauji dantys atrodo ir tarnauja, kaip tikri ir dar netgi geriau. Visai kita sukandimo jėga, nes dabar mano dantys turi gerą ,,atramą“, o kuo geresnė atrama, tuo didesnė jėga. Čia aš kaip ūkininkas galiu pasakyti“.

 

Gelbsti unikalūs metodai

 

Dantų atkūrimo ant implantų sėkmė labai priklauso nuo to, kokie implantai yra dedami ir kokias gydymo galimybes jie teikia. Juozą V. gydęs S. Bankauskas papasakojo, kad savo darbe jis naudoja pasaulio implantologijos lyderės švedų kompanijos ,,Nobel Biocare“ implantus. Pasak gydytojo, „Nobel Biocare” garsėja unikaliomis, maksimaliai gydymo laiką sutrumpinančiomis ir paciento fiziniam bei emociniam patogumui skirtomis implantavimo metodikomis. Net 99 proc. implantavimo atvejų su šiais implantais yra sėkmingi.

Daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms rekomenduojama ,,All-on-4“ metodika. Pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui, vietoje tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų, naudojami tik keturi. ,,Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, laiką ir kaštus, - papasakojo S. Bankauskas. - Ši metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Dėl gydymo paprastumo yra mažiau amžiaus ir bendros paciento sveikatos būklės apribojimų. Tiek implantuojant, tiek ir po procedūros paprastai neskauda, netinsta, gijimas vyksta greitai ir sklandžiai. Iš karto po implantavimo procedūros pritvirtinami gražūs, patogūs laikini dantys, kurie po keleto mėnesių pakeičiami nuolatiniais“.

Gydytojas paminėjo, kad tais atvejais, kai situacija ypač sudėtinga – viršutinis žandikaulis sunykęs tiek, kad praktiškai nelikę vietos, kur būtų galima tvirtinti implantus, gali būti naudojami ,,Nobel Biocare“ sukurti ilgieji ,,Zygoma“ implantai. Jie ypatingi tuo, kad gerokai ilgesni nei įprastiniai ir yra sriegiami į skruostikaulį ar kitą implantavimui tinkamą vietą. Gydymo eiga su įprastais ,,Nobel Biocare“ implantais ir su ,,Zygoma“ praktiškai nesiskiria.

Jeigu paciento burnoje dar yra likę savų, bet beviltiškai sugedusių dantų, ,,All-on-4“ gali būti derinama su kita pažangia metodika – momentiniu implantavimu, kai implantas dedamas į ką tik pašalinto sugedusio danties šaknies vietą.

„Nobel Biocare“ per beveik 50 darbo metų implantavimo metodikas yra ištobulinusi iki neįtikėtinų rezultatų,“ - tvirtino S. Bankauskas. - Savo implantams kompanija suteikia viso gyvenimo garantiją, tai rodo produkto patikimumą ir kokybę“.


,,Skūpas moka du kartus“

 

Ūkininko Juozo V. manymu, tinkamas kramtymas – tai ištvermės, darbingumo, geros nuotaikos garantas. ,,Kad būčiau žinojęs, kad viskas taip paprasta, greitai ir be skausmo, tai jau seniai būčiau implantus susidėjęs, - tvirtino jis. - Laikini sprendimai nepasitvirtina. Tu moki, moki ir vėl moki... O kiek nervų, sveikatos ir laiko tai suryja.  Vadovaujuosi taisykle ,,šykštus moka du kartus“. Ji galioja ir su dantimis. Pradžioje atrodo pataupai, o po to pasirodo - dar ir brangiau sumoki”.

,,Kiekvienas turi gerai savo darbą dirbti: ūkininkas - ūkininkauti, dantų gydytojas - dantis taisyti. Man tikrai pasisekė, sutikau gerą, savo reikalą išmanantį gydytoją. Drąsiai, galiu visiems rekomenduoti jį ir jo naudojamus gydymo metodus“.  

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai