Trumpai apie menopauzę

Menopauzė yra natūralus kiekvienos moters gyvenimo tarpsnis, kuris prasideda kiaušidėms liovusis gaminti moteriškuosius hormonus – estrogenus. Tai dažniausiai įvyksta apie 50-uosius gyvenimo metus, kai kurioms moterims – 60-ies, o kartais – vos 40-ies. Tačiau tai anaiptol nėra senatvės pradžia, kaip atrodo kai kurioms moterims. Menopauzė – tiesiog perėjimas iš sveiko vaisingo gyvenimo į sveiką nevaisingą.
 

Moteriški hormonai – estrogenai – lemia ne tik menstruacijų ciklą, bet ir moters nuotaiką, išvaizdą, apsaugo nuo kai kurių ligų. Yra moterų, kurios menopauzę išgyvena lengvai, nejausdamos jokių negalavimų, tačiau daugelis dėl estrogenų trūkumo patiria varginančių simptomų.
Viena simptomų grupė – tai simptomai, susiję su kraujagyslėmis ir kraujotaka. Daugiau negu pusė moterų patiria karščio pylimo priepuolius, kai kurios jų – kasdien. Karščio banga kyla aukštyn, nurausta skruostai, kaklas, rankos. Padažnėja širdies plakimas, išpila prakaitas, patankėja kvėpavimas. Paskui paprastai krečia šaltis, jaučiamas nuovargis.
Praktiškai kas antrai moteriai pasireiškia prakaitavimas naktį. Prakaito išpiltos moterys nubunda po kelis kartus per naktį, todėl nepailsi, dieną jaučia nuovargį.
Kita didelė simptomų ir negalavimų grupė yra susijusi su nervų sistema: padidėja dirglumas, be priežasties kinta nuotaika, gali kamuoti nerimas, depresija.
Varginantys ir nemalonūs yra simptomai, susiję su lytinių organų ir šlapimo takų gleivinės pokyčiais. Menopauzės metu šlapimo takų gleivinė išplonėja ir tampa lengviau pažeidžiama. Labai dažnai, atlikus šlapimo tyrimus, randama bakterijų bei rusenančio uždegimo liudininkų leukocitų.
Daugelis šių negalavimų atsiranda dar prieš menopauzę, nes estrogenų kiekis organizme mažėja palaipsniui. Todėl nepamirškime truputėlį daugiau skirti dėmesio sau, puoselėti savo moteriškumą, kuris niekur nedingsta, tik nušvinta brandesnėmis spalvomis. Iš savo praktikos galiu pasakyti, kad moterys, kurios gyvena darnioje šeimoje, turi mėgstamą užsiėmimą, darbą, skiria dėmesio savo mitybai, pakankamai juda, nerūko, paprastai rečiau jaučia su menopauze susijusius negalavimus.
Taip pat reikėtų vartoti specialių maisto papildų, kurie yra subalansuoti atsižvelgiant į šio laikotarpio poreikius. Vienas iš tokių preparatų yra Your Life Extra Strength Estrovital. Extra strength lietuviškai reiškia „ypač stiprus“. Tokį poveikį lemia išradingai suderinti vaistiniai augalai.
Labai svarbu, kad Your Life Extra Strength Estrovital sudėtyje yra izoflavonų, vadinamų augaliniais estrogenais. Jie gaunami iš sojų bei vijoklinio augalo kudzu. Estrogenai padeda sumažinti karščio bangas ir naktinį prakaitavimą. Yra duomenų, kad, vartojant kas dieną 40 mg izoflavonų, šie nemalonūs simptomai sumažėja po 2–3 savaičių.
Be to, Your Life Extra Strength Estrovital sudėtyje yra specialaus fermento izolazės, padedančio optimaliai pasisavinti izoflavonus.
Į estrogenus panašių savybių turi ir dar viena žinoma gyduolė, lietuviškai vadinama kekine blakėžude (lot. Cimicifuga racemosa). Yra atlikta nemažai klinikinių tyrimų, patvirtinančių, kad moterys, menopauzės metu vartojančios šio vaistinio augalo preparatų, jaučiasi geriau: mažėja karščio bangos, širdies plakimai, kraujospūdžio svyravimai.
Kaip jau minėjau, nervų sistema menopauzės laikotarpiu primena įsiūbuotas sūpuokles. Pusiausvyrą padeda susigrąžinti Your Life Extra Strength Estrovital sudėtyje esantis raminamasis vaistažolių mišinys. Jį sudaro kininio arbatmedžio, cinamono, tikrojo imbiero, magnolijos žievės milteliai bei zizifų sėklų ekstraktas. Šis įdomus vaistinių augalų derinys ramina nervų sistemą, mažina dirglumą, įtampą, diskomforto jausmą krūtinėje.
Dar viena svarbi veiklioji me­džiaga yra spanguolių ekstraktas. Menopauzės metu išplonėjusi šlapimo takų gleivinė tampa lengviau pažeidžiama. Pastarųjų metų kli­ni­kiniai tyrimai rodo, kad spanguolių ekstrakte esančios medžiagos neleidžia bakterijoms prisikabinti prie gleivinės ląstelių ir sukelti uždegimą. Taip šlapimo takai apsaugomi nuo infekcijos.
Kaip ir daugelyje brandaus am­žiaus moterims skirtų preparatų, Your Life Extra Strength Estrovital sudėtyje yra kalcio, B grupės vitaminų ir antioksidatorių – vitamino E, seleno, chromo.
Apibendrinant galima pasakyti, kad Your Life Extra Strength Estrovital padeda išlaikyti natūralią hormonų pusiausvyrą ir sumažinti daugelį su menopauze susijusių simptomų. Jo vartoti reikia po 1 tabletę per dieną, geriausia – dienos viduryje, po pietų, užgeriant stiklinaite vandens. Jei simptomai ypač stiprūs, galima vartoti ir po dvi tabletes per dieną.
Taigi menopauzė – tai gyvenimo tarpsnis, kuris gali būti toks pat spalvingas, kaip ir kiti, jei išmoksime tinkamai rūpintis savimi.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai