Pašalinkime iš organizmo druskų perteklių

Vadinamosios „druskos“ organizme kaupiasi pamažu ir neskausmingai, todėl dažniausiai žmogus nereaguoja į pokyčius, laiku neišsivalo jų iš organizmo. Jų perteklius sukelia stuburo, sąnarių ligas, jų deformaciją. Tik tikrąja to žodžio prasme „druskos“ nesikaupia. Tokią būklę iš tikrųjų reikėtų vadinti stuburo osteochondroze, arba uratų sankaupomis sąnariuose po oda (tofusai), kai išryškėja mazgeliai dėl podagros. Sankaupos dažnai vadinamos ataugomis.
 

Priežastys


Manoma, kad ataugos gali pradėti formuotis dėl netinkamos mitybos, kai vartojama per daug cholesterolio turinčio maisto. Kita dažna priežastis – antsvoris ir judėjimo stygius. Vyresnio amžiaus žmonės, pajutę ataugų keliamą skausmą, vengia vaikščioti, nes bijo skausmo ar mano, kad taip greičiau pasveiks. Tačiau tada sudaromos dar palankesnės sąlygos ataugoms progresuoti. Todėl reikėtų judėti kuo daugiau. Vaikštant pagerėja kraujotaka, geriau maitinamos kremzlės, tad druskų nusėda mažiau. Polinkis ataugoms susidaryti gali būti paveldimas, tada ataugos gali kamuoti ir visai jaunus žmones. Kartais šia liga susergama po traumų, mat per jas susidaro kraujo krešulių, vėliau juose dažnai ima kauptis druskos.
 

 

Pasyvioji mankšta – masažas ir fiziniai pratimai


Sąnarių masažas – tai „pasyvi mankšta“, skirta sąnarių veiklai pagerinti – švelniais judesiais ir lengvais patempimais išjudinamas kiekvienas kūno sąnarys. Masažas yra labai seniai išbandyta priemonė, kuri gerina sveikatą, atstato darbingumą, fizines ir psichines žmogaus jėgas. Ypač rekomenduotinas pagyvenusiems žmonėms, taip pat dirbantiems sunkų fizinį darbą, esant jau minėtoms stuburo ligoms ar kamuojant sąnarių skausmams.
Viena veiksmingiausių poveikio priemonių sąnarių sveikatai išlaikyti ir stiprinti yra ir fiziniai pratimai. Daugelio mokslinių tyrimų išvados skelbia, kad aktyvus poveikis dalyvaujant pačiam žmogui yra daug efektyvesnis ir trunka ilgiau nei pasyvi mankšta, t.y. masažas.
 

Kaip veikia masažas?


Masažuojant gerėja audinių kraujotaka, jų aprūpinimas maisto medžiagomis ir deguonimi, spartėja medžiagų apykaitos bei regeneraciniai procesai. Todėl pagerėjus kraujotakai, nyksta audinių pabrinkimai, nelieka galimybių kauptis medžiagoms odos ir poodinio sluoksnio ląstelyne, todėl blyški, sausa ir suglebusi oda pasidaro rožinė, stangri. Masažo metu mechaninė energija virsta šilumine, dėl to odos ir poodiniuose audiniuose temperatūra pakyla, į masažuojamą kūno dalį priteka daugiau kraujo. Gerėja odos ir poodinio ląstelyno aprūpinimas krauju ir tuo pačiu pagerinama viso organizmo medžiagų apykaita. Dėl išvardintų procesų lėtėja ataugų progresavimas.
 

Liaudies medicinos patarimai


* Sumaišykite vaistažoles: po 100 g ramunėlių, jonažolės, kraujažolės, beržo pumpurų ir žemuogių lapų. Vakare 2 šaukštus vaistažolių mišinio suberkite į termosą ir užpilkite 2 stiklines verdančio vandens, palikite per naktį, o ryte nukoškite. Šio antpilo stiklinę išgerkite po pusryčių.
* Druskų sankaupas tirpina didžiosios varnalėšos šaknys: 20 g didžiosios varnalėšos šaknų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, palikite 10 minučių nusistovėti. Gerkite antpilo po 1 šaukštą 3–4 kartus per dieną mėnesį laiko.
* Didžiosios ugniažolės ekstraktas: 1 stiklinę didžiosios ugniažolės žolės suberkite į marlinį maišelį, įmerkite į stiklainį su 3 litrais pieno išrūgų ir įberkite 1 stiklinę cukraus. Stiklainį užriškite marle ir palikite 2 savaites išrūgti. Atsiradusios pieno bakterijos labai gyvybingos. Šis ekstraktas valo iš organizmo druskas ir sunkiuosius metalus, išvalo nuo žalingų bakterijų visą virškinamąjį traktą. Gerkite po pusę stiklinės pusę valandos prieš valgį 1–2 savaites.
• Kaštonų vaisių antpilas padeda pašalinti iš organizmo druskas, sunkiuosius metalus: nuvalykite 15–20 kaštonų, perpjaukite pusiau, užpilkite 3 litrais vandens, įberkite 1 stiklinę cukraus ir pusę stiklinės pieno išrūgų arba grietinės, galima ir mielių. Mišinį palikite 2 savaites išrūgti, po to pagerėja mišinio skonis. Be to, šis antpilas aprūpina organizmą kalciu, variu, kobaltu, organizmas geriau pasisavina jodą. Gerkite po pusę stiklinės pusę valandos prieš valgį.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai