(Ne)pasiklydę tarp kremų gausybės

Jau greičiausiai visi žino, kad kremai būna įvairūs ir kad juos reikia pasirinki atsižvelgiant į savo odos tipą (riebi, mišri, sausa arba normali oda). Tačiau kuo skiriasi naktiniai kremai nuo dieninių? Pigūs nuo brangių? Į šiuos bei kitus panašius klausimus atsakė „Jaunatvės namų“ kosmetikė Indrė Buslienė.
 

Kuo skiriasi dieninis kremas nuo naktinio?


Dauguma firmų turi dieninius ir naktinius kremus. Taip yra todėl, kad dieną oda patiria stresą, t.y. ji yra pažeidžiama įvairių aplinkos veiksnių. Todėl į dieninius kremus dedama ingredientų, apsaugančių, pavyzdžiui, nuo aplinkos užterštumo, ultravioletinių spindulių. Taip pat dieniniai kremai gali būti maskuojantys trūkumus, su spalva, kurios visai nereikia naktį. Dieninis kremas užtikrina, kad oda būtų apsaugota bei sudrėkinta nuo ryto iki vakaro.
Naktiniame kreme visų šitų dalykų nebūna. Naktį oda regeneruojasi, todėl į naktinius kremus paprastai dedama stipresnės koncentracijos drėkinamosios ir maitinamosios medžiagos bei vitaminai, t.y. tokie ingredientai, kurie odai padeda greičiau atsigauti bei atsinaujinti.
Galima naudoti naktinį kremą dienai bei atvirkščiai, odai tai nepakenks, tačiau maksimalaus poveikio galima nebesitikėti.

 

Universalūs kremai


Universalūs kremai yra skirti visam kūnui bei veidui. Juos gali naudoti tie žmonės, kurie neturi jokių odos problemų, ji yra normali (nėra aknės, blizgėjimo, odos poros neišsiplėtusios ir pan.). Naudojant šį kremą, pašalinamas kartais atsirandantis tempimo ar sausumo pojūtis, oda reguliariai sudrėkinama. Jame nėra jokių ypatingų ingredientų. Jį galima naudoti ir dieną, ir naktį.
 

Gelis


Geliai dažniausiai skirti naudoti tiems, kurių oda yra riebi ar mišri, kadangi geliuose nėra riebalų. Gelis gali būti drėkinamasis, sutraukiantis išsiplėtusias poras, mažinantis riebalinių liaukų veiklą, suteikiantis matinį efektą. Gelis rekomenduojamas tiems, kurių odą dažnai beria, ji blizga, poros užsikimšusios.
 

Kremai, skirti probleminei odai


Kremuose, kurie yra skirti probleminei odai, būna labai mažai arba iš viso nebūna riebalų. Tokių kremų sudėtyje gausu gydomųjų bei poras sutraukiančių medžiagų. Šių kremų veikimas yra šiek tiek kitoks nei paprastų drėkinamųjų kremų, kadangi kiekvienas jų yra specializuotas ir skirtas konkrečiai odos problemai gydyti.


Kremus, skirtus probleminei odai, nerekomenduojama pirkti prekybos centruose. Geriausia pirkti vaistinėse ar kosmetikos kabinetuose, nes tuomet yra daugiau šansų įsigyti tinkamą kremą, galintį pašalinti odos problemas.
 

Drėkinamieji bei maitinamieji kremai. Kuo skiriasi?


Drėkinamojo kremo pagrindinis uždavinys yra drėkinti odą ir palaikyti jos drėgmės balansą. Drėkinimo dažnumas priklauso nuo sezono bei poreikio. Vasarą tokį kremą galima naudoti net kelis kartus per dieną. Atšalus, esant minusinei oro temperatūrai, drėkinamąjį kremą dienai reikėtų pamiršti, kadangi jis gali užšalti ir taip sužaloti odą. Atėjus šaltai žiemai, geriausia nusipirkti maitinamąjį kremą, kuris apsaugotų odą nuo šalčio bei žvarbaus vėjo ir stiprintų natūraliąsias odos funkcijas.
 

Kremai vyresnėms moterims


Kremai, skirti vyresnėms moterims, turi kolageno bei elastino. Būtent dėl šių medžiagų žmonių oda yra stangri. Joms imant mažėti, oda pradeda glebti, todėl, norint išsaugoti stangrią odą, ją reikia maitinti kosmetinėmis priemonėmis, t.y. naudoti kremus, turinčius kolageno.
Kremus vyresnėms moterims geriausia pradėti naudoti tik tada, kai stipriai pakinta odos būklė, ir tai daryti rekomenduoja specialistas. Negalima tiksliai pasakyti, nuo kokio amžiaus pradėti tai daryti, kadangi oda sensta nevienodai, tačiau nerekomenduotina pradėti naudoti stiprios konsistencijos kremus moterims, nesulaukusioms 25 metų.
Kokiu paros metu naudoti tokius kremus, kad būtų pasiektas maksimalus poveikis, visuomet turi būti parašyta ant produkto pakuotės.
 

Ar iš tikrųjų svarbi kremo kaina?


Žinoma, didelę kainos dalį sudaro rinkodara bei kremus gaminančios įmonės vardo garsumas. Iki tol, kol prekė patenka ant lentynos ir jai būna prilipdyta kaina, jos vertė kas kiekvieną žingsnį vis kinta. Pirma, ji turi būti pagaminta už kažkokią sumą, tuomet supakuota, išsiųsta, priimta, atvežta bei pristatyta. Taip pat reiktų nepamiršti kiekvienos parduotuvės savikainos bei tai, kad šiame procese dalyvauja daug žmonių, kuriems yra mokama alga. Taigi, prekei patekus ant lentynos, ji jau turi savo galutinę kainą. Pavyzdys. Stovi du kremai. Vienas, kainuojantis septyniasdešimt litų, kitas apie dvylika. Tuomet moteriai, prieš perkant pigesnį kremą, reiktų gerai pagalvoti, kas iš tikrųjų jame gali būti, kokios naudingosios veikliosios medžiagos jame yra, jeigu jis, nukeliavęs tokį ilgą kelią, vos tiek tekainuoja? Žinoma, galima sakyti, kad brangesnis kremas kainuoja tiek, kadangi žinoma kosmetikos kompanija užkelia kainas. Taip, tačiau taip pat ji ne veltui yra žinoma ir nori pateisinti savo vardą, todėl į tai, kad kremas būtų kuo geresnis, investuoja daug pinigų ir naudoja tik kokybiškas veikliąsias medžiagas. Keliais procentais skirtingų kainų kremų kokybė skiriasi, kiekviena moteris turėtų įvertinti, atsižvelgdama į savo lūkesčius, pati.
Šiaip ar taip, vien teigiamai vertinti brangius kremus, negalima. Kosmetikė Indrė Buslienė prasitarė, kad būna moterų, naudojančių kremus, kurie kainuoja ne vieną šimtą litų, tačiau nepateisinančių savo kainos. Tai nereiškia, kad brangūs kremai niekam tikę. Taip atsitinka dėl netinkamo pasirinkimo. Brangų kremą, kaip ir bet kokį kitą, reikia derinti prie savo odos poreikių ir tipo.
Žinoma, kuo brangesnis kremas, tuo jo geresnė pagaminimo technologija, stipresnė koncentracija, todėl jis geriau bei tikslingiau veikia, tačiau kartais pigesnis kremas, atitinkantis odos tipą, amžių bei poreikius, duoda geresnį rezultatą negu brangus. Todėl svarbiausia, norint išsirinkti tinkamą kremą, yra surasti ingredientus, kurie tinka odai, ar pasikonsultuoti su specialistu, galinčiu padėti atspėti, ko reikia konkrečiai odai, ko jai trūksta, kad ji būtų graži ir atrodytų gerai dabar bei dar po penkerių metų.
Stebuklingo kremo, galinčio padėti išspręsti visas problemas, nėra. Yra tik tinkamas kremas.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Nerijus
2011-02-16 15:09
Natūrali rankų darbo kosmetika - www.muilokerai.projektas.lt

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai