Veidinio nervo ganglioneuropatija (G 53.0*)

Etiopatogenezė. Veidinio nervo ganglioneuropatija, Ramsay Hunt sindromas, yra veidinio nervo paralyžius kartu su sensorinio alkūnėlės mazgo, ganglion geniculi, pažeidimu. Šios ligos sukėlėjas – herpes zoster. Manoma, kad išliekantis virusas aktyvinasi nusilpus organizmui ir esant imuninės sistemos deficitui.

Klinika. Būdingas simptomas – veidinio nervo paralyžius su vezikuliniu hemoraginiu ausies kaušelio ir landos srities bei burnos ertmės bėrimu. Kiti simptomai: susilpnėjusi klausa, ūžimas ausyje, pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas, nistagmas. Tai rodo, kad pažeidžiamas ir ganglion oticum. Sergant Ramsay Hunt, sindromu mimikos raumenų paralyžius būna stipresnis, o sveikstama vangiau.

Gydymas. Skiriamas antivirusinis gydymas kartu su gliukokortikoidais. Acikloviro skiria- ma 200 mg 5 kartus per parą arba valcikloviro 500 mg 2 kartus per dieną kartu su prednizolonu po 60 mg per parą 5–7 dienas.

 

Klinikinė neurologija. Antrasis pataisytas ir papildytas leidimas/ Budrys V. – Vilnius: UAB „Vaistų žinios“, 2009. - 990 p.

Mūsų draugai

Mūsų draugai