Akupresūra ir shiatsu

Pagal archeologinių kasinėjimų duomenis nustatyta, kad Kinijoje akupresūra bei akupunktūra gydyta jau prieš 6000 metų. Joks kitas gydymo būdas neturi tokios ilgos ir dokumentais apie sėkmingą išgydymą pagrįstos istorijos. Manoma, kad akupresūra — senesnis gydymo būdas nei akupunktūra. Ji turi švelnesnį poveikį ir yra ne tokia specializuota. Šiatsu japonų gydytojų sukurtas gydymo būdas, atsiradęs visai neseniai, tik XX a. trečiajame dešimtmetyje. Šiatsu pagrįstas aktyvių taškų spaudimu pirštais derinamu su kitomis technikomis. Akupresūra - tai akupunktūrinių taškų spaudimo technika. Šiatsu - aktyvių taškų spaudimas pirštais derinamas su kitomis technikomis, pavyzdžiui, spūsčiojimu delnu ar raumenų tempimu.
 

Terapijos principas:


Tai švelnus poveikis akupunktūriniams taškams, nenaudojant adatų. Taškai spaudžiami pirštais ar masažuojami pirštų galiukais sukamaisiais judesiais. Priklausomai nuo to, kaip spaudžiate, energijos srautą galite aktyvinti, sulėtinti, išsklaidyti.
Galbūt daugelis nustebs sužinoję, kad jau yra išbandę šį būdą. Užsigavę, skaudant galvai, sąnariams mes nesąmoningai spaudžiame, masažuojame ir liečiame skaudamą vietą.


Šie gydymo būdai remiasi prielaida, jog tam tikrais organizmo kanalais, vadinamaisiais meridianais, teka energija. Tikima, kad spaudant atitinkamus meridianų taškus, tą tėkmę galima reguliuoti - gerinti sveikatą, gydyti ligas. Todėl gydymo tikslas – atstatyti gyvybinės energijos – ki – pusiausvyrą.
Svarbu žinoti, kokias vietas spausti: impulsas nervais pasiekia atitinkamus smegenų centrus, kurie reaguoja siųsdami nurodymus į nesveikuojančius organus ar audinius.
Šiatsu japoniškai reiškia akupresūrą. Ši tai pirštas, atsu – spaudimas. Tačiau šiatsu yra platesnis metodas nei akupresūra. Šiatsu derina paprastą spaudimą pirštų pagalvėlėmis (akupresūra) su kitomis technikomis. Šiatsu gali būti tapšnojama, purtoma, žnaiboma, kočiojama, keliama. Vaikščiojimas basomis ant paciento nugaros, plaštakų ir kojų taip pat yra šaitsu technika.
 

Kokias ligas gydo:


Padeda sureguliuoti kraujospūdį, veikia endokrininę sistemą, suaktyvina limfos apykaitą, malšina skausmą, ramina ir padeda atsipalaiduoti, pagerina bendrą savijautą, suteikia energijos.
 

Negalima taikyti, jei:


Vieta, kuriame yra reikiamas taškas yra patinusi, buvo neseniai pažeista, karščiuojant, esant labai stipriam skausmui, sunkioms širdies ir kraujagyslių ligoms, būtinas atsargumas nėštumo metu – tuomet ne visus taškus galima spausti.
 

Privalumai:


Saugumas – galite nebijoti sau pakenkti. Jei spausite klaidingą tašką, terapija paprasčiausiai neduos jokio efekto.
Paprastumas – akupresūros procedūra nesudėtinga- tereikia pirštų pagalvėlėmis spausti bei masažuoti tam tikrus kūno taškus. Kadangi masažuojami ne taškai, kaip su džok terapijoj ar akupunktūroje, o didesnė zona, tai palengvina reikiamo taško suradimą. Net ir ne visai tiksliai pataikius į tašką gausite gerą rezultatą.
Nieko nekainuoja – tereikia truputį laiko ir kantrybės.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai