Moteriška paslaptis, kurios neverta slėpti

Šlapimo nelaikymas, atrodytų, vyresnio amžiaus moterų problema. Deja, medicininė statistika teigia, kad kas šešta gimdžiusi trisdešimtmetė nelaiko šlapimo. Iki 50 metų amžiaus kas antra gimdžiusi moteris patiria vienokius ar kitokius sutrikimus, susijusius su šlapimo nelaikymu. Todėl viena iš TV laidos temų ir buvo skirta šlapimo nelaikymo priežastims išsiaiškinti ir profilaktikos paieškai.
 

Dirgli šlapimo pūslė


Jei prieš išeidamos iš namų dar užsukate į tualetą „dėl viso pikto“, vadinasi, jūsų šlapimo pūslė silpna ir, jeigu nebus stiprinami dubens dugno raumenys, gan greitai ims kamuoti rimtesni sutrikimai.
Violeta Staniulevičienė, Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Akušerijos patologijos skyriaus vyriausia akušerė sako, kad 1 iš 7 moterų pasaulyje kenčia dėl įtampos sukelto šlapimo nelaikymo.
„Moterims sunerimti reikėtų, jei kosint, čiaudint, juokiantis, dirbant pasilenkus nevalingai išteka šlapimas, vargina skubus stiprus dažnas noras šlapintis, šlapinamasi naktį, šlapimas išteka lytinių santykių metu,“ – sakė gydytoja.
 

 

Dirglioji šlapimo pūslė diagnozuojama, jei yra:


· Staiga atsirandantis noras šlapintis;
· Trumpalaikis šlapimo nesulaikymas;
· Padažnėjęs šlapinimasis (>7 kartų per dieną);
· Nikturija (daugiau kaip 1 kartą per naktį);
· Kartu gali būti įtampos šlapimo nelaikymo simptomų;
· Šlapimo nelaikymas lytinių santykių metu;
· Staiga nevalingai susitraukia šlapimo pūslės raumenys.
 

Violeta Staniulevičienė pateikia statistiką:


· Dirglioji šlapimo pūslė kamuoja 22 proc. moterų;
· Mišrus šlapimo nelaikymas – 29 proc.;
· Įtampos šlapimo nelaikymas – 49 proc..

 

Kentėti nereikia


„Šlapimo nelaikymas nėra normalus reiškinys. Šlapimo nelaikymą būtina diagnozuoti ir gydyti bet kokiame amžiuje,“ – teigia gydytoja akušerė. Pasak jos, esant įtampos sukeltam šlapimo nelaikymui, padeda gyvenimo būdo korekcija, tarpvietės raumenų treniruotės, pakeičiamoji estrogenų terapija, įtaisai uretrai pakelti, chirurginis gydymas, šlapimą sugeriantys produktai ar medikamentinis gydymas.
 

Dirgliosios šlapimo pūslės gydymas irgi kompleksinis:


· Gyvenimo būdo korekcija,
· Dubens dugno raumenų treniruotės,
· Šlapimo pūslės treniruotės,
· Elgesio terapija.
„Noriu atkreipti visų moterų dėmesį – tarpvietės ir dubens dugno raumenų stiprinimo treniruotės 56–95 proc. sumažina nelaikymo epizodų. Tai yra puikiausias šlapimo nelaikymo profilaktikos būdas. Šiuos pratimus patariu atlikti moterims bet kokiame amžiuje, nes šlapimo nelaikymas vargina įvairaus amžiaus moteris ir net mergaites,“ – patarė gydytoja.
 

Joana Bartaškienė: pagalba yra – išbandykite unikalius pratimus!


Joana Bartaškienė pirmoji supažindino lietuves su aerobika. Moteris neslepia savo amžiaus – jai šešiasdešimt. Sunku tuo patikėti stebint ją vedančią užsiėmimus. Joana mėgsta gyventi aktyviai – ji turi savo sporto klubą, dalyvauja įvairiuose renginiuose, yra sportinės gimnastikos meistrė. Joaną daugelis prisimena kaip TV šou „Lietuvos šokių dešimtukas” nugalėtoją.
Šiemet trenerė tapo unikalios programos Corewellness ambasadorė Lietuvoje. Ji jau kuris laikas atlieka dubens dugno stiprinimo mankštą kartu su savo klubo klientėmis. Joana Bartaškienė yra Corewellness ambasadorė Lietuvoje.
„Kari Bo – kūno lavinimo ir fizioterapijos mokslų profesorė dvidešimt metų praleido tirdama ir gydydama moteris, kurios turi tarpvietės raumenų sutrikimų. Per šį laiką ji apibendrino savo patirtį ir pateikė pratimų kompleksą, kuris skirtas vidaus raumenų jėgai didinti. Reguliariai atliekami šie pratimai gali apsaugoti nuo šlapimo nelaikymo. Juos rekomenduojama atlikti ir mažoms mergaitėms, ir vyresnio amžiaus moterims.
Išbandžiau šiuos pratimus pati ir pasiūliau savo klientėms. Labai nustebau, kai mano klubą lankančios dar visai jaunos moterys prisipažindavo, kad yra susidūrusios su šlapimo nelaikymo problema. Greitai suvokiau, kad šie pratimai būtini daugeliui moterų. Todėl ateityje, manau, jais pradėsiu savo užsiėmimus,“ – šypsosi Joana.
Beje, nemokamą DVD su šiais pratimais galima užsisakyti internetu www.corewellness.lt

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai