Lietuvės akimis: kas britus daro laimingus?

Gyvendama Londone bendrauju su daugybe britų. Maži, seni ar jauni, - visi jie savaip laimingi. Bet ar laimę galima nusipirkti? Ne, tikrai ji neparduodama, na nebent ta, trumpalaikė, pavadinimu „Nauji batai“ ar „Nauja rankinė“. O kas gi yra ta ilgalaikė laimė ir dėl ko britai išties yra laimingi?

 

Ką rodo Didžiosios Britanijos statistika?

 

Britų dienraštis „The Telegraph“ paskelbė, kas britus daro laimingus:

 

Intymus laikas, mylėjimasis 14.20%

Apsilankymas teatre ar koncerte  9.29%

Apsilankymas parodoje ar muziejuje 8.77%

Sportas – bėgimas, įvairūs pratimai 8.12%

Laikas sode, sodininkystė 7.83%

Dainavimas 6.95%

Bendravimas su žmonėmis 6.38%

Paukščių, gamtos stebėjimas 6.28%

Vaikščiojimas, įvairūs žygiai 6.18%

Žvejyba ir medžioklė 5.82%

 

Taigi, kaip matome, intymus laikas su partneriu suteikia britams daugiausia laimės. Ne nuostabu, kad antras veikla, kuri yra labai džiugi britams – lankymasis įvairiuose teatruose ir parodose. Išties laimingi yra tie britai, kurie gyvena Londone, mat Anglijos sostinė kiekvieną dieną siūlo apsilankyti spektakliuose, miuzikluose ar koncertuose. O tie, kas nenori išlaidauti visuomet gali apsilankyti parodose ar muziejuose, kurių dauguma yra nemokami. Panašu, kad britai tą ir daro ir tai jiems suteikia daug laimės.

Ketvirtoje vietoje britams daugiausiai laimės teikia judėjimas – nieko keisto, ypač tuomet, kai žinai, jog dauguma britų dirba sėdimą darbą ir judėjimas jiems yra ne tik reikalingas, bet tiesiog būtinas.  

Kuo daugiau laiko būni darbo kabinete, tuo daugiau laiko nori praleisti lauke. Tad ir renkasi britai praleisti laiką sode. Sodininkystė – dar viena mylima britų veikla, kuri daro juos laimingus.

Nebestebina ir tai, kad dauguma britų mėgsta dainuoti. Dainuoja jie visur: automobilyje ar traukinyje, pakeliui į darbą ar namo. Vieni tyliai sau mintyse, kiti – garsiai duše.

Septintoje vietoje esantis bendravimas su žmonėmis britams taip pat teikia laimės. Tiesa, vieniems daugiau, kitiems mažiau, mat po ilgų darbo valandų, kuomet dirbi pardavėja ar padavėja, retas kuris dar nori po darbo bendrauti su žmonėmis. Gal todėl aštuntoje vietoje tarp mėgstamiausių britų pomėgių atsirado paukščių, gamtos stebėjimas – nes juk laikas su savimi, savo mintimis, gamtoje puikiai atpalaiduoja ir suteikia daug laimės. Kai kurie renkasi aktyvų poilsį gamtoje: vaikščiojimą, įvairus žygius, medžioklę ar žūklę.

 

Kas britams teikia mažiausiai laimės?

 

Keliavimas traukiniais 1.47%

Laikas įvairiuose seminaruose 1.50%

Organizavimas, administraciniai 2.45%

Laukimas, stovėjimas eilėse 3.51%

Darbas, studijavimas 5.43%

Sirgimas lovoje 20.4%

 

Oi, tie piko valandomis perpildyti metro traukiniai, pasirodo jie nei kiek neteikia laimės britams. O kam teiktų, jei žinotų, jog reikės valandą laiko stovėti sausakimšame traukinyje? O jei dar sužinotum, kad metro darbuotojai streikuoja ir tau teks savo kelionę į darbą perplanuoti? Ne, tai tikrai nei kiek neteikia laimės.

Neteikia laimės ir laikas įvairiuose seminaruose, kurie dažnai būna formalūs ir visai neįdomūs. Kaip ir įvairūs organizaciniai, administraciniai darbai, tokie kaip savo finansų skaičiavimas. Visa tai yra tikras galvos skausmas ne vienam britui. Mat šios tautybės žmonėms daug labiau patinka leisti, o ne skaičiuoti savo pinigus. Tiesa, norint išleisti pinigus, teks prastovėti eilėse, jeigu dar apsiperkama savaitgalį, tuomet eilės prekybos centruose tikrai neišvengiamos, o tai, žinoma, – nei kiek nesuteikia laimės. Bet jau geriau stovėti eilėje prekybos centre, nei dirbti, studijuoti ar sirgti lovoje, – taip mano dauguma britų.

Autorius: L.Rimgailė

Susiję straipsniai

Mūsų draugai