Pradžią davė nusivylimas
Tokia erdvė Lietuvoje atsirado pačiu laiku ir labai tinkamoje vietoje. Prienų rajone tarp miškų ir pievų, Vazgaikiemyje, jau treti metai veikia Visuomenės harmonizavimo parkas.
Iš toli matomas fizinės vienybės ir dvasinės šviesos sklidimo simbolis – trylikos metrų aukščio Tado Gutausko skulptūra „Saulės Vaikai“ – byloja, kad čia vyksta ilgas ir sudėtingas harmonizavimo procesas, pažinimo aukštumų siekimas, kuris, pasak parko įkūrėjo pono Augustino Rakausko, nėra lengvas: „Tikriausiai pradžią davė nusivylimas išsigimusia socialistine santvarka. Aš galvodavau: kokia gera tų pionierių stovyklų, atostogų ar visokių visuomeninių laisvalaikio praleidimo vietų formavimo idėja. Kol tai išsigimė, apsitvėrė tvoromis, ir tik išrinktieji galėjo šiomis vietomis pasinaudoti. O erdvėse, kurios buvo atiduodamos visuomenei, pradėjo vykti visokie nemalonūs dalykai, ir dažna šventės baigdavosi muštynėmis.
Atgavus nepriklausomybę, aš pajutau, kad atsiranda ypatingas poreikis harmoningo žmonių bendravimo, buvimo gamtoje ją tausojant, poreikis, tiesiog kultūringo laiko praleidimo. Tai susiję ir su asmenine patirtimi, nes mes prieš dešimtį metų, organizuodami „Senukų“ jubiliejų, surengėme didelę šventę, kuri visiems labai patiko. Tai tapo tradicija, ir tolimesni metai parodė, kad ne taip lengva išlaikyti aukštą šventimo, laisvalaikio praleidimo lygį.
Aš visuomet nešiojausi idėją atgaivinti bendravimo tradicijas, kad ir šeimos, vaikai dalyvautų, matytų, kaip galima leisti laiką kartu. Ir formuotųsi naujas požiūris. Sėkmingai susiklosčius verslo sąlygoms, ši idėja tapo labai reali – pradėjau vystyti Visuomenės harmonizavimo parką.
Iš pradžių nemaniau, kad jis išaugs iki tokių mastų, bet bėgant laikui atsiranda vis naujų minčių ir planų, kuriuos įgyvendiname.
Harmoniją sukuria gamtos ir žmogaus sąjunga
„Dabar bandom pripratinti žmones naudotis tuo parku. Nes pas mus net nėra tokios tradicijos – gamtoje, stebint gyvūniją, augmeniją praleisti laisvalaikį, – pasakoja parko įkūrėjas Augustinas Rakauskas. – Mes formuojame daugialypę, daugiafunkcinę erdvę.
Mes, investuotojai, siekiame sudaryti sąlygas įvairaus pobūdžio renginiams: seminarams, meditacijoms, nedidelių kompanijų ir stambių įmonių šventėms, stovykloms, sporto, sveikos gyvensenos ir kultūros renginiams. Įrengtas žirgynas, hipodromas, sporto aikštynai, statomas kempingas. Atokiau yra ramybės zonos.
Vien su žmogumi atrasti tokius sąlyčio taškus, sukurti harmonijos pripildytą atmosferą yra labai sudėtinga. Reikia net ne vienos kartos. Tačiau kai pasitelki gamtą, gyvūniją, kai matai, kad medžioklės metu gyvūnėliai bėga pas tave į teritoriją ir glaudžiasi prie namų, tada suvoki, kad ir žmogiškos kalbos nežinantis gyvūnas supranta, kad čia jo nenuskriaus. Taip ir susikuria ta harmoninga aplinka. Gamtos ir žmogaus sąjunga.“
Gamta – visai šalia žmogaus
Norintieji ją pajusti kuo arčiau kviečiami apsigyventi vilose, kurios, nutolusios viena nuo kitos per nemažą atstumą, sukuria nuošalumo ir privatumo įspūdį, tačiau suteikia visą geram poilsiui reikalingą komfortą. Jose patogu apsistoti savaitgaliui ar praleisti visą mėnesį, nes įrengti jaukūs miegamieji kambariai, patogios virtuvės, svetainėse vėsų vasaros vakarą ar žiemą šildo židiniai.
Vienos vilos labai tinka didesnėms šeimynoms, kitos vienatvės pasiilgusius nuteikia susikaupimui ir filosofijai, bet visose malonu gyventi visais metų laikais.
O tie, kurie nepageidauja apsistoti vilose ir apsigyvena ištaiginguose, patogiai įrengtuose keturių žvaigždučių viešbučio „Simboly“ kambariuose, taip pat nesijaučia atskirti nuo gamtos. Jos spalvos, kvapai, garsai ir vaizdai, stebimi pro langus, sudaro žmogaus ir gamtos vientisumo ir neatsiejamumo jausmą. Jausmą, kad tik sugrįžę į ją išties atgausime jėgas, energiją ir norą keisti mus supantį pasaulį.
Sveikos gyvensenos kompleksas beveik pasirengęs
Jau greitai Visuomenės harmonizavimo parko lankytojų lauks staigmena – sveiko gyvenimo būdo kompleksas. Ten bus galima ragauti čia pat sode nusiskintų vaisių, daržovių patiekalų. Maloniais kvapais ir nepakartojamais skoniais džiugins tikroje krosnyje kepama duona, įvairiausi troškiniai, pyragai.
Periodiškai bus rengiamos sveiko gyvenimo būdo paskaitos, susitikimai su įdomiais žmonėmis. Keletą kartų per metus organizuojamos ajurvedos, jogos stovyklos. Norintiesiems puikiai praleisti laiką su artimais žmonėmis tai bus puiki erdvė.
Visuomenės harmonizavimo parke suformuota dešimt vandens telkinių, kuriuose galima pažvejoti ir paplaukioti.
Po visą parko teritoriją vingiuoja šiaurietiško vaikščiojimo, dviračių ir jodinėjimo takai, ir patikėkite, šimto šešiasdešimties hektarų teritorijoje jais tikrai patartina pasinaudoti.
Lauko estrada ar amfiteatras talpina didelių renginių dalyvius, o norintieji organizuoti konferencijas ir seminarus kviečiami naudotis ne viena tam sukurta erdve.
Žirgams – išskirtinis dėmesys
Jodinėjimas Visuomenės harmonizavimo parke – viena įdomiausių parko pramogų. Šis aristokratiškas užsiėmimas, įkvepiantis pasitikėjimo savimi, leidžia džiaugtis harmonija su žirgu ir gamta.
O jei dar neišdrįstate ristele ar šuoliais pasileisti miško takeliais, galite pasigrožėti žirginio sporto renginiais, vykstančiais ištisus metus. Naujas hipodromas, tarptautinio standarto žirgų maniežas – džiaugsmas ne tik parko svečiams, bet ir žirgų mylėtojams, sportininkams ir treneriams iš Lietuvos, kaimyninių ir kitų Europos šalių. Čia sudarytos sąlygos raiteliams ir žirgams stebina aukštu lygiu ir pasauliniais standartais.
Dauguma žmonių neretai pernelyg smarkiai jaudinasi ir kai kuriais gyvenimo atvejais patiria itin stipraus streso būseną. Kartais nerimas suaktyvėja ir nedingsta, o galiausiai netgi tampa labai stiprus ir jaučiamas visada. Tuomet diagnozuojamas nerimo sutrikimas. Kartu pasireiškia įvairių vidaus organų nervinės reguliacijos sutrikimo simptomų. Nustatyta, kad nerimo sutrikimais serga 3–5 proc. visų žmonių....
Skaityti daugiauRankose laikote žurnalą „Sveikas žmogus“, kuriame įprasta rasti daugybę informacijos apie įvairias ligas bei jų gydymą, sveiką gyvenseną, sportą, liaudies mediciną, psichologiją. Visa tai logiška, tačiau ar nevertėtų savęs paklausti, ar viso to užtenka, kad žmogus būtų visavertis ir sveikas plačiąja prasme? Kad gerai jaustųsi ne tik dėl to, kad neserga, bet ir todėl, kad gali laisvai bendrauti, pasitiki savimi, nejaučia jokių barjerų. Viena iš sričių, kurios neišmanydamas joks žmogus nesijaus laisvai bet kurioje situacijoje, – etiketas. Taigi apie etiketą, jo prasmę, esmę ir dar daugiau kalbamės su etiketo protokolo specialistu Seimo nariu Arminu LYDEKA...
Skaityti daugiauar ilgai reikia gydyti depresiją? paskutiniųjų dvidešimties metų tyrimai...
Skaityti daugiauyra daug būdų, padedančių kovoti su depresija: • prisiminkite, kad...
Skaityti daugiauEglę ir Darių Kauneckus dauguma žino kaip Ajurvedos pradininkus Lietuvoje. Jau prieš daugelį metų jie susidomėjo ezoterika, pradėjo ieškoti atsakymų į klausimus, kas aš esu, iš kur atėjau ir kokia mano paskirtis šiame gyvenime. Tačiau svarbiausia priežastis, paskatinusi ieškoti Ajurvedos žinių, – šeimos sukūrimas. Eglė pasakoja, kad jiems buvo labai svarbu palanki dvasinė ir fizinė aplinka, norėjosi švariai pradėti, nešioti, auginti savo atžalas, rūpintis jų sveikata ir dvasiniu gyvenimu. Kai susikaupė tikrai nemažai žinių ir patirties, atėjo ir natūralus noras dalinti. Taip atsirado Ajurvedos centras SPA Shanti, vienijantis norinčiuosius eiti savęs pažinimo, tobulėjimo, fizinės ir dvasinės sveikatos stiprinimo keliu. ...
Skaityti daugiauLytinis brendimas – sudėtingas ir labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenimo periodas. Šį keletą metų besitęsianti procesą galima apžvelgti ir iš fiziologinės, ir iš psichologinės pusės. Fiziologija veikia bręstančio vaiko psichologiją. O psichinė bręstančio žmogaus būsena dažnai keičiasi ir jam pačiam net kartais būna sunku su savimi, jau nekalbant apie aplinkinius. Lytinis brendimas – periodas, kuris gali turėti įtakos ir tolimesniam žmogaus gyvenimui. Tad verta žinoti, ką apie šį nelengvą laikotarpį mano gydytojas psichoterapeutas-seksologas bei lytinio brendimo fiziologiją stebinti vaikų endokrinologė. ...
Skaityti daugiauGyvenimas lieka gyvenimu, ir norime to ar ne, kartais atsiduriame meilės trikampyje. Gana dažnai moterys draugauja su vedusiais vyrais. Kartais tai tęsiasi ne metus ar dvejus, o dešimtmečius. Kodėl tai vyksta? Mūsų pašnekovė gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė sako: „Esu moteris, sukaupusi nemažą gyvenimo patirtį. Bėgant metams jaunatvišką maksimalizmą iškeičiau į maksimalią toleranciją.“ Taigi laisvos moters ir vedusio vyro santykių peripetijos ir perspektyvos moterų gydytojos akimis....
Skaityti daugiauNieko neveikdamas žmogus gali susirgti. Nes jis nerealizuoja savęs, jaučiasi nelaimingas. Tas nieko neveikimas gali parodyti, kad žmogus turi gilesnių psichologinių problemų. Kaip teigia psichologė-psichoterapeutė Loreta DIELIAUTIENĖ, kartais prie tinginystės priveda neišspręsti vidiniai konfliktai. Kai jie išsprendžiami (jei žmogus dirba su savimi), pajudama pirmyn. ...
Skaityti daugiauKaip bet kuri kita emocija, pyktis sukelia tam tikrus fiziologinius pokyčius: supykus į kraują plūsteli adrenalinas, padažnėja širdies susitraukimų dažnis, kvėpavimas, įsitempia raumenys, padidėja prakaitavimas, keičiasi mąstymas, nuslopsta virškinimo ir medžiagų pasisavinimo procesai. Vis daugiau mokslinių tyrimų įrodo ryšį tarp pykčio ir ligų. ...
Skaityti daugiauManipuliacija – tai slaptas psichologinis poveikis kitam žmogui, siekiant naudos sau. Iš tikrųjų manipuliacija yra visur, kur nėra logikos, ir tai yra tiek įprastas bendravimo būdas, kad dažniausiai jo net nepastebime. Kai sakome „Kaip man pasisekė“ ir kartu tikimės pagyrimo, – tai jau manipuliacija. Jei žmogus norės būti mandagus ir pasirodyti geranoriškai nusiteikęs mūsų atžvilgiu, – jis bus priverstas pagirti. Manipuliatorius visada apeliuoja į jausmus, o ne į proto argumentus....
Skaityti daugiauŽmonės (dažniau moterys, nors pasitaiko ir vyrų) teiraujasi, kaip padėti šeimos nariui ar partneriui išmokti kontroliuoti pyktį arba kaip padėti jį išsklaidyti. Tokie asmenys paprastai sako, kad myli savo žmoną (vyrą), kad tai puikus žmogus, turintis tik vieną trūkumą – pykčio priepuolius. Tokius pykčio priepuolius sunkiai išgyvena vaikai, dažnai tampantys pykčio objektu, kaip silpnesni ir nemokantys apsiginti. ...
Skaityti daugiauKairiarankystė — ne liga, ne įprotis ir ne defektas. Manoma, kad tai įgimtas dalies žmonių organizmo požymis, už kurį nuolat buvo baudžiama ir šaipomasi. Mokslininkų teigimu, dešiniarankiai ir kairiarankiai – visiškai skirtingi žmonių tipai, turintys skirtingą sąmonę ir pasaulio suvokimą. Kairiarankiams sunkiau gyventi ne pagal savo įpročius sutvarkytame pasaulyje, tačiau jie puikiai sugeba prisitaikyti ir naudotis savo unikalumu....
Skaityti daugiauSkonį vadina penktuoju jausmu. Dažniausiai net nesusimąstome, kaip praturtina mūsų gyvenimą gebėjimas jausti skonį. Valgydami skanų patiekalą jaučiame malonumą vien dėl to, kad galime pajusti ir įvertinti jo skonį, ir neprisiliečiame prie jo, jei skonis pasirodo įtartinas. ...
Skaityti daugiauNiekas negali išvengti streso - tai yra neatskiriama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Prie to prisideda įtampa darbe, šeimoje ir netaisyklingi mitybos įpročiai. Tačiau jūs stresą galite valdyti. Šie patarimai padės jums apmąstyti savo gyvenimo būdą ir valdyti įtampą bet kurioje situacijoje....
Skaityti daugiauKartais sakoma, kad „visos ligos dėl nervų“. Ir čia yra nemažai tiesos – nervų įtampa gali sukelti ne vieną ligą. Sirgti nenorime nė vienas, bet kaip šios įtampos išvengti? Apie tai kalbamės su medicinos centro „Neuromeda“ neurologe dr. Vanda LIESIENE....
Skaityti daugiauGydytojo duris dažnai praveria pacientai, skųsdamiesi, jog jų galvos smegenų funkcijos suprastėjo: sunku susikaupti, mąstymas sulėtėjo, tapo išsiblaškę, lieka daug neatliktų darbų. Ar tai su amžiumi susiję pokyčiai? Bei jei pacientui tik 30? Ar gali tokių sutrikimų atsirasti dėl nuovargio?...
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę