Kaip "pričiupti"... gripą?

Žodis gripas kilęs iš prancūzų kalbos žodžio grippe, gripper, kurio reikšmė - “sugriebti, sučiupti”. Liga užklumpa staiga, o kasmetinės gripo epidemijos bei komplikacijos pareikalauja ne tik milijoninių išlaidų, bet ir žmonių gyvybių. Liga, kurios simptomai tokie pat kaip gripo, aprašyta dar Hipokrato (460-377 m. pr. Kr.). Senieji raštai liudija, kad Hipokratas, Dioskoridas, Plinijus šiai ligai gydyti, be kitų priemonių, vartojo ir šeivamedį. Šeivamedis auga ir Lietuvoje. Jo žiedų galima prisirinkti ar nusipirkti vaistinėje. Tai - prakaitavimą skatinanti priemonė.
 

Kovos su gripu “fronte” pasirodė naujų priemonių


Šiuolaikinių mokslininkų išsiaiškinta, kad gripą sukelia A, B ar C rūšies virusai. Paaiškėjo ir tai, kad juoduogis šeivamedis (Sambucus nigra L.) turi unikalių antivirusinių savybių. Gripo virusų genetinė informacija yra užkoduota ribonukleininėse rūgštyse. Svarbu tai, kad veikliosios šeivamedžio medžiagos sunaikina gripų viruso fermentą neuraminidazę. Šis fermentas veikia tarsi raketa-nešėja, kurios dėka virusai gali įsiskverbti į žmogaus organizmo ląsteles. Be šio fermento virusai negali plisti organizme.
Gerai ištyrinėjus šeivamedžio savybes, Ispanijos įmonėje “Soria Natural” pradėti gaminti unikalūs produktai, neleidžiantys gripo sukėlėjams “užkariauti” organizmo ląstelių ir daugintis jose.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai