Nepageidaujami plaukai: kaip juos šalinti?

Šiandien grožio, kosmetikos salonai bei medicinos centrai siūlo daug ir įvairių priemonių nepageidaujamiems plaukams veido, pažastų, rankų, kojų srityse atsikratyti. Kaip susigaudyti tokioje pasiūlos gausoje, kokį plaukų šalinimo būdą pasirinkti iš daugybės siūlomų? Kokie yra patys naujausi metodai? Mums pataria dr. Kildos klinikos odos gydytoja Daiva Samulėnienė ir klinikos vadovas dr. Antanas Kilda.
 

Kokias trumpalaikes plaukų šalinimo priemones šiandien gali pasirinkti kiekviena moteris?


D. S. Didelis plaukuotumas gana dažnai sukelia rimtų estetinių problemų moterims, o kartais ir vyrams. Neretai jį lemia endokrininės ligos bei genetiniai veiksniai.
Pats greičiausias ir pigiausias nepageidaujamų plaukų šalinimo būdas yra skutimas peiliuku. Tai gana veiksminga ir neskausminga procedūra, tačiau trumpalaikė ir neslopina plaukų augimo proceso. Skutant peiliuku yra rizika odą sudirginti, pažeisti, todėl gali išsivystyti plauko folikulo uždegimas ir ataugti šiurkštesni plaukai. Norint, kad kosmetinis poveikis būtų geras, šią procedūrą reikia kartoti dažnai. Būtina naudoti specialius kremus prieš skutimąsi ir po jo - tai sumažina odos sudirginimo tikimybę.
Nepageidaujami plaukeliai nuo veido gali būti šalinami vienu iš epiliacijos metodų - pešiojimu, epiliacija vašku, elektros prietaisais ar abrazyvinėmis priemonėmis. Taip yra pašalinamas ne tik plauko stiebas, bet ir svogūnėlis.
Pincetu paprastai pešiojami antakiai, smakras, krūtų speneliai, t. y. tokios zonos, kur plaukelių yra nedaug. Rezultatas išlieka ilgiau nei skutant. Kita vertus, ši procedūra skausminga, užima daug laiko ir netinka didesniems plotams epiliuoti. Kartais būna nepageidaujamų reakcijų - plaukų folikulų uždegimų, odos pigmentacijos sutrikimų, randų, įaugusių plaukų.
Epiliacija vašku - pigus ir veiksmingas būdas. Naudojant šiltą ir šaltą vašką galima epiliuoti ir didesnius plotus, tačiau jo negalima dėti ant apgamų, sužalotos ar išbertos odos. Po epiliacijos plaukai paprastai atauga praėjus maždaug dviem trims savaitėms. Kartojant procedūrą suardomi plaukų folikulai, todėl šiek tiek mažėja plaukuotumas. Šią procedūrą geriau atlikti kosmetikos salone ar grožio klinikoje, ne namuose. Ypač atsargiai reikėtų elgtis su karštu vašku.
Gana populiaru epiliuoti bikinio, kojų, veido, pažastų sritis specialiomis cheminėmis medžiagomis, kurios suardo plauko keratiną, ir plaukas nutrūksta. Plaukai pašalinami greitai ir neskausmingai. Tik epiliatorių, norint apsisaugoti nuo galimos alergijos, pirmiausia reikia pabandyti nedideliame odos plotelyje.


 

Kokios yra ilgalaikės nepageidaujamų plaukų šalinimo procedūros?


D. S. Viena jų - elektroepiliacija (elektrolizė), kai plauko folikulas suardomas elektros srove. Atlikus ne vieną procedūrą, gaunama gerų rezultatų. Tačiau elektrolizė turi ir nemažai trūkumų. Tai skausminga, ilgai trunkanti procedūra; gali ilgai gyti, atsirasti uždegimai, odos pigmentacijos sutrikimas, yra bakterinės ir virusinės infekcijos pavojus.
Kitas ilgalaikis plaukų šalinimo būdas yra fotoepiliacija - epiliacija intensyvia pulsine šviesa, naudojant įvairius filtrus. Rezultatas pasiekiamas po kelių procedūrų.
Neseniai Jūs pirmieji Kaune įsigijote naujos kartos šiuolaikišką diodinį lazerį, kuriuo atliekamos ilgalaikio plaukų pašalinimo procedūros. Ar tai skausminga procedūra?
A. K. Nepageidaujamose vietose augančių plaukų ilgam atsikratyti juos nuolat pešiojant pincetu, skutant peiliuku ar šalinant vašku nėra lengva. Lazeriu, sukomplektuotu su šaldymo įrengimu ir specialiu skeneriu, patikimai ir neskausmingai šalinami plaukai pažastų, nugaros, blauzdų, veido ar bikinio srityje. Svarbiausia, kad ši procedūra - greita, veiksminga ir neskausminga. Tiesa, nepigi. Tačiau mūsų klinikoje kainos sąlyginai mažesnės nei kituose gydymo lazeriu centruose.
 

Kaip veikia lazeris?


D. S. Tam tikro ilgio lazerio bangų taikinys yra pigmentas melaninas. Melaninas, sugerdamas spindulius, įkaista, kartu įkaitina ir sunaikina plauko svogūnėlį bei folikulą. Procedūrai nuskausminti ir nuo odos nudeginimo apsaugoti naudojamas specialus šaldomasis įrenginys. Taip išvengiama randų susidarymo bei pigmentacijos sutrikimo. Vienintelis ilgalaikio plaukų šalinimo būdas, konkuruojantis savo veiksmingumu su lazeriu, - elektroepiliacija, tačiau plaukų šalinimas lazeriu daug saugesnis, neturi nepageidaujamo poveikio.
 

Kiek reikia gydymo seansų, kad plaukai neataugtų kelerius metus?


A.K. Lazerio spindulys vieno gydymo seanso metu plauko svogūnėlio nesunaikina. Paprastai reikia 3-7 seansų, tarp jų darant 3-12 savaičių pertraukas. Po plaukų epiliacijos lazeriu plaukai neatauga keletą metų (neretai iki 8-10). Tiesa, kartais dalis plaukų atauga, bet jie būna kur kas šviesesni ir plonesni.
Beje, įdomus faktas, į kurį verta atkreipti dėmesį žmonėms, planuojantiems pasinaudoti lazerio procedūromis. Geriausias gydymo lazeriu poveikis pasiekiamas tiems, kurių šviesi oda ir tamsūs plaukai.
Deja, lazeris nepašalina žilų ir labai šviesių plaukų, nes juose nėra pigmento melanino.
 

Ką reikia žinoti prieš gydantis lazeriu?


A. K. Prieš atliekant procedūras ir jų metu negalima degintis saulėje, soliariume, bent 4 savaites iki procedūros pešioti plaukų.
Šalinant plaukus lazeriu yra ir kitų svarbių reikalavimų, kuriuos paprastai gydytojas aptaria su pacientu pirmosios konsultacijos metu.
 

Tad kaip pasirinkti tinkamą plaukų šalinimo būdą?


D. S. Kokiu būdu šalinti nepageidaujamus plaukus, priklauso nuo įvairių aplinkybių. Jei yra pavienių plaukelių ant veido, nesunku juos retkarčiais išpešti. Daugelį moterų nepageidaujami plaukai pradeda erzinti tik šiltuoju metų laiku. Joms patogesnės trumpalaikio plaukų šalinimo procedūros bei priemonės. Be to, tai kainuoja gerokai pigiau.
Jei plaukuotumas yra rimta problema - plaukai tankūs, stori, tamsūs ir juos reikia šalinti dažniau, tuomet geriausia - ilgalaikis plaukų šalinimas lazeriu. Šis būdas greitas, veiksmingas, saugus, patogus ir higieniškas. Jis tinka tiems, kurie nepageidaujamų plaukų problemai spręsti renkasi naujausius mokslo pasiekimus.
Belieka palinkėti visiems išsirinkti tą epiliacijos būdą, kuris yra arčiau širdies ir ... piniginės.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

sandra
2012-06-15 17:14
turiu klausimeli..esu girdejusi is draugiu, kad jos plaukelius salina pesiodamos su pincetu(pazastis,bikini zona)..ar tai nesukelia komplikaciju?
Epil
2011-12-28 16:29
Moterys, nenusiminkite, yra būdas kaip pašalinti nepageidaujamus plaukus. Elektroepiliacija- vienintelis būdas pasaulyje pašalinti nepageidaujamus plaukus visam gyvenimui. Salono meistrė užsiima tik elektroepiliacija, todėl rezltatas visuomet pasiekiamas. Žinoma, procedūrą reikia kartoti, ir ne kartą, tačiau mūsų salone lankosi net vyrai. daugiau informacijos rasite www.elektroepiliacija.lt atsikratykite nepageidaujamų plaukų!!!
Edita
2011-06-06 22:25
nesamone ir lazeris, ir elektroepiliacija. visas savo santaupas "ismeciau" baltijos amerikos klinikoje pas R. Ganceviciene, zadejo 100proc, rezulatato ir ka? Sh... likau be pinigu ir su dar daugiau plauku, kaip pajudino taip jau pajudino, kad smakra paslepti neistengiu, nei drabuziu atviru, nieko... Na po kiek metu nusprendziu patiketi elektroepiliacija (kas turi mano problema tai supras), kreipiausi i kosmedija pamenkalnio g. ir ka sau manot, tas pats sh... Tik pinigus "melzia", o rezultatato nera. Netiketyte tom nesamonem, zianau kad sunku susilaikyti kaip graziai "prizada" visam laikui atsikratyti plaukus, bet cia tik pazadai...
Pati dabar gyvenu su dar daugiau plauku smakro srityje, o dar ir krutines sriti pradejo augti, taip ir gyvenu, karsta vasara su golfu, nes negaliu saves rodyti... plaukus pesioju kiekviena diena, bet kad oda paraudusi lieka, taip taip matyt ir numirsiu su sia problema.
O kitom patariu nebuti aukom.
daile
2011-02-24 12:52
as isbandziau lazeri ir fotoepiliacija.Gydytoja sake, kad isnyks visi plaukai visam laikui.Sumokejau 5000tukst.Likau be pinigu ir su tokiais paciais plaukais ant veido ir bikinio zonoje.
Girdejau, kad depiliacija su siulu labai geras dalykas.Veida galima depiliuoti medumi.Bet zinokite, jeigu israusite silpna plaukeli, vietoje jo isaugs storas juodas arba zilas plaukas.Tad atsargiai jei jums siulo depiliacija vazku veido srityje.juk tai biznis.
fotoepiliacija
2010-12-14 16:12
Už 48 litus parduodu 119 litų vertės kuponą fotoepiliacijos procedūrai (pažastų arba bikini zonai) Jaunatvės Namuose Kaune ir Vilniuje. Kreipkitės e-mailu fotoepiliacija111@gmail.com
vai
2010-10-07 10:26
jau kildos klinikoje tikrai nesilankysiu, aciu, aptarnavimas zemo lygio, apsoliuti nepagarba klijentui ir dar pinigu paimti uz nieka jie nesigedina!
vai
2010-10-07 10:25
jau kildos klinikoje tikrai nesilankysiu, aciu, aptarnavimas zemo lygio, apsoliuti nepagarba klijentui ir dar pinigu paimti uz nieka jie nesigedina!
Mms.
2010-03-31 17:53
Norejau paklausti ar kas daresi sia procedura, ir ar plaukai greitai ataugo?
buvusi pacientė
2009-11-24 14:53
lankiausi kildos klinikoje.Viršutinės lūpos ir smakro srityse lazeriu naikino plaukus,tai viena procedūra trunka 1min,sumoki 250lt.po 3 savaičių vėl eini ir vėl 1 min.ir 250lt.po 4 procedūrų neturi nei 1000Lt.nei jokio rezultato.plaukai kaip augo,taip auga.Ėjau įNeuromedą,tvirtovės al,kaune,ten 1 fotoepiliacija 1min 80lt.ėjau 10 kartų,jokio efekto.manau,kad niekas negali padėti,čia tik mulkinimas akių,kaip ir su celiulitu.
birvin
2009-09-01 12:49
Kildos klinikoje kainu nera, konsultacija 100 lt.kosmaras. Pabendravau su gyd 20 min. jokio issamaus atsakymo negavau,tik kad tokia savijauta gali buti nuo daugelio reiskiniu. Tai ar cia diagnostika, tik pinigu paemimas. likau visiskai nepatenkinta
JJ
2009-08-23 03:03
Dar yra cukraus depiliacija, pasta depiliacijai galima pasidaryti namuose (cukrus, vanduo, citrinos sultys)
Pazientas
2009-05-13 15:03
Likau nusivyles kildos klinika o ypac tuo jog viena darbuotoja nieko nenorejo dirbti, kaip supratau tingi ir geriau jei uz konsultavima pinigus pasiimti negu prisiimti atsakomybe ir atlikti tai del ko as pas ja atejau. Neisiu daugiau i sia klinika.
nanka
2009-01-14 19:20
man būtų įdomu sužinoti nuo kelių metų galima atlikti tas plaukų šalinimo procedūras
Kristina
2008-08-07 13:19
http://www.kildosklinika.lt/index.php?-848404804

stai cia radau issamesnes informacijos, taciau - kainu ir cia nera. Kaip suprantu, cia tos pacios klinikos darbuotoju straipsnis.
Margarita
2008-06-27 23:02
Man straipsnis be galo patiko taciau jei butu nurodomos kainos labiau man patiktu =]
ram
2008-05-27 13:46
Straipsnis labai geras jo tiesiog trūksta kainų santykio nors orentyra, ir dar norėjau paklausti ar besilaukianti kūdikio moteris gali šalinti plaukelius lazeriu....
Odry
2007-11-15 21:31
Labai geras straipsnis, taciau gaila kad nera parasyta kiek laiko trunka vienas seansas ir kas kiek laiko turetu buti sekantis seansas.
ginte
2007-09-25 14:56
geras puslapis
mergina
2007-02-24 11:41
kainu butinai reiketu,nors mazdaug,kad zmogus galetu orientuotis
2006-12-05 09:26
r
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai