Anksčiau apie impotenciją buvo vengiama atvirai kalbėti ar rašyti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tokia situacija greičiausiai susidarė todėl, kad anksčiau buvo manoma, jog impotenciją dažniausiai sukelia psichologinės priežastys. Dabar situacija keičiasi: mokslininkai sutaria, jog daugeliu (85 proc.) atvejų ją sukelia organinės priežastys. Paprasčiau tariant, impotencija yra tokia pat liga, kaip ir visos kitos, ir žmogus niekuo nekaltas, kad susirgo.
Norėdami pašalinti organinių priežasčių sukeltą impotenciją, apsilankykite pas gydytoją. Vien nusiteikimas įveikti savo problemą ir patarimai, padedantys atsikratyti nerimo ir nepasitikėjimo savimi, nepadės. Be to, erekcijos pablogėjimas gali būti pirmasis kai kurių nediagnozuotų ligų (pavyzdžiui, diabeto, prostatos vėžio, priklausomybės nuo alkoholio, kraujagyslių pažeidimų) simptomas, o laiku pradėjus gydyti šias ligas, galite išsaugoti ne tik potenciją, bet ir savo gyvybę.
Impotencijos priežastys gali būti psichologinio arba organinio pobūdžio.
Dažniausios organinės kilmės impotencijos priežastys - tai įvairūs varpos arterijų ir venų pažeidimai (dėl traumų ar veninio nepakankamumo). Normaliai erekcijai būtinas pakankamas arterinio kraujo pritekėjimas į varpos akytkūnius ir ne per greitas veninio kraujo ištekėjimas iš jos. Jeigu šis mechanizmas blogai funkcionuoja, atsiranda įvairių erekcijos problemų: erekcijos nebuvimas, per trumpa erekcija, per silpna erekcija ir t.t.
Impotenciją gali sukelti daugelis lėtinių ligų - širdies, kvėpavimo, inkstų, kepenų, psichikos ir vėžinės ligos.
Impotenciją gali sukelti galvos smegenų (pavyzdžiui, auglys) ar nugaros smegenų (pavyzdžiui, trauma, auglys, išsėtinė sklerozė arba sifilis) ligos, taip pat periferinės autonominės nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, atsiradę dėl chirurginių procedūrų dubens srityje.
Kai kuriems vyrams impotenciją gali sukelti per mažas lytinio hormono testosterono kiekis organizme.
Gana dažnai erekcijos problemomis pasireiškia vaistų šalutinis poveikis - dažniausiai vaistų nuo hipertenzijos, širdies ligų, gastrito, nutukimo, alergijos ir prostatos problemų. Jeigu vartojate kokius nors vaistus ir pastebėjote, jog nepavyksta pasiekti erekcijos, pasikalbėkite su savo gydytoju.
Erekcijos sutrikimus gali sukelti ir varpos anomalijos.
Psichologinio pobūdžio impotencijos priežastys taip pat gali būti įvairios: stresas darbe ir šeimoje, vedybinio gyvenimo nesklandumai, nuolatinis nerimas, depresija, nerimas ar pavyks lytinis aktas (“Ar tikrai erekcija įvyks ir truks tiek, kiek reikės”) ir abejonės dėl savo seksualinės orientacijos.
Kaip sužinoti, ar impotencijos priežastys organinės, ar psichologinės?
Vyresnio amžiaus vyrai dažnai labai klaidingai galvoja, kad impotencija yra senėjimo požymis. Taip nėra. Nors potencijos problemų išties daugiau turi vyresnio amžiaus vyrai, tačiau taip yra tik todėl, kad vyresniame amžiuje dažniau sergama įvairiomis ligomis, kurios ir sukelia impotenciją. Todėl garbingo amžiaus vyrai neturėtų sakyti savo partnerei: “Aš jau per senas meilei”, bet nueiti pas gydytoją, laiku pradėti gydytis ir dar ilgai ilgai džiaugtis visais įmanomais gyvenimo malonumais.
Vyrams, kuriems impotenciją sukelia psichologinės priežastys, dažnai įvyksta normalios spontaninės (savaime atsirandančios) naktinės ar rytinės erekcijos, jie gali pasiekti normalią erekciją ir ejakuliaciją (sėklos išsiliejimą) su kai kuriomis partnerėmis arba masturbuodamiesi. Be to, impotencija dėl organinių priežasčių vystosi palaipsniui, iš lėto (metais), o impotencija dėl psichologinių priežasčių kyla staiga.
Kvalifikuotas gydytojas, atlikęs reikalingus tyrimus, gali gana greitai nustatyti, kokio pobūdžio impotencijos priežastys - organinės, psichologinės ar abi vienu metu. Bet kokiu atveju impotencija vyrui sukelia didžiulį stresą ir trukdo jam normaliai gyventi. Gydytojas, nustatęs impotencijos priežastis, gali paskirti individualų gydymą, šalinantį visas impotencijos priežastis ir pasekmes. Dėl to, kad impotencija gali atsirasti dėl daugybės priežasčių, ją gydo įvairūs specialistai: urologai, geriatrai, neurologai, psichiatrai, psichologai, endokrinologai, šeimos gydytojai ar seksologai.
Gydant impotenciją, pirmiausia bandoma koreguoti ją sukėlusias priežastis. Psichoterapija ir psichoseksualinis auklėjimas labai padeda susigrąžinti lytinę funkciją, jeigu impotencijos priežastys yra psichogeninės. Vyrams, kurių hormonų pusiausvyra sutrikusi, potencija atstatoma paskyrus tinkamą vyriškų lytinių hormonų - androgenų pakaitinę terapiją. Kai kuriems ligoniams, sergantiems kraujagyslinės kilmės impotencija, efektyvus chirurginis kraujotakos atstatymas.
Avanafilis (Spedra) yra labai aktyvus FDE-5 inhibitorius, pasižymintis greita veikimo pradžia ir išskirtiniu saugumu. Kuo FDE-5 inhibitorius selektyvesnis FDE-5 receptoriams, tuo saugesnis. FDE receptorių randama įvairiuose organuose ir audiniuose: FDE-1 – širdyje, smegenyse, kraujagyslių lygiuosiuose raumenyse, FDE6 – akies tinklainėje, FDE-11 – skeleto raumenyse, prostatoje, kepenyse, inkstuose, hipofizėje, sėklidėse. Avanafilis (Spedra) išsiskiria didžiausiu selektyvumu FDE-5 receptoriams. Kraujagyslių FDE-1 receptorius avanafilis blokuoja 10 kartų selektyviau nei tadalafilis ar vardenafilis ir net 30 kartų selektyviau nei sildenafilis. FDE-6 receptorius akies tinklainėje 10 kartų selektyviau nei vardenafilis, o skeleto raumenų FDE-11 receptorius – 4–5 kartus selektyviau nei vardenafilis ar sildenafilis.
Varpos sukietėjimo (erekcijos) poreikis atsiranda jau parengiamuoju, ypač lytinės stimuliacijos periodu, t. y. praėjus 30–45 min. nuo kontakto pradžios. Avanafilis (Spedra) pradeda veikti jau po 15 minučių, todėl šio vaisto poveikis užtikrina erekcijos poreikius partnerių intymaus bendravimo metu. Avanafilis (Spedra) turi savitą galeninę ir molekulinę struktūrą, kuri užtikrina greitą veikliosios medžiagos absorbciją ir didelį selektyvumą FDE-5 receptoriams. Avanafilis (Spedra) pasižymi trumpiausiu iš visų FDE-5 inhibitorių maksimalios plazmos koncentracijos pasiekimo periodu (0,5–0,75 val.). Išgertas pradeda veikti vidutiniškai po 30 minučių, bet poveikis erekcijos funkcijai pasireiškia jau po 15 minučių. Avanafilis (Spedra) reikšmingai pagerina erekcijos funkciją esant bet kokio sunkumo ES (lengvam, vidutinio sunkumo ar sunkiam), įskaitant pacientus, sergančius sunkiai gydoma erekcijos disfunkcija (sergančius cukriniu diabetu ar po prostatektomijos). Visos vaistų rinkoje esančios avanafilio dozės (Spedra 50, 100 ar 200 mg) reikšmingai efektyvesnės už placebą.
priešlaikinė ejakuliacija arba pernelyg greitas sėklos išmetimas tikrai nėra...
Skaityti daugiaupriešlaikinė ejakuliacija arba pernelyg greitas sėklos išmetimas tikrai nėra...
Skaityti daugiauŠiandieninis gyvenimo ritmas ir būdas gali turėti nemažai neigiamos įtakos vyro seksualiniam gyvenimui. Kai daug sėdima, mažai judama, nesveikai maitinamasi, patiriama daug streso, ne taip jau ir retai „kertama“ per bene svarbiausią vyrui faktorių – lytinį pajėgumą. Ką daryti, kad erekcijos funkcija būtų puiki, o lytinis potraukis nesumažėtų? ...
Skaityti daugiauNesveikas maistas – vienas iš svarbiausių širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorių. Varpose esančios kraujagyslės tokios smulkios, kad būtent jos pirmiausiai sureaguoja į per didelį cholesterolio kiekį, nesveiką mitybą, per mažą judrumą, nesaikingą alkoholio vartojimą ir kitus žalingus įpročius. Sveika mityba – vienas iš būdų ilgiau džiaugtis gera erekcija. Tad ką gi valgyti, kad erekcijos funkcija kuo ilgiau išliktų stabili? Mes rekomenduojame kasdien suvalgyti po saują riešutų ir kuo daugiau vaisių bei daržovių!...
Skaityti daugiauErekcijos sutrikimai, erekcijos arba erektilinė disfunkcija – tai nesugebėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti varpos erekcijos, būtinos seksualiniam pasitenkinimui pasiekti. Paprastai tariant, erekcijos sutrikimai trukdo kokybiškam lytiniam gyvenimui ir gali priversti vyrą nepasitikėti savimi, bijoti lytinio suartėjimo. Tai, be abejonės, labai kenkia poros santykiams. Kaip pasaulyje paplitę erekcijos sutrikimai? Kokios priežastys dažniausiai sukelia erekcijos disfunkciją? Kaip ji gydoma ir ką dar reikėtų apie ją žinoti?...
Skaityti daugiauErekcijos sutrikimai gali apkartinti ne tik vyro, bet ir abiejų poros narių gyvenimą. Ar yra kokių nors sprendimų, padedančių įveikti šią problemą? Juk erekcijos sutrikimais skundžiasi ne tik vyresni vyrai. Vis daugiau jaunuolių mina gydytojo urologo kabinetą, teigdami, kad jiems nepavyksta pasiekti ir (arba) išlaikyti tokios erekcijos, kad būtų atliktas kokybiškas lytinis aktas. Taigi - trumpai ir aiškiai apie šiandienines erekcijos sutrikimų gydymo galimybes....
Skaityti daugiauTikriausiai nėra pasaulyje tokio vyro, kuris niekaip nereaguotų į staigiai arba palaipsniui atsirandančius erekcijos sutrikimus. Nesunku sutikti, kad lytinė disfunkcija gali suduoti didelį smūgį jo savivertei ir pasitikėjimui savimi. Tai tema, kurią nagrinėti gali būti nedrąsu, tačiau tai daryti būtina – erekcijos sutrikimų rečiau ar dažniau patiria dauguma lytiškai aktyvių vyrų. ...
Skaityti daugiauApie tai kalbėti gali būti sunku ne tik vyrams. Moterys irgi drovisi, baiminasi, atidėlioja. Ir be reikalo – juk vyrų lytinė sveikata ne mažiau svarbi už kitas sveikatos sritis. Mat erekcijos sutrikimai sukelia ne vieną problemą – nuo mažos savivertės pojūčio ir nepasitikėjimo savimi iki poros santykių bėdų ar net ilgametės santuokos griūties. O ką jau kalbėti apie lytinio ir bendrojo gyvenimo kokybę – erekcijos sutrikimai jos tikrai nepagerina....
Skaityti daugiauNormali erekcijos funkcija – geros bendrosios vyro sveikatos indikatorius. Ir, priešingai, jei su erekcija kažkas negerai, tuomet gali būti, kad organizmui jau reikia šiokios tokios pagalbos. Tad pristatome 7 dalykus, kurie kenkia gerai vyro sveikatai ir normaliai erekcijos funkcijai – apie juos reikėtų žinoti kiekvienam savo sveikata besirūpinančiam vyrui....
Skaityti daugiauTyrimai rodo, kad aktyvų lytinį gyvenimą propaguojantys vyrai ne tik sveikesni, bet ir laimingesni. Taigi, jei geras lytinis gyvenimas svarbus sveikatai ir laimei, tai ir geram lytiniam aktui svarbi bendra vyro sveikata. Tai reiškia, kad kokybiškam lytiniam aktui būtina gera erekcijos funkcija, kuri yra tarsi bendrosios vyro sveikatos indikatorius. Nesunku pastebėti, kad viskas sukasi ratu – sveikas vyras gali džiaugtis gera erekcijos funkcija ir atvirkščiai....
Skaityti daugiauErekcijos sutrikimai lytinį gyvenimą „gadina“ maždaug pusei penkiasdešimtmečių. Jei artimu intymiu ryšiu vis dar norisi taip pat kokybiškai džiaugtis (o tai žmogaus sveikatai tikrai svarbu), galima rasti individualiu atveju tinkančių sprendimų – tereikia kreiptis į gydytoją urologą ir išsamiai papasakoti apie savo problemą. Beje, jauni vyrai taip pat ne išimtis – erekcijos sunkumai gali aplankyti ir juos. ...
Skaityti daugiauErekcijos funkcijos sutrikimai vyrą užklupti gali visai netikėtai ir nelauktai. Ir amžius tam visai neturi reikšmės. Ką daryti, kad pavieniai erekcijos sutrikimų epizodai netaptų lėtine erekcijos disfunkcija ir kaip sau padėti?...
Skaityti daugiauErekcijos sutrikimai – viena opiausių šiuolaikinių seksualinių problemų. Teigiama, kad su jais susiduria ne šimtai, ne tūkstančiai, o net milijonai vyrų visame pasaulyje. Tokie skaičiai parodo, kad išeičių ieškoti būtina. Deja, bet ne visi vyrai skuba kreiptis į medikus. Tik profesionalaus gydytojo konsultacija yra saugi ir patikima. Tai pirmasis žingsnis į pagalbą sau bei savo santykiams – ryšiui ne tik su partneriu, bet ir su savimi. Statistika rodo, kad tik labai maža dalis vyrų kreipiasi į medikus, o dar mažesnė dalis vartoja erekcijos sutrikimams gydyti skirtus vaistus, kurie šiomis dienomis tikrai efektyvūs, pakankamai saugūs ir patogūs vartoti....
Skaityti daugiauErekcijos sutrikimai pasireiškia ne vienam vyrui. Priežastys įvairios – nuo psichologinių, kraujotakos ar neurologinių sutrikimų iki alkoholio ar rūkalų bei vartojamų vaistų sukeliamos žalos. Vyrams tai gali būti didelis gyvenimo smūgis, griaunantis ne tik pasitikėjimą savimi, bet ir ryšius su partnere. Erekcijos sutrikimai susiję su labai dideliu diskomfortu – asmenį kankina varginančios mintys ir nerimas, atsiranda neigiamas poveikis ne tik lytiniam gyvenimui, bet ir įvairioms kitoms svarbioms gyvenimo sritims....
Skaityti daugiauErekcijos sutrikimas gyvenimą apkartina ne vienam vyriškosios lyties atstovui. Jei jis užsitęsia ir nesiimama jokio gydymo, tuomet tai gali tapti didele psichologine problema, trukdančia vyrui įvairiose srityse. Ilgainiui dėl erekcijos disfunkcijos gali pasikeisti netgi vyro elgsena, charakterio savybės, atsirasti įvairių baimių, kaltės, nepilnavertiškumo ir nelaimingumo jausmų. Erekcijos nebuvimas arba nepakankamas jos pasiekimas tam, kad būtų sėkmingai atliktas lytinis aktas, pripažįstamas kaip liga, todėl jį gydyti būtina. Tai svarbu dėl ne vienos priežasties, mat nepakankama lytinė funkcija yra ne tik demografinė (su gimstamumu susijusi) ar psichosocialinė problema, bet ir normalią gyvenimo kokybę menkinantis sveikatos sutrikimas. ...
Skaityti daugiauErekcijos sutrikimai ar priešlaikinė ejakuliacija – tai tik keletas tipinių ligų su kuriomis dažnai tenka susidurti stipriosios lyties atstovams. Deja, tačiau ne visi vyrai dėl tokių, rodos, tik psichologinį diskomfortą keliančių ligų kreipiasi į gydytojus. O vertėtų, nes negydoma liga tampa lėtine, vyro gyvenimo kokybė prastėja. Tad būtina laiku diagnozuoti ligą ir pradėti jos tikslingą gydymą. ...
Skaityti daugiauerekcijos funkcijos sutrikimas – kai vyras negali pasiekti ir (arba)...
Skaityti daugiaukas erekcijos funkcijos sutrikimas? erekcijos funkcijos sutrikimas – kai vyras ...
Skaityti daugiauNiekam ne paslaptis, kad prostatos problemos vyrams reiškia ir artėjančias lytinio gyvenimo problemas. Jei po menopauzės moterys pajėgios žaisti meilės žaidimus, tai, išvešėjus prostatai, vyrams tai daryti tampa vis sunkiau. O statistika negailestinga – pusė penkiasdešimtmečių jau turi prostatos išvešėjimo požymių. Vėliau problema tampa dar aktualesnė: 65 proc. šešiasdešimtmečių, 80 proc. septyniasdešimtmečių ir beveik visi aštuoniasdešimtmečiai susiduria su prostatos sutrikimais. Ir nors sakoma, kad tai vyresnių žmonių liga, imtis priemonių reikia ir tiems, kurių laikrodukas ką tik išmušė keturiasdešimtmetį....
Skaityti daugiauLaimingos akys. Susikibusios rankos. Žvakės. Muzika. Ir...nesėkmė. Romantiško filmo scenarijus realybėje nutrūksta intymiausią akimirką. Dėl itin subtilių kliūčių. ...
Skaityti daugiauErekcijos sutrikimai – tai būklė, kai vyras negali atlikti lytinio akto dėl nepakankamo varpos sustandėjimo. Kalbėti apie juos mūsų visuomenėje vis dar nepriimtina. Galbūt todėl vyrai, kuriuos vargina tokie sutrikimai, dažnai nesikreipia į medikus, netgi laiko šį sutrikimą gėdingu. Tačiau akivaizdu, jog, kaip širdies, smegenų, galūnių ir kitos kraujotakos nepakankamumo ligos, erekcijos sutrikimas taip pat yra liga, kurią reikia gydyti. Apie tai kalbamės su Santariškių klinikų nefrologijos ir urologijos centro direktoriumi Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriumi Baliu DAINIU. ...
Skaityti daugiaulietuvos vaistinėse pasirodė nauja priemonė erekcijai gerinti - levitra...
Skaityti daugiauErekcijos sutrikimas – viena dažniausių problemų, tačiau, gydytojų teigimu, tai neturėtų tapti priežastimi vengti lytinių santykių, nes veiksmingų sprendimo būdų yra. ...
Skaityti daugiauŠiam vakarui ruošėsi abudu. Muzika, žvakės ir... apmaudas, nusivylimas. Veikiausiai daugelis vyrų nors kartą gyvenime yra patyrę erekcijos sutrikimų. Vieni į tai žiūri gana ramiai, kitiems šis patyrimas tampa gilios depresijos pradžia. Visais atvejais medikai siūlo neužsidaryti savyje, ieškoti pagalbos, net jeigu pirmas kreipimasis į specialistą nuvylė. Erekcijos sutrikimas neturėtų tapti priežastis atsisakyti artumo su mylimu žmogumi, nes veiksmingų sprendimo būdų yra. Konsultuoja seksualinės medicinos gydytojas urologas med. dr. Robertas Adomaitis....
Skaityti daugiauLytinių santykių poreikio sumažėjimas – viena iš dažniausių lytinio gyvenimo problemų. Jam gali padaryti įtaką ir psichologiniai, ir fiziologiniai veiksniai. Apie tai kalbamės su seksualinės medicinos gydytoju urologu Robertu Adomaičiu....
Skaityti daugiau