Sveikatinimo kelionė – kelionė į save, į savo sveikatą

Kuo ypatingos sveikatinimo kelionės ir kuo jos skiriasi nuo įprastų poilsinių? Sveikatinimo kelionės išsiskiria tuo, jog poilsiautojui suteikiama galimybė tiek pažinti svečią šalį, tiek pailsėti bei atgauti dvasinę ir fizinę pusiausvyrą, išsivalyti organizmą ir įgyti daug naudingos patirties bei žinių. Tai kelionė į save, į savo sveikatą, kurių metu atsipalaiduojama, užmirštama varginančias mintis, valgomas sveikas, ekologiškas ir pagal sveikos mitybos principus suderintas maistas. Šių kelionių unikalumas slypi sveikatinimo kelionių programose. Apie sveikatinimo kelionių poveikį ir naudą ne tik mūsų fiziniam kūnui, bet ir dvasiai kalbamės su „Ditmos projektai“ kelionių organizatoriais.
 

Dvasinis tobulėjimas: jogos užsiėmimai ir meditacija


Sveikatinimo kelionės ypatingos tuo, kad kiekvieną rytą vyksta jogos užsiėmimai, Jie padeda žmogui pasiekti kiek įmanoma tobuliausią fizinės, psichinės ir dvasinės gerovės būklę. Švelnūs asanų judesiai ne tik pažadina sąmoningumą ir kūno kontrolę, bet veikia ir dvasią – išlaisvina nuo baimių ir padeda išsiugdyti pasitikėjimą. Kiekvieną dieną svečioje šalyje poilsiautojai ne tik kartoja išmoktas asanas, bet ir mokosi Saulės pasveikinimo (sanskrito kalba Surya Namaskar), kuris išmankština visą kūną prieš pradedant asanas. Tai dvylika pozų, atliekamų gracingai, eilės tvarka, kaip vienas besitęsiantis pratimas. Kiekviena poza atsveria prieš tai buvusią, ištempdama kūną įvairiomis kryptimis, jų metu išplečiama bei sutraukiama krūtinė, reguliuojamas kvėpavimas. Kasdien atliekamas šis pratimas suteikia lankstumą stuburui ir sąnariams, liemuo tampa grakštus. Sveikatinimo kelionių metu vyksta trumpi teoriniai įvadai į meditaciją, kurią galima išbandyti ir praktiškai. Dvasinės gerovės siekti vis dažniau renkasi tie poilsiautojai, kurie jaučiasi pavargę nuo kasdieninių rūpesčių, nori atrasti save iš naujo, tobulėti, įveikti stresą, nerimą ir pailsėti nuo kasdieninių rūpesčių.


 

Pažinimai ir atradimai: ekskursijos, žygiai į kalnus ir maudynės šaltame kalnų šaltinių vandenyje


Sveikatinimo kelionės išsiskiria ir tuo, jog suteikia galimybę pažinti šalį, aplankyti išskirtines, turistų pamėgtas vietas. Sveikatinimo kelionių geografija kasmet plečiasi. Poilsiautojai turi galimybę aplankyti Slovakiją, Austriją, Vengriją, Šveicariją. Sudarytos ekskursinės programos palieka daug įspūdžių, puikių prisiminimų, minčių ir atradimų. Žygiai į kalnus atveria įspūdingus vaizdus: uolos, olos, išvartyti medžiai, upės kanjono vingiai, šaltinių vanduo, grandinės, laipteliai, kabantys tiltai, kriokliai, kalnų viršūnės, ežerai. Visus žygių į kalnus maršrutus kelionių vadovai derina su grupe kiekvieną rytą, prieš pradedant žygį. Fizinę sveikatą poilsiautojai sustiprina keliaudami po kalnus pėsčiomis, maudydamiesi šaltame kalnų šaltinių arba ežerų vandenyje. Šios maudynės teigiamai veikia visas organizmo funkcijas, mažina nuovargį, stiprina organizmo imunitetą, teigiamai veikia odą, gerina savijautą po operacijų ir ligų. Žygių į kalnus metu stiprinama ne tik fizinė sveikata, bet ir puiki galimybė pažinti save, savo ištvermę. Visos kelionės metu poilsiautojai miega kempinguose, turi galimybę naudotis kempingo teritorijoje esančių baseinų, pirčių, sanatorijų paslaugomis.
Visos kelionės metu poilsiautojai miega kempinguose.
 

Išskirtinis dėmesys mitybai: sveikas ir ekologiškas maistas


Sveikatinimo kelionių organizatoriai suteikia galimybę išsivalyti organizmą bei atsikratyti papildomų kilogramų. Išskirtinis dėmesys mitybai kelionės metu yra unikalus šių kelionių bruožas. Sveikas, ekologiškas, pagal sveikos mitybos principus suderintas maistas yra ruošiamas virėjų iš Lietuvos. Poilsiautojai per 10 dienų ne tik gali atsikratyti nereikalingų 2–3 kg svorio, bet ir gauti žinių, kaip nuolat maitintis sveiku ir ekologišku maistu. Kiekvienas rytas prasideda žolelių arbata su medumi, įvairių grūdų košėmis, daržovėmis, vaisiais. Vadovaujamasi Visuomenės sveikatos ugdymo centro sudarytais valgiaraščiais, mitybos specialistų rekomendacijomis, mitybos prieš žygius principais.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai