Ką daryti, kad plaukai būtų gražūs ir žiemą?

Apie gražius ir sveikus plaukus svajoja ne tik moterys, bet ir vyrai. Spindintys, lankstūs, išpuoselėti plaukai gali būti svarbi įvaizdžio dalis. Be to, plaukų būklė neretai parodo tai, ar žmogui nieko netrūksta – jei organizmas kažko stokoja, vargu ar pavyks turėti gražius plaukus. Plaukais reikia rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Pateiksime šiek tiek patarimų, kaip puoselėti ir prižiūrėti plaukus šaltuoju metų sezonu, kai jie patys pažeidžiamiausi ir susiduria su itin daug neigiamų padarinių – staigiais temperatūrų pasikeitimais, minusine temperatūra, sausu ir karštu patalų oru. Tiesiog reikėtų stengtis nepažeisti jų papildomai.

1 taisyklė – svarbiausia naudoti ne drėkinančias, o maitinančias plaukų priežiūros priemones. Maitinančiose plaukų priemonėse daugiau įvairių puoselėjančių aliejų, plaukus apsaugančių medžiagų, o štai drėkinančioms priemonėms būdingesnis didesnis kiekis vandens ir drėkinantis, o ne apsauginis poveikis. Trinkti galvą žiemą vertėtų tiesiog rečiau – jei tik tai įmanoma.

2 taisyklė – trinkdami plaukus nenaudokite pernelyg karšto vandens, nes jis labai kenkia plaukų struktūrai. Plaukai tampa pažeidžiamesni, lengviau lūžinėja, praranda blizgesį ir paslankumą. Geriausiai tinka šiltas ir drungnas vanduo. Jei po galvos trinkimo plaukus perliesite vėsesniu ar net šaltu vandeniu, tuomet labai tikėtina, kad jie labiau spindės.

3 taisyklė – neikite į lauką šlapiais ar drėgnais plaukais. Tai itin kenkia plaukų struktūrai – jie tampa pažeidžiamesni. Be to, taip rizikuojate ir savo sveikata. Patariama rečiau naudoti plaukų džiovintuvą ir leisti plaukams išdžiūti natūraliai (karštis taip pat daro neigiamą poveikį plaukams), tačiau šiuo atveju džiovintuvas yra net geresnė išeitis nei išėjimas į lauką drėgnais plaukais. Jei ryte plaukų džiovinimui laiko pritrūksta, tuomet geriausia plaukus trinkti dar iš vakaro ir taip išvengti išėjimo į lauką drėgnais plaukais, kai termometro stulpelis nukritęs žemiau nulio.

4 taisyklė – plaukais rūpinkitės ir iš vidaus. Valgykite maistą, kuriame yra nesočiųjų riebalų rūgščių, A, E, D ir kitų vitaminų bei kalcio, cinko, geležies ir kitų mineralinių medžiagų. Plaukams būtini ir baltymai. Tad Jūsų mityboje neturi trūkti nei liesos mėsos, nei riebios žuvies, nei tamsių daržovių ar vaisių, nei kiaušinių ar sveikų pieno produktų. Jei Jūsų mityba nėra pakankama ir atsisakote kai kurių produktų, tuomet būtinai pasvarstykite apie maisto papildų, skirtų plaukams, vartojimą. Geriausia, kai jie pagaminti iš natūralių šaltinių – taip veikliosios medžiagos lengviau įsisavinamos.

5 taisyklė – jei lauke šąla, plaukams būtina apsauga. Kepurės ir šalikai gali būti ne tik praktiški, bet ir labai stilingi – pasipuoškite jais ir apsaugokite savo plaukus nuo neigiamos temperatūros bei darganos. Rinkitės patogius ir iš odai mielesnių audinių pagamintus aksesuarus – tokius, kurie pernelyg nespaudžia galvos, tačiau suteikia pakankamą apsaugą nuo šalčio ir jaukumą. Nepamirškite, kad daug šilumos prarandate būtent per galvą, tad nešiodami kepures rūpinatės ir savo gera savijauta.

6 taisyklė – dažniau palepinkite plaukus kaukėmis ir kitomis maitinančiomis priemonėmis. Plaukų kaukes rekomenduojama naudoti kelis kartus per savaitę, palaikant jas ant plaukų bent 15-20 minučių. Plaukų balzamus pakanka palaikyti vos kelias minutes arba tiek, kiek nurodyta ant pakuotės. Aliejines plaukų kaukes ant galvos galima laikyti ir visą naktį, tereikia užsidėti ant galvos kepuraitę ar maišelį.

7 taisyklė – venkite formuojančių priemonių ir purškiamų balzamų, nes juose daug vandens ir kitų medžiagų, kurios gali „savaip sureaguoti“ su šalčiu. Šias priemones dažniau galite naudoti vasarą, o žiema – puikus metas pailsėti nuo plaukų formavimo. Jei plaukus formuoti būtina, naudokite priemones, kurios apsaugo nuo žalingo karščio poveikio, o džiovintuvo srovė neturėtų būti pernelyg karšta. Geriau džiovintuvą laikyti šiek tiek toliau nuo plaukų. Kaip ir minėjome prieš tai, žiemą plaukus būtina išdžiovinti kuo stropiau. Vasarą jiems galima leisti išdžiūti ir natūraliai (jei tik yra tam laiko).

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai