Metų vaistininkai pagerbti Vilniaus rotušėje

Priešpaskutinė pavasario dieną Vilniaus rotušėje paskelbti du mėnesius trukusių rinkimų „Mūsų metų vaistininkai 2007“, kuriuos organizavo Kauno medicinos universitetas „Gedeon Richter Lt.”, nugalėtojai.
 

Rinkimuose, dalyvavo apie 80 proc. visos Lietuvos vaistinių, atstovaujančių „Eurovaistinėms“, „Camelia vaistinių tinklui“, „Herbarijos vaistinėms“, „Šeimos vaistinėms“, „N vaistinėms“ „Gintarinėms vaistinėms“, „Apotheca“ tinklams, taip pat nepriklausomoms vaistinės.
Už mylimiausio, rūpestingiausio ir nuotaikingiausio vaistininko ir kitų nominacijų nugalėtojus balsavo beveik 15 tūkst. Lietuvos gyventojų.
Visiems I–III vietų nugalėtojams įteiktos menininko Vytenio Antanavičiaus sukurtos simbolinės paauksuotos bronzos skulptūros, vaizduojančios farmacijos ženklą – gyvatę, apsivijusią taurę.
„Šie rinkimai parodė, jog mūsų vaistininkams trūksta įvertinimo, kartais tiesiog žmogiškos padėkos už jų darbą. Didelis balsuotojų skaičius ir jų papasakotos istorijos įtikino, jog žmonės mato ir jaučia pagarbą savo misiją su dideliu atsidavimu ir žmogiška šiluma atliekantiems vaistininkams. Šis renginys – tai puiki proga juos pagerbti viešai, paskatinti jų pavyzdžiu sekti ir kitus šios profesijos atstovus“, – sakė Kauno medicinos universiteto prof. Arūnas Savickas.
 

Nugalėtojai


Kas gi tie „patys, patys”?
Mylimiausia 2007 m. vaistininke tapo Vidutė Povilaitytė, vadovaujanti savo vardo vaistinei Šiauliuose. Antrąją vietą užėmė Irena Vaicekavičienė, Radviliškio centrinės vaistinės filialo Sidabrave darbuotoja; trečią – Nijolė Juzikienė, „Norfos vaistinės“ 12 filialo Raseiniuose darbuotoja.
Nuotaikingiausio vaistininko nominacijos vietas pasidalijo ukmergiškė Vaida Prušinskienė (I vieta), klaipėdietė Olga Kirpičenko (II vieta) ir telšiškė Jadvyga Pocienė (III vieta).
Rūpestingiausio vaistininko nominacijoje triumfavo N. Zaikauskienės vaistinės, esančios Biržuose, vadovė, pati aptarnaujanti klientus. Skirti jai pirmąją vietą komisiją įtikino net trys vieno kliento pateiktos istorijos: apie savo sode užaugintą ir klientui padovanotą beveik pusės kilogramo obuolį, grąžintą išmestą vaistų buteliuką su pinigais ir per gatvę palydėtą garbaus amžiaus vaistinės klientą.


Rūpestingiausio vaistininko nominacijos II vietą užėmusią Ireną Viliušienė iš „Eurofarmacijos vaistinių“ 141 filialo Jurbarke anketą užpildžiusi klientė apibūdino eilėmis. Zitai Stelmokaitienei, dirbančiai „Vyšnių vaistinės“ filiale Klausučiuose, Jurbarko r., III vietą pelnė itin išsamus ir vaizdingas apibūdinimas pasitelkiant metaforišką Rūpestingumo planetą, apie kurią kasdien sukasi devyni žmogiškojo gyvenimo žvaigždynai – Darbas, Dora, Dvasingumas, Ištikimybė, Protas, Sąžinė, Tiesa, Tikėjimas, Šeima.
Iš 1080 rinkimuose dalyvavusių vaistinių vyriausia vaistininkė – 83 m. Julijona Bružienė (gim. 1924) dirba „Naujosios vaistinės“ filiale Žemaičių Kalvarijoje. Ištikimiausia darbuotoja – 52 metus dirbančia Marijona Butviliene – gali didžiuotis Joniškio vaistinė.
 

Idealaus vaistininko portretas


Pasak vieno iš rinkimų organizatorių farmacijos kompanijos „Gedeon Richter Ltd.“ atstovybės Lietuvoje vadovo Vytauto Padolskio, rinkimuose pateikti atsiliepimai leidžia nusakyti idealaus vaistininko portretą. Tai turėtų būti: bent 15 proc. išminties ir patarimų, 11 proc. darbštumo, neskaičiuojant laiko ir paros meto, po 8 proc. geros nuotaikos su šypsena ir išklausymo su užuojauta, po 7 proc. jautraus nuoširdumo, paslaugaus dėmesingumo ir ryžtingumo, nenuleidžiant rankų, po 6 proc. gebėjimo traukti žmones, būti ir grožio centre, ir bent po dalelę mokėjimo paguosti, suteikti viltį, kantrumo, mandagaus pagarbumo, sąžiningumo ir humoro jausmo.
 

Įdomūs faktai apie rinkimus


· Rinkimuose dalyvavo itin daug mažųjų miestelių vaistininkų
· Nominacioms buvo pasiūlyta apie pusė šimto vyrų.
· Rinkdami Rūpestingiausio vaistininko nominantus, vaistinių klientai akcentavo ne tik įprastu šiai profesijai bruožus, tiek visiškai netikėtas savybes. Greta įsiklausymo, atjautos, kantrumo, noro visapusiškai padėti, nuoširdumo, geros nuotaikos ir šypsenos buvo minimi ir tokie privalumai kaip humoro jausmas, darboholizmas, grožis ar net panašumas į populiarius žmones.
· Komisijos posėdžio metu komisijos nariai nusprendė įsteigti dar vieną nominaciją – enutziastingiausiai palaikytas vaistininkas. Juo tapo vaistininkė Genovaitė Kablienė iš Grinkiškio, Radviliškio raj., sulaukusi karščiausio palaikymo. Jos gerbėjai balsavimo biuletenius pildė ir po penkis kartus.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai