Kvepalai: už ar prieš?

Prieš keturis šimtmečius Karalius Liudvikas XIII, medžiojęs Graso apylinkėse, pastebėjo, kad medžioklė jam nesiseka, mat mūvėjo naujomis odinėmis pirštinėmis, kurių kvapas jį labai erzino. Tuomet jis įsakė savo dvariškiams sugalvoti tokią priemonę, kuri nustelbtų nemalonų kvapą. Šis užsakymas ir laikomas kvepalų industrijos pradžia. Beje, Didysis Napoleonas su savo svita buvo dideli kvepalų mėgėjai – per mėnesį sunaudodavo net 60 flakonų kvepiančio vandens. Ir šiandien tikrasis prancūzas už paskutinius pinigus nupirks ne mėsos, o kvapnaus muilo gabalėlį... Apie kvepalus, jų poreikį, madas, pavasarines kvapų tendencijas moterims ir vyrams mintimis dalijasi “Kristiana” parfumerijos konsultantė Esmira Valaišienė ir “Baltsarma” rinkodaros skyriaus grupės vadovė, grožio specialistė Rita Pauliukienė.
 

Dažnai suabejojame, ar tinkamai kvėpinamės. Ar gerai elgiamės pirkdamos madingus, tačiau ne itin tinkamus kvepalus? Kvapų pasaulyje egzistuoja kvepalų rūšių klasifikacija. Kvepalai pasirenkami subjektyviai, pasitelkiant jutimus, nes parfumerija nėra tikslusis mokslas. Kiekviena skirtingai užuodžiame ir suvokiame vieną ar kitą kvapą. Ir tai natūralu. Pagal Prancūzijos parfumerių sąjungos technologijos komisijos klasifikaciją yra skiriamos septynios kvepalų rūšys: citrusiniai, gėlių, papartiniai, šipriniai, rytietiški, su medžio ir odos kvapais.
 

Kaip pasirinkti kvepalus?


Rita Pauliukienė:
Visų pirma, konsultantui privalu parodyti ir išbandyti kvepalus. Specialistai teigia, jog vienu metu mūsų nosis gali atskirti tik 3 kvapus. Kvepalų užpurškime 15-20 cm atstumu ant vidinės riešo dalies, kur juntamas pulsas.
Nustatant kvapą yra skiriami trys etapai, t.y. kvapų piramidė. Pirmasis - viršutinė nata: užuodžiamas lelijos, jūros gaivumo, apelsino žiedų kvapas. Antrasis - širdies nata: po 10-20 min. pamažu išryškėja jūrinio sandalmedžio, muskuso, gintaro, smilkalų, vanilės aromatas. Trečiasis - pagrindinė nata: po 20-30 min. užuodžiame tikrąjį galutinį aromatą, kuris išlieka ilgą laiką. Perkant kvepalus reikėtų atsižvelgti į metų laikus. Šaltuoju metu laiku rekomenduojami šiltesni, aštresni kvapai, primenantys vasaros nuotaiką ir įspūdžius, tokie kaip “Sonia Rykiel” ar “L’or de Torrente”. O šiltuoju metu laiku kvėpinkimės gaiviais “Feraud’ ar “L’Eau de Sonia Rykiel” kvapais.
Prie klasikinio stiliaus rūbų tinka klasikiniai kvepalai, prie sportinio stiliaus - gaivūs citrusiniai aromatai. Veiklios, energingos moterys renkasi ryškesnį, nepriklausomos - stiprų, aštrų aromatą, o romantikės, trokštančios meilės - šiltą, erotišką kvapą, simbolizuojantį aistrą.
Esmira Valaišienė:
Kvepalai - jausmas, todėl nesvarbu, kokios firmos produktas, svarbiausia, kad jums patiktų kvapas, pakeltų nuotaiką, dovanotų gerų emocijų. Tik nebijokite tartis su konsultantėmis. Jums patinka vanilės, migdolo ar šokolado kvapas? Tuomet rinkitės saldžius kvepalus. Štai sportiniai kvepalai yra gaivūs, lengvi, spinduliuojantys energija. Romantiškai asmenybei patiks gėlių dvelksmas... O gal jus žavi rytietiški ar prabangūs aromatai?
Svarbu išsirinkti kvapą, kuris jus jaudintų nuo pirmos pasikvėpinimo akimirkos...


 

Kaip teisingai kvėpintis?


Esmira Valaišienė:
Kadangi kvepalai yra skirtingos koncentracijos, jie skirstomi: į tualetinį vandenį, kuris yra lengviausias, parfumuotą vandenį, ryškesnį ir prabangesnį, bei kvepalus - didžiausią kvapiųjų medžiagų koncentraciją. Įdomu tai, kad šleifą palieka būtent tualetinis ar parfumuotas vanduo, o ne kvepalai. Pastaraisiais kvėpinama tik oda, pulso taškai, dekoltė, žodžiu, ten, kur norime būti pabučiuotos...
Tualetinis vanduo purškiamas debesiu aplink save. Tuomet kvepia plaukai, drabužiai ir oda. Kvapas išliks ilgiau, jie naudosite tos pačios linijos dušo želė ir kūno pienelį.
 

O kada kvepalų reikėtų atsisakyti?


Esmira Valaišienė:
Nereikia kvėpintis:
• Einant į paplūdimį saulėtą dieną, nes kvepaluose ar tualetiniame vandenyje esantis alkoholis, veikiamas saulės spindulių, gali sukelti odos pigmentaciją. Tokiam poilsiui tinka specialūs plaukų kvėpikliai ar vasarai skirti tualetiniai vandenys, neturintys alkoholio.
• Vasarą geriau kvėpintis tik lengvu tualetiniu vandeniu. Taip pat pakanka ryte nusiprausti jūsų mėgstamos aromato linijos dušo želė, sudrėkinti odą kvapniuoju pieneliu, ir jūs - gaivi ir kvapni. Vakarui rinkitės parfumuotą vandenį ar kvepalus.
• Nesikvėpinkite eidami į pirtį ar sauną.
• Einant į restoraną kvepalai gali užgožti maisto kvapą, todėl švelniai kvėpinkite kulkšnis, kelius ar... sijono apačią.
 

Lytinio artumo metu gal maloniausias yra mylimojo žmogaus kūno kvapas?


Rita Pauliukienė:
Taip, be abejo, mylimo žmogaus kvapas yra labai svarbus, bet tinkami kvepalai dar labiau sustiprina emocijas, atpalaiduoja kūną ir jausmus. Patrauklus aromatas tik sustiprina glamones. Parfumerijos gamintojai kuria aromatus, skatinančius lytinį potraukį. Norėčiau paminėti neseniai Lietuvoje pristatytą naują provokuojantį moterišką aromatą “Rykiel Woman”, kuris laikomas afrodiziaku (šių kvepalų sudėtyje yra augalas Agaras iš Šiaurės Indijos). Intymaus bendravimo metu aromatas neturi būti per daug įkyrus (sunkus, saldus ar aštrus). Labiausiai tinka kvapniosios kūno priemonės, kurios suteikia odai švelnumo bei geidulingo aromato.
 

Ką patartumėte vyrams: kuo ir kaip kvėpintis?


Rita Pauliukienė:
Keičiasi laikai, ir vyrai vis rečiau kvepia prakaitu ir tabaku, vis dažniau naudoja kosmetiką ir parfumeriją. Gera išvaizda suteikia didesnį pasitikėjimą savimi, lengviau bendrauti su žmonėmis. Ką reiškia šiuolaikiniam vyrui prižiūrėti save? Jokiu būdu ne ryte paskubomis apsipurkšti losjonu po skutimosi ir lėkti į darbą! Rytinis tualetas kasdieniškai paprastas: odos kremas, losjonas ir būtinai kvepalai.
Vyrui privalu žinoti:
• Rytinio tualeto kvapas turi būti kuklus, neįkyrus, bet išsiskiriantis.
• Kai vyras nori save išreikšti, vakarui, šventinei progai, einant į pasimatymą daugiau tinka sunkesni kvepalai ir kiek didesnėmis dozėmis.
• Nepurkškite didelio kiekio tualetinio vandens, tai gali suerzinti jūsų moterį...
 

Ar gali vyras ir moteris kvepintis priešingos lyties kvapais?


Rita Pauliukienė:
Tarp vyriškų ir moteriškų aromatų yra daug panašumų. Dažnai garsios parfumerijos firmos gamina to paties pavadinimo kvepalus ir vyrams, ir moterims, kurie būna labai artimi.
Esmira Valaišienė:
Beje, vyriški ir moteriški kvapai prekybininkų buvo atskirti Amerikoje tik XX amžiaus pabaigoje. Iki tol vyrai galėjo kvepintis rožių, jazminų aliejumi, o moterys bergamotės aromatu. Įdomu ir tai, kad tik 10 proc. kvepalų ingredientų yra grynai moteriški, o 90 proc. - tinka kurti tiek vyriškiems, tiek moteriškiems kvapams. Moteriškuose kvapuose yra daugiau išreikštos gėlių natos, o vyriškuose - vaisių bei medžio. Yra kvapai, kuriais puikiai gali kvėpintis ir vyrai, ir moterys, - tai citrusiniai, jūros gaivumo kvepalai, pavyzdžiui, Davidoff “Cool water”, Kenzo “Peau par Kenzo”, “CK one”.
 

Kokie kvapai madingi šį sezoną?


Esmira Valaišienė:
Madingi gaivūs, romantiški kvapai, dvelkiantys uogomis ir gėlėmis. Jie jaunatviški ir žaismingi, tarkim, YSL “Baby Doll”. Būsite žavi pasikvėpinusi sentimentaliu baltų gėlių aromatu Van Cleef Arpels “Marmure”. Madingi gundantys ir šilti salstelėję kvapai. Pabandykime į tvankią darbo aplinką atsinešti gaivų žydinčios žalumos ir jūros kvapo gūsį...
Vyriškoje linijoje vyrauja šalti ir gaivūs kvapai, pulsuojantys energija ir vyriškumu. Prie klasikinio kostiumo tiks Jil Sauder “Sauder for men”, o atostogoms - romantiškasis Burberry “Weekend” ...
Rita Pauliukienė:
Rinkimės gaivius aromatus, papildomai naudokime to paties aromato dezodorantą, dušo žele bei kvepiantį kūno losjoną. Šio pavasario naujiena - prancūzų aromatas “Feraud”. Tai žymaus prancūzų dailininko ir dizainerio Luis Feraud kūrinys, vadinamas saulės aromatu. “Feraud” aromatas - tai lyg lengvas pavasario vėjelis, švelniai glamonėjantis ir kvepiantis pirmųjų vyšnių žiedais, sniego baltumo migdolais ir gardenijomis. Naudojant to pačio kvapo kūno priežiūros priemones kvapas išliks ilgiau, o kūnas pasisavins daugiau natūralių gaivumo sudedamųjų dalių, vitaminų, mineralų.
Manau, kad kvepalų nereikia atsisakyti, bet stengtis tinkamai juos pasirinkti. Garsioji Coco Chanel sakydavo: “Nepasikvėpinusi moteris lyg iki galo neapsirengusi, neturinti šarmo”. Paprastai žymūs pasaulio dizaineriai, dirbantys mados pasaulyje, kuria drabužius, kosmetiką ir parfumeriją. Visa tai sukuria žmogaus stilių, padaro jį tokį, koks jis yra ar norėtų būti...

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

G
2009-05-19 10:48
nu pavarot :D:D:D Kenzo “Peau par Kenzo” - PEAU ANE :DDDDD JAIGU KA TAI L’EAU PAR....
PJ_sound
2007-02-23 20:10
Nuostabus straipsnis, nors atejau pasidometi tik tuo ar kvepalai moteris veikia pasimatymo metu ;)

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai