Lidevinas padės išeiti iš užburto rato

Į klausimą “kas yra alkoholis?” nėra labai paprasta atsakyti, nes alkoholis tuo pačiu yra ir chemikalas, ir gėrimas, ir vaistas, kuris stipriai veikia nervų sistemą. Iš pradžių išgertas alkoholis pakeičia žmogaus mąstyseną, jo sprendimus. Didėjant koncentracijai kraujyje, jo poveikis stiprėja, sutrinka judesiai. Toliau didėjant alkoholio koncentracijai, sukeliamas miegas ir galiausiai gali ištikti mirtis dėl kvėpavimo centro smegenyse užslopinimo. Alkoholis veikia beveik visas organų sistemas, vienas - tiesiogiai, kitas - netiesiogiai. Reguliariai jo vartojant, gali nukentėti kepenys, kasa, virškinamojo trakto, širdies ir kraujagyslių, endokrininė, nervų bei imuninė sistemos. Statistika rodo, kad net 30 proc. savižudybių ir pusė žmogžudysčių bei didesnioji dalis nusikaltimų taip pat susijusios su alkoholio vartojimu. Fizinį ir seksualinį smurtą dažniausiai įvykdo apsvaigę žmonės. Vieno šeimos nario priklausomybė nuo alkoholio skaudžiai paliečia visos šeimos gyvenimą… Šią temą dar būtų galima tęsti ilgai. Tai - sausi faktai, bet po jais slypi tikros gyvenimo istorijos...
 

Sakoma, kad alkoholizmas, arba priklausomybė nuo alkoholio, kaip įprasta vadinti dabar, - pati neįprasčiausia, todėl ir viena sunkiausiai gydomų ligų. Vienos ligos pažeidžia žmogaus kūną, kitos - psichiką, o alkoholizmas - tiek viena, tiek kita. “Tobulų” vaistų nuo šios ligos nėra, tai reiškia, kad nėra vaistų, kurie galėtų panaikinti priklausomybę, ir problema išnyktų. Viskas, ką gali šiuolaikinė medicina - padėti žmogui atsisakyti alkoholio ir taip ligą kontroliuoti. Bet tie, kurie bent trumpam pajuto laisvę nebegerti, sako, kad tai yra labai daug...


Šį tikslą pasiekti padeda psichoterapija, anoniminių alkoholikų programa, medikamentai. Populiarėjant psichosocialinėms alkoholizmo gydymo priemonėms, medikamentinis gydymas lyg buvo atsidūręs antrame plane, nors pasaulyje yra seniai vartojami ir pripažinti efektyviais vaistai, sukeliantys vadinamąjį sensibilizuojantį poveikį alkoholiui (alkoholio netoleravimą).
Pastaruoju metu atsiranda vis naujesnių vaistų ir gydyti tampa lengviau. Vienas jų - sudėtinis preparatas Lidevine, pagamintas Prancūzijoje. Viena iš jo sudedamųjų dalių yra disulfiramas. Anksčiau disulfiramas teturamo pavadinimu mus pasiekdavo iš Rusijos, ir būdavo ne itin mėgstamas pacientų, nes sukeldavo daug nepageidaujamų poveikių. Lidevinas nuo jo skiriasi tuo, kad turi labai svarbių priedų: adenino (vitamino B4) ir nikotinamido (vitamino B3). Būtent dėl šių priedų pacientai vaistą gerai toleruoja.
Lidevinas - veiksmingas medikamentas alkoholizmui gydyti - visoms jo formoms bei stadijoms. Vaisto vartojimas alkoholizmu sergantiems pacientams gydyti paremtas lidevino sugebėjimu paveikti alkoholio apykaitą organizme: jis slopina alkoholį skaldantį fermentą ir organizme kaupiasi alkoholio apykaitos produktas acetaldehidas. Acetaldehidas sukelia organizme daugelį toksinių poveikių: padažnėja širdies veikla, sumažėja kraujospūdis, padažnėja ar susilpnėja kvėpavimas ar kyla vėmimas, parausta viršutinė kūno dalis. Fizinis ir psichinis diskomfortas, kuris atsiranda, vartojant lidevino ir darant mėginius su alkoholiu, būtent ir vaidina svarbiausią vaidmenį jo atsisakant.
Lidevino sudėtyje esantys priedai užtikrina trigubą teigiamą poveikį:
• Efektyviai veikia net mažos lidevino dozės.
• Sukeldamas alkoholio atmetimo reakciją, lidevinas išlieka saugus.
• Šalutiniai poveikiai jo vartojant būna nestiprūs ir pasireiškia daug rečiau net ir ilgalaikio gydymo metu.
Lidevinas taip pat normalizuoja organizme B grupės vitaminų kiekį, kuris dėl alkoholio vartojimo būna sumažėjęs, ir gydo alkoholizmo pažeistus nervus (šalina polineuropatijas, kurios ypač dažnai pažeidžia kojų nervus).
Labai svarbu, kad žmogus sutiktų gydytis nuo alkoholizmo pats, nes tik tada gydymas iš tiesų būna veiksmingas ir saugus. Sergančiųjų artimiesiems jokiu būdu nepatariama ligonių “maitinti” vaistais be jų žinios. Sergantis alkoholizmu žmogus privalo apie tai žinoti ir prisiimti visą atsakomybę už gydymą. Šeimos nariai gali tik paskatinti kreiptis pagalbos, kuri tikrai egzistuoja.
Žmogui pačiam vienam, net ir padedant šeimai, atsisakyti alkoholio dažniausiai nepavyksta arba jo atsisakoma labai trumpam, ir tik specialistas, individuliai parinkęs tinkamą gydymo būdą, gali padėti iš tikrųjų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Virga.m.n.
2018-08-25 14:52
Jo kaina 17 euru. Receptas išrašo narkomanas ar psichiatras
. Vaistinėje ji užsako.padėjo vienam degradavusiam pažįstamuj(super)
Jurate
2017-08-25 17:38
Kur nusipirkti lidevin vaistu?
Nikas
2016-08-25 12:04
Parodykit man nors vieną tikrą alkoholiką kuris pats kreiptųsi pagalbos ir sutiktų vartoti tokius vaistus kaip Lidevine, naivuoliai, turbūt nematė nei vieno alkoholiko.
Čia pagrindinis klausimas ir yra kaip alkoholikui slapčia duoti tų vaistų, jie turėtų būti padaryti taip, kad būtų galima juos lengvai ištirpinti ar kažkokiu kitu būdu, sugalvoti kaip juos sumaitinti. Priešingu atveju jis tiesiog nevartos tų vaistų arba apsimetinės kad vartoja ir prigalvos įvairių istorijų, kad tada kai užgėrė pamiršo suvartoti arba jie jam tiesiog neveikia, nes juk jis yra išskirtinis. Prievartos juk pas mus nėra, jeigu žmogus geria iki komos, tokioj būklėj priima tik Greitosios p.ligoninė, tada pablaivina 4 h., paklausia ar jis nori likti kol pilnai išsiblaivys, o jis pasako, kad ne ir viskas - paleidžia toliau gerti. Tada vėl viskas iš naujo, o N.Vilnia ir privačios tokiame stovyje neima, tai artimiesiems lieka tik 2 variantai, arba laukti kol numirs, arba taip ir kvietinėti greitąją kasdien.
raimis
2015-03-06 19:35
sveiki buvau ussikodaves metam vadinama torpeda atlaikiau 4menesius nieko gero supratau dar lankaus pas psikologe israse lidevine galiu pasakyt padeda laikykites (hi)
Bronė
2013-07-08 15:49
Tai iš tikrųjų baisus dalykas alkoholizmas. O dar labiau baisu, kai serga tau brangus žmogus. Nuo narkotikų priklausomybės yra gelbėjami žmonės, onuo alkoholio ne. Kodėl tokia neteisybė? Juk gydytis nuo alkoholio priklausomybės irgi yra be galo brangu. Juk pirkdamas alkoholį, žmogus sumoka didžiulius mokesčius, kurių dalis privalėtų būti skiriama tų pačių žmonių gydymui. Ir ligoniai yra jaunimas. O juk tai mūsų ateitis!
aras
2013-04-07 12:14
Lidevinas yra receptinis ir vardinis vaistas geras trigubai geresnis nei tie rusu kaip taturam
SVAJUNAS
2013-03-06 14:56
Asmeniskai isbandziau tikrai veiksmingas .Seniau disulfiramo galima buvo isigyti lengviau,taciau ji vartoti reikia asmeniskai ligoniui viska zinant o gali buti,kad jis galejo buti imaisomas i maista ar gerimus,o tai tikrai gali privesti prie tragisku pasekmiu,todel ir buvo sugrieztinta sio preparato isigijimo kontrole.Ieskokite kas veza vaistus is Rusijos,taciau nepirkite Rusu gamybos nes tikrai yra salutinis poveikis,o lidevinas arba esperalis gal truputi brangesni taciau tikrai nejutau jokio salutinio poveikio .
savas skonis
2012-08-01 06:58
yra zmoniu kurie nori gyditis,zino kad serga sia liga,tik va i vaistine nueini nko nepasiulo,nes pas daktarus nenori eit,man taip yra ir manau nevienam,vardiniai kokie tai vaistai, uz malonu atsakyma vaistininkes kad nko nepasiulo reik recepto ejau i parduotuve kam nereikia recepto,taip gyvenimas privercia,nors noriu sveikt...kaip kitaip gyditis be daktaru?su savo noru jo man maza,bet veikia kad ir savaite,bet tai nedaug
savas skonis
2012-08-01 06:58
yra zmoniu kurie nori gyditis,zino kad serga sia liga,tik va i vaistine nueini nko nepasiulo,nes pas daktarus nenori eit,man taip yra ir manau nevienam,vardiniai kokie tai vaistai, uz malonu atsakyma vaistininkes kad nko nepasiulo reik recepto ejau i parduotuve kam nereikia recepto,taip gyvenimas privercia,nors noriu sveikt...kaip kitaip gyditis be daktaru?su savo noru jo man maza,bet veikia kad ir savaite,bet tai nedaug
juratele
2012-07-03 15:54
labas
turiu dar lidevino,bet baigei galiojimo laikas-jie gi beprotiskai brangus,ka daryt
richi
2012-01-17 09:51
ne problema nusipirkti rusisku vaistu kioskose jei lt nebera...
Dalia
2011-07-01 19:01
Pasakykit,prasau,ar galima Lietuvoj nusipirkti

LIDEVINE be recepto?
dana
2010-11-12 17:00
perskaičiau daug komentarų, tai vis del to kas pasakytum- ar ledivine, ar revia
vini
2009-12-20 18:20
Jės ne tik vaistus rykit bet ir protestuokit prieš alkoholio laisvą ir legvą priėjimą ant kiekvieno kampo. gerai Laima sako, ši liga plinta... kodėl??? kyla klausimas.Vietoj to kad mažintų alkoholio tinklą jį dar plečia ir puola tuos kurie prieš pasisako. gal tos pačios kompanijos ir vaistais targavoja-- naujas geras biznis.
Paulius
2009-03-23 22:05
Aš negėriau metus,bet paskui nebegalėjau pats susivaldyti,taip vėl norėjosi išgerti.Vieną dieną bokalą,kitą du arba tris-jaučiu,kad jau bus p...dėc.Pasisakiau gydytojai-paskyrė Lideviną,norą gerti iškart nuėmė.Fantastiški vaistai,tik reikia ir pačiam suvokti,kad gyvenime jau nebegalėsi”normaliai”gerti.O blaiviam dar įdomiau...
Irma
2009-02-07 12:22
mano vyras alhogolikas kai jis ryzosi gydytis,mes nuvaziavome i Kauno priklausomybiu ligu centra,ten mums daktare buten rekomedavo vartoti Ledivina,israse jam vardini recepta. Mano vyras dabr geria siuos vaistus ir lanko anoniminius alhogolikus, jis negiaria 1 menesi
laima
2006-08-18 20:51
gydytoja raso apie lidevina,bet nepasako kur jo nupirkti.internete raso jog nuo praeitu metu spalio men.jis nenaudojamas.tai kam tada rasyt apie ji,gal tegu parekomenduoja kita koki vaista,nes lietuvoje si liga progresuoja vis labiau.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai