„Gerai savijautai, pasitikėjimui savimi kartais nepakanka vien sportiško kūno ir geros nuotaikos“, – sako profesionali įvaizdžio konsultantė kirpėja stilistė Džiuljeta Petrulienė.
Kas gi vis dėlto dar pakelia mums nuotaiką, suteikia energijos, drąsos siekti savo svajonių ir tikslų, daugiau bendrauti ir skleisti puikią nuotaiką aplinkiniams? Apie tai ir kalbame su pašnekove. Taigi kas galėtų padėti kai, rodos, kasryt keliamės vis ne ta koja ir niekas negerėja?
Manau, kiekvienai moteriai pasitenkinimo suteikia sėkmingas apsilankymas grožio salone, ypač kai rezultatai geresni nei tikėjosi. Kartais tiesiog pakanka šiek pasikeisti. Kaip mes sakome, pakeiti įvaizdį, ir viskas sutvarko.
Beje, tam dabar, pavasarį, ypač palankus metas – atsigautume kartu su gamta. Tinkamai, harmoningai pakeitus įvaizdį, atsiranda kitas požiūris į save ir aplinką. Imame save labiau vertinti, mažiau nerimaujame dėl to, ką apie mus pagalvos kiti, jaučiamės visaverčiai, laimingi ir net sveikesni ir dailesni.
Bet ar tai daryti verta – juk dauguma mūsų priprato prie savęs veidrodyje?
Dažnai, pakeitus tinkamai įvaizdį, pasikeičia dauguma gyvenimo sričių, tokių kaip santykiai šeimoje, bendravimas su draugais ir pažįstamais (taip pat ir naujais), net ir darbo kokybė ir kiekybė – atsiranda noras siekti tikslų, nebandytų užsiėmimų, iš gyvenimo išvejamas liūdesys.
Tai kas gi yra tas įvaizdžio keitimas? Ar pakanka pakeisti plaukų spalvą arba pasirinkti kitą kirpimą?
Na, tai daug plačiau. Jei sakytume paprastai, tai keičiant įvaizdį keičiama visa išvaizda: parenkama šukuosena pagal veido formą, plaukų spalva – pagal prigimties tipus, makiažu išryškinami gražieji veido bruožai ir maskuojami trūkumai. Pagal figūros tipą parenkami drabužių siluetai ir stilius. Atsižvelgiant į prigimtines spalvas ir charakterį, priderinami aksesuarai, paryškinant individualumą ir išskirtinumą. Be to, prie įvaizdžio keitimo priskirtinas ir kūno formų tobulinimas.
Stengiamasi parinkti tinkamą mitybą, sporto, mankštos rūšį, laisvalaikio pomėgių, veiklos pobūdį, kartais reikalinga ir psichologinė pagalba.
Kas svarbiausia?
Svarbiausia yra harmonija, viso įvaizdžio suderinamumas. Naujasis įvaizdis turi ne tik pabrėžti gerąsias išvaizdos savybes ir paslėpti trūkumus, bet ir tikti prie charakterio, gyvenimo būdo, būtų komfortabilus.
Beje, įvaizdžio komponentai yra ir manieros, eisena, kalbos tonas, laikysena. Taigi, keičiant įvaizdį, šie komponentai taip pat koreguojami padedant repetitoriams, treneriams.
Tad pačioms, savarankiškai gali nepavykti? Reikia specialisto?
Įvaizdis, savęs pristatymas – tai lyg jūsų vizitinė kortelė, tad reiktų juo pasirūpinti atidžiau ir neklysti pasirenkant tiek plaukų stilių, tiek rūbų, aksesuarų formas ar makiažo spalvas. Viena netinkama detalė, vienas netinkamai parinktas komponentas (plaukai, makiažas, drabužiai, kt.) gali skleisti apie jus klaidingą informaciją, klaidingas asociacijas. Be abejo, neretai pačios ir kuriame savo įvaizdį intuityviai, taip, kaip atrodo mums geriau, patogiau. Bet ar visada išmanome, kaip viską suderinti, kaip harmoningai parinkti visus tinkamus mums asmeniškai (pagal figūros tipą, veido formą, charakterio ypatumus) įvaizdžio komponentus, kaip save pristatyti visuomenei iš tos pusės, iš kurios norėtųsi, kad matytųsi tik teigiamos mūsų savybes, kad netrukdytų jokie kompleksai ar nepasitikėjimas savimi...
Kada svarbu keisti įvaizdį?
Įvaizdžiu rūpintis daugiau mažiau verta visada. Įvaizdis gali būti pozityvus ir negatyvus. Dauguma mūsų vis dėlto renkasi pozityvų įvaizdį ir juo bando įtikinti aplinkinius savo pozityvumu, geranoriškumu bendraujant, bendradarbiaujant.
Labiau pasirūpinti įvaizdžiu derėtų ieškant naujo darbo, ieškant partnerio, integruojantis į visuomenę, dalyvaujant visuomeniniuose renginiuose, pobūviuose ir panašiais atvejais.
Ar akivaizdžiai matosi, kad pakeitusi įvaizdį moteris būna labiau savimi pasitikinti? O gal nepadės pakeistas įvaizdis, jei moteris savimi nepasitiki?
Kadangi turiu nemažai patirties šioje srityje, tai drąsiai galiu sakyti, kad, parinkus tinkamą įvaizdį, pakoregavus laikyseną, manieras, elgesį, moterys ima labiau savimi pasitikėti, labiau linkusios bendrauti, realizuoti save tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbe. Patenkinta savimi, pamilusi save moteris yra labiau pastebima ne tik dėl pasikeitusios išvaizdos, bet ir dėl pasitikėjimo savimi, dėl šypsenos, dėl skleidžiamo džiaugsmo gyvenimui ir aplinkiniams. Ne veltui sakoma: pamilk save, ir kiti pamils tave. Jei tu pats nemoki mylėti savęs, kaip tave gali mylėti kiti?
Tad pabaigoje ką galėtumėte palinkėti mūsų žurnalo skaitytojoms?
Truputėlis dėmesio, meilės sau, ir gyvenimas taps smagesnis ir mielesnis. Nepabijokite pasikeisti, ypač jei pabodo rutina ir sau atrodote nemielos. Linkiu atrasti meilę sau tiek dėl savęs, tiek dėl artimų ir mylimų žmonių.
Įvaizdžio konsultantė Džiuljeta Petrulienė pataria
Įvaizdį pakeisti panorusiai su mūsų žurnalu bendradarbiaujančiai žurnalistei Dianai specialistė davė tokius patarimus.
Dianos duomenys:
ūgis 175 cm, platūs klubai,
odos spalva – rusva,
plaukų spalva – tamsi pilka.
Plaukai: Pagal veido formą rekomenduojama lengvai prakarpyti. Kirpimai gali būti asimetriški trumpi ir vidutinio ilgio su ilgais, į šoną šukuojamais arba labai trumpais kirpčiukais. Vengti vieno ilgio griežtų kirpimų ir tiesių (iki antakių ar vidurio kaktos) kirpčiukų.
Spalvą galima rinktis ryškesnę ir šiltesnę (tai švelnina formą ir jaunina veido bruožus). Labiausiai akių spalvą išryškintų ir suteiktų išskirtinumo vidutinio tamsumo vario, šokolado, persiko atspalviai.
Makiažas: Makiažui tinkamos šiltos natūralios spalvos – persiko atspalviai, tamsesni šviesesni rudi.
Apranga: Taikant rūbų siluetą pagal figūros tipą, rekomenduojama vizualiai šiek tiek paplatinti viršutinę kūno dalį. Tam tiks šviesūs marginti šalikai, skraistės, apsukti horizontaliai ties pečiais, susegti didesne sage (didelės, įdomios ir išskirtinės sagės, įvairūs neilgi aksesuarai apskritai šiam tipui labai tinkami viršutinėje kūno dalyje). Taip pat puikiai tinka raukiniai ties pečiais. Palaidinės iškirptė turėtų būti laivelio formos, palaidinės siluetas – keturkampio ar apverstos trapecijos formos, būtinai su rankovėmis.Viršutinė aprangos dalis gali būti šviesesnių ir margesnių atspalvių (apatinė, atvirkščiai – tamsesnių spalvų ir tiesesnių siluetų, linijų).
Palaidines, švarkus rinkitės neilgus, tuos, kurie baigiasi ties liemeniu ar šiek tiek žemiau. Venkite drabužių, kurie baigiasi ties klubais (plačiausia kūno dalimi), tai dar labiau vizualiai platins klubų liniją.
Bendras rūbų siluetas – siaurėjantis į apačią (pvz., kimono rankovėmis suknelė, siaurėjanti ties klubais, iki kelių ar šiek tiek aukščiau kelių), ilgis siekia kelius ar aukščiau kelių.
Tinkami aksesuarai – sagės, trumpesni karoliai, platesni diržai, užjuosti asimetriškai ar tiesiai ties liemeniu (jokiu būdu ne ant klubų), didesnės rankinės trumpesnėmis rankenomis.
Avalynė ryškesnė, tvirta storesne pakulne (nerekomenduojama aukšta platforma).
Na, be abejo, reikėtų atsižvelgti ir į patogumą, praktiškumą, charakterį, darbo pobūdį ir dar daug kitų aspektų. Tai tik bendros rekomendacijos pagal pateiktus duomenis ir nuotrauką.
Miegas užima trečdalį mūsų gyvenimo, tačiau atnaujina jėgas ir padeda pasiruošti kitai dienai. Žinoma, tik ne tada, kai vartaisi lovoje negalėdamas užmigti. Apie tai, kaip žinoti, ar kelios bemiegės naktys – tik laikina, ar tai jau nemiga, ir kaip pagerinti miego kokybę, kalbėjomės su Vilniaus Sapiegos ligoninės miego sutrikimų laboratorijos konsultantu gydytoju neurologu Olegu ROUDA. ...
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauPlaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauKalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas....
Skaityti daugiau„Kuo tik negydome spuogų: vaistažolėmis, jūros druskomis, kvapais, akupunktūra, tačiau svarbiausias dalykas buvo ir bus – kruopšti kasdieninė odos priežiūra, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui“, – sako kosmetologė Loreta JOVARAUSKIENĖ....
Skaityti daugiauJie turi neįtikėtiną sugebėjimą sugadinti nuotaiką iš pat ryto ir išdygsta visada prieš svarbų susitikimą ir prieš šventes. Be to – jaunatviniai spuogai dažniausiai pradeda pulti pačiu problemiškiausiu periodu – paauglystėje. Bus ir tokių, kurie pasakys, kad su jaunatviniais spuogais nereikia kovoti: savaime atsiradę, po kelerių metų jie savaime ir apleis, tačiau tokia nuomonė neteisinga. Būna atvejų, kai spuogai savaime ir neišnyksta, be to, didėja randų tikimybė. Spuogų liesti negalima (tiesiogine prasme), bet padėti sau ir savo odai – būtina. ...
Skaityti daugiauDidysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi....
Skaityti daugiauMūsų šalyje iš šimto tūkstančio gyventojų net 9 proc. nustatomas augimo hormono trūkumas. Kas daro įtaką vaiko augimui? Koks ūgis yra normalus? Kada mažas ūgis informuoja apie ligos priežastį? Daugiau nei trisdešimt metų šiai problemai - žmogaus augimo hormono ištyrimui, gamybai, gydymo metodams paskyrė Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto Vaikų endokrinologijos laboratorijos vadovė, profesorė, habilituota daktarė Danutė Lašienė ir Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto bei Respublikinio endokrinologijos centro direktorius, Hormonologijos laboratorijos vadovas, profesorius, habilituotas daktaras Liudvikas Lašas. Tad žodis specialistams. ...
Skaityti daugiauDrįsčiau nesuabejoti, kad jūs ir jūsų artimieji norite turėti sveiką ir gražią odą. Daugiau ar mažiau, bet vis dėlto stengiatės pasirūpinti tuo, kad į veidrodį pasižiūrėti būtų malonu. Taigi, kaip žarnyno būklė gali paveikti odos sveikatą ir kokios paprastos priemonės gali padėti?...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju....
Skaityti daugiauSveiki ir normalūs nagai leidžia rankoms bei kojoms atlikti daugybę funkcijų. Nagai apsaugo pirštus, svarbūs mūsų pojūčiams. Egzistuoja įvairiausios nagų pakitimų formos. Ką rodo nagų pokyčiai klausiame gydytojos dermatovenerologės Eglės AUKŠTUOLIENĖS....
Skaityti daugiauApipjaustymas, arba cirkumcizija (lot. Circumcisio – apskritas pjūvis), – apyvarpės pašalinimas chirurginiu būdu. Išgirdę šį žodį, didžioji dalis vyrų nusipurto, susiraukia, o kartais netgi pradeda tyliai mintyse keiksnoti. Na, šiuo atveju jų storžieviškumu kaltinti nereikėtų, kadangi – sutikime – procedūra ne iš maloniausiųjų. Tačiau, nepaisant jos atgrasumo, apipjaustymas vykdomas visame pasaulyje. Dažniausiai – dėl religinių sumetimų, tačiau yra nemažai atvejų, kai jis grindžiamas higienos ar estetikos sumetimais. Dar visai neseniai JAV apipjaustomi buvo net apie 90 proc. vyrų, kadangi didžiojoje šalyje buvo manoma, kada tai – būtina higienos priemonė. ...
Skaityti daugiauNet jei moteris nesiskundžia stipriais klimakso nulemtais negalavimais ir atlikus tyrimus nenustatyta jokių rimtesnių organizmo sutrikimų, gydytojas gali rekomenduoti išbandyti balneoterapiją, fizioterapiją, nurodyti tam tikrus maisto papildus bei vitaminus. Beje, šios gydymo formos puikiai papildo medikamentinį gydymą. Daugumą jų galima pasirinkti savo nuožiūra, tačiau visuomet pravartu pasitarti su specialistu. Todėl kalbiname gydytoją akušerę-ginekologę Violetą JONAITIENĘ....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę