Kūdikiui skauda pilvuką

Kiekvienų tėvų svajonė - sveikas, ramus, puikiai valgantis, netrukdantis miegoti naktimis ir be reikalo neverkiantis vaikelis. Deja, ne kiekvienai svajonei lemta išsipildyti.
 

Verksmas yra vienas pagrindinių kūdikių bendravimo su aplinkiniais būdų - savo verksmu jie išreiškia daugelį dalykų: pageidavimą, skausmą, išgąstį, nepasitenkinimą.…
Tačiau kai pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, rodos, patenkinus visus įmanomus kūdikio norus, jis vis tiek nesiliauja verkęs (netgi isteriškai klykęs!), mes imame apgailestauti, kad mažasis žmogelis negali kalbėti. “Tikriausiai jam skauda pilvuką”,- galiausiai nusprendžiame, tuo pateisindami nesuprantamą verkimą.
Kūdikius pilvo diegliai vargina iki 5 mėnesių amžiaus, labiau būdingi pirmagimiams ir dažniau berniukams. Juos sukeliantys veiksniai nėra aiškūs. Tai gali būti susiję su fiziniu skausmu ar emociniu dirglumu, alkiu, nepakankamu miegu, permaitinimu, alergija maistui, psichologine įtampa šeimoje, vienatve, nuovargiu.
Intensyvaus verksmo priepuoliai paprastai prasideda 2-4 gyvenimo savaitę ir trunka iki 4-5 mėnesio, jie dažnesni vėlyvą popietę ar vakare. Verkiančio vaiko pilvas gurgia, o kojytės dėl skausmo dažniausiai būna pritrauktos prie pilvo. Pilvo diegliai diagnozuojami, kai nepavyksta aptikti kitų ligų - išvaržos, ausytės uždegimo, alergijos ar šlapimo takų infekcijos požymių.


Kartais simptomai būna ypač stiprūs, o kartais - silpni. Dažniausiai sulaukus 3-4 mėnesio diegliai aprimsta.
Mažyliui verkiant, svarbu išlaikyti ramybę - pilvo diegliai dažniausiai atsiranda ne dėl tėvų kaltės, taigi neverta savęs smerkti.
Atminkite, jog verksmas ir noras valgyti nebūtinai yra susiję, todėl neskubėkite maitinti vaiko kaskart jam pravirkus. Pagalvokite, kas dar galėtų jį suerzinti: pilvo pūtimas, nepatogi padėtis, šaltis ar karštis, šlapias vystyklas, o gal noras būti pamyluotam?
Jeigu manote, jog verksmo priežastis yra susikaupusios
dujos žarnyne
, atsargiai paguldykite kūdikį ant nugaros ar, laikydami jį rankose, švelniai, sukamaisiais judesiais pamasažuokite apatinę pilvuko dalį. Gali prireikti net raminamųjų, o kiti vaistai retai kada būna veiksmingi. Kad ir keista, dažnai kūdikiai nurimsta grojant muzikai ar skambant dainoms.
Jei visos jūsų išmėgintos priemonės neveiksmingos ir vaikelis iš tiesų nėra alkanas, šlapias, perkaitęs ar sušalęs, paprasčiausiai leiskite jam kurį laiką paverkti - pilvo diegliai, nors ir varginantys, nepavojingi.
Pilvą skaudėti gali dėl netaisyklingo maitinimo būdo, t.y. kai valgydamas kūdikis priryja daug oro. Taigi, maitindami iš buteliuko (su tinkama žinduko skylute), būtinai kelis kartus nutraukite maitinimą ir leiskite kūdikiui atsirūgti. Žindant krūtimi šias pertraukas siūloma daryti kas 5 minutes. Niekada nereikėtų maitinti prievarta ar skubinti.
Jei kyla įtarimas, jog mažylis netoleruoja įprasto pieno mišinio, pasitarę su gydytoju, išbandykite kitą.
Kūdikio temperatūrai tiesiojoje žarnoje pakilus per 38,3oC, atsiradus naujiems nepaaiškinamiems simptomams, o jums prarandant emocinę savitvardą, kvalifikuota gydytojo pagalba tikrai pravers.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai