Birželio mėnesį į pirkinių krepšelį nepamirškite įsidėti
Braškių
|
Pipirmėčių (mėtų) |
Žemuogių
|
Ramunėlių
|
- Gausu antioksidantų. - Padeda gerinti širdies darbą, mažinti kraujospūdį. -Mažina riziką susirgti vėžiu. - Lėtina senėjimą. - Stiprina imuninę sistemą. - Padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. - Turi omega riebalų rūgščių.
|
- Gerina apetitą ir virškinimą. - Slopina uždegimą. - Naudingos mažinant skausmą. - Skatina tulžies išsiskyrimą. - Gali padėti, kai pykina, vemiant. - Naudingos gydant bronchitus, neurozes ir nemigą. - Šalina nemalonų burnos kvapą. - Padeda slopinti dantų skausmą. -Lengvai anestezuoja, šaldo. |
- Turi daug vitamino C, B grupės vitaminų, folio rūgšties, karotinoidų. - Turi kalcio, kalio, magnio. - Padeda gydant avitaminozę. - Padeda gydyti šlapimo takų akmenligę, hipertoniją, mažakraujystę, aterosklerozę, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, gastritą. - Gerina apetitą. - Liaudies medicinoje vartojama kaip priemonė kirmėlėms varyti. - Mažina dantenų uždegimą.
|
- Slopina žarnyno uždegimą, atpalaiduoja spazmus, mažina dujų kaupimąsi. - Skatina prakaito išsiskyrimą. - Dezinfekuoja žaizdas. - Stabdo odos senėjimą, ramina saulėje nudegusią ar šiaip pažeistą odą. - Naikina pleiskanas, stiprina plaukų šaknis. - Turi vitamino C ir karotino. - Slopina alergines reakcijas. - Pasižymi švelniu raminamuoju poveikiu. |
Dažni negalavimai birželio mėnesį
Odos nubrozdinimai, sužeidimai
Leidžiant daug laiko lauke ir dėvint trumpesnius drabužius, odos nubrozdinimai ir panašūs sužeidimai dažnai neišvengiami (ypač vaikams). Juos gydykite natūraliomis priemonėmis ir preparatais iš vaistinių augalų.
Jonažolės nuoviras
Termose puse stiklinės verdančio vandens užpilkite 2 valgomuosius šaukštus jonažolių ir palaikykite bent 2 val. Užpilu plaukite ir dezinfekuokite žaizdas, dėkite kompresus.
Arbatmedžio aliejus
Arbatmedžio eteriniu aliejumi suvilgytu tamponu tepkite pažeistus nelabai didelius odos plotus. Jei pažeistas didesnis plotas, žaizdos yra atviros, aliejų praskieskite šaltalankio aliejumi arba glicerinu (santykiu 1:5).
Gervuogės lapų kompresas
Saują gervuogės lapų užpilkite verdančiu vandeniu ir iš karto juos išgriebkite. Minkštus lapus dėkite ant žaizdos, po poros valandos kompresą pakeiskite.
Perkaitimas saulėje
Perkaisti saulėje galima ne tik gulint paplūdimyje, bet ir ilgiau dirbant sode, skaitant knygą parke ant suoliuko ar žvejojant vidury ežero. Kad karštyje neprarastumėte skysčių, pasirūpinkite gaivinamuoju gėrimu.
Šalta mėtų arbata
Į arbatinuką sudėkite apie 10 šviežių mėtų šakelių, 2–3 arbatinius šaukštelius žaliosios arbatos ir 3 šaukštus cukraus, viską užpilkite karštu, tačiau ne verdančiu vandeniu, leiskite porą minučių pastovėti, nukoškite ir atšaldykite. Patiekite su citrinos riekele ir ledukais.
Gaivinamasis citrinų gėrimas
Išspauskite 2–3 citrinas, sumaišykite su 500 ml vandens, 2–3 valgomaisiais šaukštais medaus, atšaldykite ir patiekite su ledukais.
Organizmo išsekimas
Persistengus su sodo ir daržo darbais ar tiesiog per aktyviai gyvenant ir pamirštant pavalgyti bei pailsėti gresia išsekimas, silpnumas. Sustiprinkite organizmą šiais puikiais natūraliais ir sveikais mišiniais.
Alavijų mišinys
Kelis alavijo lapus porą savaičių palaikykite šaldytuve, nuplaukite, nusausinkite ir išspauskite sultis. 100 ml sulčių sumaišykite su 500 g sukapotų graikinių riešutų, 300 g medaus ir valgykite 3 kartus per dieną po 1 valgomąjį šaukštą pusvalandį prieš valgį.
Imbiero ir citrinos mišinys
Imbiero šaknį sutarkuokite smulkia tarka, 1 citriną supjaustykite smulkiais gabalėliais, viską sumaišykite, įmaišykite 5 valgomuosius šaukštus medaus. Valgykite po valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną.
Gaivusis gėrimas
Sumaišykite pusę litro pasukų, 250 ml greipfrutų sulčių ir 2 valgomuosius šaukštus medaus. Padalinkite į keturias dalis ir gerkite keturias dienas iš eilės.
Išbandykite ką nors nauja!
Birželio naujovė: kokosų aliejus
Kvapi sveikata
Išgirdę žodį kokosai, daugelis tikriausiai pagalvoja apie egzotiškus ir tolimus kraštus. Tačiau šiandien šiltųjų šalių kvapais mėgautis galima ir Lietuvoje. Ne tik kvapais, bet ir nuostabiu poveikiu sveikatai ir grožiui. Šio numerio siūloma naujovė – kokosų aliejus. Kaip ir dauguma augalinių aliejų, taip ir šis yra itin naudingas sveikatai ir yra rekomenduojamas ją puoselėjantiems.
Nors anksčiau manyta, kad dėl didelio kiekio sočiųjų riebalų kokosų aliejus yra žalingas, tai nėra tiesa – augaliniai riebalai sveikatai nekenkia. Visų pirma, kokosų aliejus teigiamai veikia širdį, kraujo spaudimą, medžiagų apykaitą, padeda pasisavinti vitaminus, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Aliejus gerina insulino sekreciją, todėl yra rekomenduojamas diabetikams. Moksliniai tyrimai atskleidė ir tai, kad šiame aliejuje esančios medžiagos padeda kovoti su virusais, turi antibakterinių savybių ir taip stiprina kūno atsparumą tokioms ligoms, kaip gripas, tymai, hepatitas, plaučių uždegimas, gerklės, šlapimo takų infekcijos. Šalia to, jis saugo ir nuo grybelių ir pelėsių.
Kokosų aliejus taip pat padeda organizmui pasisavinti mineralus – kalcį ir magnį – būtinus kaulams, tad yra rekomenduojamas norintiesiems sustiprinti dantis, apsaugoti juos nuo ėduonies, taip pat ir vyresnio amžiaus moterims saugant nuo osteoporozės.
Vonioje ir virtuvėje
Kokosų aliejus yra neįkainojama kosmetikos priemonė, kurią pamėgti turėtų kiekviena moteris. Šis aliejus žmogaus kūną veikia kaip antioksidantas, turi drėkinamųjų ir maitinamųjų savybių, todėl lėtina odos senėjimą. Jis turi ir didelį vitamino E – būtino norint išsaugoti odos ir plaukų grožį – kiekį.
Odą ir plaukus rekomenduojama tepti nerafinuotu aliejumi, taip oda sudrėkinama, o plaukai tampa švelnūs, spindintys. Aliejus yra tinkamas visų tipų odai, jis taip pat puikiai ramina, todėl po sunkios dienos pamasažavus kūną ar tik galvos odą sumažėja stresas, įtampa.
Jei laikysite indelį aliejaus vonioje, nepamirškite jo ir virtuvėje – kokosų aliejus gerina virškinimą, padeda pasisavinti maisto medžiagas. Jis puikiai tiks gardinant košes, kepinius, kepinant daržoves. Ir dar viena pastabėlė – laikant iki 25 laipsnių temperatūroje kokosų aliejus bus kietos konsistencijos ir baltos spalvos ir tik sušilęs taps skystas ir bespalvis.
Kokoso aliejuje kepinti briuselio kopūstai
2–4 porcijos
450 g briuselio kopūstų, supjaustytų puselėmis arba ketvirčiais
2 valgomieji šaukštai kokosų aliejus (skysto)
2 valgomieji šaukštai kokosų pieno
2-3 valgomieji šaukštai kokoso drožlių
Druskos, maltų juodųjų pipirų
Žiupsnelis malto muskato
Briuselio kopūstus sudėkite į dubenį, pabarstykite druska, pipirais ir muskatu. Apšlakstykite kokosų aliejumi ir pamaišykite.
Suberkite į įkaitintą gilią keptuvę ir vis pamaišydami kepinkite 6–8 min. Sumažinkite ugnį, supilkite kokosų pieną, kokosų drožles, išmaišykite, suberkite į dubenį ir patiekite.
1 porcijoje
130 kcal, 7 g riebalų, 260 mg natrio, 540 mg kalio, 6 g skaidulų, 4 g baltymų, 15 g angliavandenių
30% rekomenduojamos paros normos (RPN)riebalų
11% RPN natrio
15% RPN kalio
5% RPN angliavandenių
24% RPN skaidulų
Nurodytas apytikslis RPN kiekis
Bakterinė vaginozė (BV) yra viena dažniausių makšties infekcijų, pasireiškianti ne tik nėštumo metu, bet ir per visą moters reprodukcinį laikotarpį. Vienai iš 10 moterų bakterinė vaginozė pasireiškia bent kartą per gyvenimą, o nėštumo metu – 10-30 proc. nėščiųjų. Net ir neturinčioms jokių skundų moterims šis sutrikimas nustatomas 40-50 proc. atvejų. Bakterinė vaginozė lytiniu būdu neplinta, tačiau ji gali būti susijusi ir su lytiniu aktyvumu....
Skaityti daugiauKodėl atsiranda strijos? Kaip išvengti šių randus primenančių odos pakitimų? Kokie naujausi strijų gydymo metodai nėštumo metu? Apie tai kalbamės su Sabonio sporto klubo grožio salono kosmetologe Jolanta Babravičiene ir 2-osios Kauno klinikinės ligoninės dermatovenerologe Daiva Staniene....
Skaityti daugiauMenstruacijų metu moteriai ypač svarbu jaustis patogiai. Nuo pasirinktų higienos priemonių gali priklausyti ne tik fizinė ar psichologinė savijauta, bet ir sveikata, mat netinkamos ar neteisingai naudojamos priemonės gali sukelti net ligas. ...
Skaityti daugiauVaikai į pasaulį turėtų ateiti tik laukiami, deja... vieni gimdo nelaukiamus, kiti laukia ir niekaip negali susilaukti kūdikio. Pradėtos ir laukiamos gyvybės nutrūkimas - didžiulė tragedija kiekvienai moteriai ir šeimai, deja, neretai šios tragedijos kartojasi......
Skaityti daugiauAntakiai – daug reiškianti mūsų grožiui veido dalis. Sunku įsivaizduoti gražų veidą be antakių. Būtent antakiai suteikia bruožams išraiškingumo, taigi ir jų priežiūrai reikia skirti pakankamai dėmesio. Nuo seniausių laikų kito antakių mados: vienu metu gražiais buvo laikomi tankūs ir vešlūs antakiai, kitu – netgi siūlo plonumo. Dabar linkstama prie natūralios formos, tačiau tai nereiškia, kad jų nereikia tvarkyti. O kaip tai daryti taisyklingai, klausėme manikiūrininkės Kristinos Nejutės, gražinančios savo klientes „Energie Fitness for Women" Londone....
Skaityti daugiauKrūties vėžys yra dažniausia Lietuvos moterų onkologinė liga. Kasmet Lietuvoje krūties vėžiu suserga apie 1200 moterų. Palyginti su kitomis šalimis, tai aukštas sergamumo lygis. Liga sėkmingai gydoma, kai ji yra pradinių stadijų, tad labai svarbu kuo anksčiau diagnozuoti. Tą padaryti galima atliekant mamografiją – daug anksčiau nei apčiuopos būdu (kai jau būna audinių sukietėjimų). Plačiau apie mamografiją pasakoja Medicinos diagnostikos centro gydytojas radiologas Vaidotas MORKVĖNAS....
Skaityti daugiauAtšalus orams, mūsų oda jautriau reaguoja į temperatūros svyravimus, pasidaro mažiau atspari šalčiui. Oda tampa sausa, trūkinėja, nespėja prisitaikyti prie besikeičiančių oro sąlygų. Kaip padėti odai, kai lauke šalta ir drėgna, o namuose – šilta ir sausa? Apie tai pasakoja V6Į Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos klinikos vedėja Jolanta Urbštienė....
Skaityti daugiauAntsvoris ir celiulitas (poodžio riebalinio audinio pokyčiai, dėl kurių oda primena „apelsino žievę“ ar, vėlesnių stadijų, - „dygsniuotą antklodę“) dažnai yra susiję. Tačiau tai nėra taisyklė. Celiulitas gali atsirasti ir lieknoms moterims. ...
Skaityti daugiauDeja, bet metai grožiui negailestingi: oda praranda elastingumą, glotnumą, stangrumą, atsiranda kūną bjaurojanti „apelsino žievelė“. Jeigu jums nepasisekė, ir jūs jau aptikote celiulitą, verta žinoti – metams bėgant jis progresuos, taps vis matomesnis. Šis faktas turėtų paskatinti imtis kokių nors veiksmų. Galima pasitarti su draugėmis arba apsilankyti interneto svetainėse. Tačiau ar verta bandyti viską iš eilės? Gal geriau iš karto griebtis veiksmingiausio? Pataria fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jolanta VERSEKIENĖ....
Skaityti daugiauNėštumas moters organizmui yra didelis krūvis. Keičiasi kūnas ir psichologija, tačiau šie pokyčiai yra natūralūs. Taip ir turi būti. Moterų baimės atsiranda dėl nežinojimo. Labai svarbu, kad moteris žinotų, ko ji gali laukti ir tikėtis nėštumo metu. Išankstinis žinojimas apsaugos nuo nereikalingų baimių. Skirtingais nėštumo periodais nusiskundimai vis kiti. Antroje nėštumo pusėje dažniausias jų – didėjantis pilvukas....
Skaityti daugiau„Daug rašoma apie veido kremus, losjonus. Norėčiau daugiau sužinoti ir apie veido odos šveitiklius. Kaip yra atliekamas odos šveitimas? Kada odą šveisti galima, o kada – nepatartina?“ – klausia mūsų skaitytoja Genutė K. iš Mažeikių. Į skaitytojos klausimus atsako gydytoja dermatologė Jolanta Urbštienė....
Skaityti daugiauIntymios vietos reikalauja išskirtinės kasdienės priežiūros, nes šioje zonoje gaminasi gleivės, išskyros, o ir pH kitoks nei viso kūno odos. Sveika intymioji higiena ypač svarbi nėščioms moterims, kai nepageidautinas net mažiausias lytinių organų sudirginimas. Neretai moteris vargina nemalonūs pojūčiai (niežulys, skausmas, paburkimas, gausios nemalonaus kvapo išskyros) lytinių organų srityje. Šių simptomų gali atsirasti ne tik dėl ginekologinių ligų. Kvepiantys muilai, higienos priemonės (įklotai, tamponai, paketai, servetėlės) taip pat gali išprovokuoti įvairias dermatozes ir kitas ligas. Apie intymiosios higienos priemonių pasirinkimą pasakoja aukščiausios kvalifikacinės kategorijos gydytoja akušerė-ginekologė Vita JAUNIŠKIENĖ ir kosmetikos konsultantė Daiva ŠIMKŪNIENĖ....
Skaityti daugiauMoteris neretai vargina įvairūs nemalonūs pojūčiai išorinių lytinių organų srityje: niežulys, perštėjimas, skausmas, paburkimas, gausios ir nemalonaus kvapo išskyros. Tai būna bet kokio amžiaus moterims. Problema linkusi gana dažnai kartotis, todėl reikia laiku pasirūpinti jos profilaktika. Nustatant sutrikimų priežastis, būtina atidžiai įvertinti kiekvienos moters individualius mikrofloros ypatumus, atsižvelgiant į menstruacinį ciklą, nėštumą, gyvenimo būdą, lytinį gyvenimą, sveikatos būklę, vartojamus vaistus. ...
Skaityti daugiauMoteris yra vaisinga daugiau kaip 30 savo amžiaus metų. Laikotarpis, kai moteris gali turėti vaikų, vadinamas reprodukciniu ir tęsiasi nuo pirmųjų menstruacijų pradžios 12-14 m. amžiuje iki menopauzės - maždaug 50-ųjų metų, kai išnyksta menstruacijos ir netenkama gebėjimo pastoti. Moteris keliasdešimt kartų per savo gyvenimą galėtų pastoti, tačiau amžius (paauglė arba brandi moteris po 45-rių), veikla (studijos, karjera), sveikata arba visuomenės požiūris koreguoja pastojimų ir gimdymų skaičių. Kontracepcinių priemonių įvairovė leidžia moteriai spręsti, kiek, ar dažnai ir ar apskritai turėti vaikų, o metodo pasirinkimą lemia jos amžius, socialinė padėtis, išsilavinimas, seksualinis temperamentas. Jaunos moterys dažniausiai yra mažiau patyrusios kontracepcijos naudotojos ir tampa nėščios dažniau nei vyresnės, be to, jos dažniau lytiškai santykiauja....
Skaityti daugiauPagaliau atkeliavo pavasaris ir pražydo gamta. Netrukus prasidės kalendorinė vasara, kuri dar labiau visus apgaubs savo šiluma. O kad galėtume džiaugtis vasaros teikiamais malonumais, turime tam pasiruošti, tai yra pasirūpinti savo kojų priežiūra. Juk nemalonu ir neestetiška žiūrėti į suskeldėjusius ar įtrūkusius kulnus ar kentėti dėl nuospaudų ir sukietėjimų arba jausti nemalonų kojų kvapą, tuo labiau kad yra priemonių tam išvengti....
Skaityti daugiauGalima dažyti plaukus ar ne? Tokį klausimą kirpėjai užduoda kas antra nėščia moteris. Kai kurie tvirtina, kad cheminės medžiagos, įeinančios į dažų sudėtį, per galvos odą gali patekti į būsimos mamos kraują ir taip turėti neigiamos įtakos jos ir būsimo vaikelio sveikatai. Ar tai mitas ar tikrovė? Klausiame kirpėjos-stilistės Daivos Grybauskienės....
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę