Užklupus viduriavimui: gerai, kai pagalba po ranka

Vaikų baubas – rotavirusas

 

Rotavirusine infekcija gali sirgti įvairaus amžiaus žmonės, tačiau labiausiai pažeidžiami 6 mėn. – 2 metų vaikai. Kūdikiams grėsmė susidurti su rotavirusine infekcija yra nuo pat gimimo, nes jie labai neatsparūs šiai infekcijai. Imlesni jai ir vyresnio amžiaus žmonės, ir turintieji imuniteto sutrikimų. Rotavirusinė infekcija pasireiškia staigiu viduriavimu skystomis gausiomis išmatomis, vėmimu, karščiavimu, pilvo pūtimu, skausmu. Suaugusiesiems liga dažniausiai būna lengvos formos. O kūdikiams ir mažiems vaikams ji gali būti sunkesnė, nes vaikai labai greitai netenka daug skysčių, o su jais kartu pasišalina ir reikalingi žmogui elektrolitai, dėl to gali kilti pavojus net gyvybei. Be abejo, visa tai gąsdina tėvelius.

Noraviruso sukelti simptomai panašus į rotaviruso sukeliamus, tačiau liga persergama daug lengviau. Abiem virusais užsikrečiama panašiu būdu – per nešvarias rankas, maistą, per užterštą virusais aplinką, vaikai – per žaislus ar kitus daiktus. Noravirusu taip pat gali užsikrėsti visi, tačiau dažniau užsikrečia paaugliai ir suaugusieji. Suaugę žmonės viduriuoja, jiems skauda galvą, pakyla temperatūra, rečiau – vemia. Noraviruso sukelti negalavimai gali užtrukti vieną tris paras. Labai retais atvejais sergama ilgiau.

 

Viduriavimo gydymas

 

Apsisaugoti nuo rota- ir noravirusų sunku. Vien tik higienos priemonių nepakanka. Kadangi maži vaikai asmeninės higienos įgūdžių neturi, todėl užsikrėsti ir susirgti rotavirusiniu gastroenteritu jie gali keletą kartų dažniau.

Jeigu viduriavimas nėra sunkus, galima gydytis ir namie. Gydant bet kokios kilmės viduriavimą svarbu kuo greičiau atkurti prarastų skysčių kiekį ir žarnyno gleivinės vientisumą. Todėl rekomenduojama gerti daug skysčių, jeigu būklė sunki, skysčių leidžiama į veną.

Į gydytoją reikėtų kreiptis esant gausiam viduriavimui, sunkėjant dehidratacijos požymiams, būklei negerėjant ar blogėjant per 48 valandas, viduriuojant su kraujo priemaiša, kai serga kūdikiai iki 6 mėn., kai kūno temperatūra aukštesnė nei 39 ºC.

 

Naujas preparatas viduriavimui pažaboti

 

Gydant viduriavimą labai svarbus vaidmuo tenka viduriavimo simptomus malšinantiems, bet sisteminio poveikio neturintiems preparatams. Šiuo atveju gali pagelbėti naujas šveicariškas preparatas Tasectan®, kuris rekomenduojamas tokiems viduriavimo simptomams, kaip dažnas tuštinimasis ar pilvo tempimo pojūtis, mažinti.

 

 

Kuo geras šis preparatas? Visų pirma, Tasectan® poveikis yra trejopas – apsauginis, neutralizuojamasis ir šalinantis

·         Apsauginis – nes, suformuodamas gleivinę apsaugančią plėvelę, apsaugo žarnyną.

·         Neutralizuojamasis – nes nukenksmina žalingas medžiagas ir slopina žarnyno gleivinės uždegimą.

·         Ir šalinantis, nes kartu su išmatomis padeda pašalinti viduriavimo sukėlėjus.

 

Kaip veikia? Apsauginę plėvelę padeda suformuoti į preparato sudėtį įeinanti želatina ir tanino rūgščių kompleksas. Jų dėka mechaniškai apsaugoma uždegimo pažeista žarnyno gleivinė, sujungiami uždegimo procese dalyvaujantys baltymai, skatinamas jų iškritimas į nuosėdas ir pašalinamas su išmatomis. Visa tai ir lemia viduriavimo simptomų mažinimą.

Produktas gaminamas kapsulėmis, skirtomis suaugusiesiems, ir milteliais, kuriuos rekomenduojama vartoti kūdikiams ir vaikams.

 

 

Svarbu: Tasectan® veikimas įrodytas tyrimais. Nustatyta, kad jau po 12 val. preparatas efektyviai sumažina viduriavimo dažnį ir trukmę suaugusiesiems ir vaikams. Preparatas neslopina žarnyno peristaltikos, neveikia žarnyno mikrofloros, gali būti vartojamas kartu su peroraline rehidratacija, nesukelia šalutinių poveikių.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai