Moterų bėda - cistitas

Cistitas - tai šlapimo pūslės uždegimas. Beveik kas antra moteris yra sirgusi šlapimo pūslės uždegimu. O kas penkta suserga kiekvienais metais. Vienai iš dešimties moterų šlapimo takų infekcija tampa lėtinė. Taip yra dėl šlapimo takų anatomijos ypatumų. Moters šlaplė - kanalas, kuriuo iš šlapimo pūslės išteka šlapimas, yra labai trumpa. Todėl bakterijos gali greitai ir lengvai patekti į moters šlapimo takus iš išorės.
 

Nemalonūs ligos simptomai


Būdingiausias cistito požymis - noras dažnai šlapintis, o pasišlapinama nedaug. Šlapinantis labai skauda ir peršti. Gali patamsėti šlapimas, skauda pilvo apačią. Jeigu pykina, pakyla temperatūra, prasideda strėnų skausmai, galima įtarti inkstų geldelių uždegimą.
 

 

Kas sukelia šlapimo pūslės uždegimą


Dažniausiai šlapimo takų uždegimas prasideda, kai bakterijos iš išorės per šlaplę patenka į šlapimo pūslę. Iki 80 proc. atvejų cistitą sukelia žarnyno lazdelė (E. Coli). Prie gleivinės prisitvirtinusios ir besidaugindamos bakterijos sukelia uždegimą. Menopauzės metu šlapimo takų gleivinė tampa pažeidžiamesnė, todėl vyresnėms moterims cistitas linkęs dažnai kartotis, prasideda po menkiausio peršalimo. Šlapimo pūslės uždegimą paskatina bloga tarpvietės higiena, kai sergama hemorojumi, nesilaiko išmatos, atsiranda tarpvietės, makšties įtrūkimų. Juose dauginasi bakterijos. Patekusios į šlapimo pūslę, jos sukelia uždegimą. Jaunos moterys gali sirgti tiek pat dažnai bei sunkiai kaip ir vyresnės. Joms ligos atsiradimą paskatina gimdymai, cheminės kontracepcinės priemonės, makšties uždegimai, mielių grybelis.
 

Gamtos pagalba moterims


Cistitas gydomas antibakteriniais vaistais. Jų turėtų paskirti gydytojas, atsižvelgdamas į simptomus, tyrimus ir ligos eigą. Antra svarbi šlapimo pūslės uždegimų gydymo priemonė - tai šlapimo takų dezinfekuojamosios medžiagos. Daugelis jau iš patirties žinome naudingą meškauogių ir petražolių arbatų poveikį. Tačiau dėl blogo skonio tikrai reta kuri gali gerti jų ilgesnį laiką. O siekiant, kad šlapimo pūslė taptų visiškai sveika, reikia dezinfekuojamųjų arbatų gerti 1-2 mėnesius, o kartais ir iki pusės metų. Skani dezinfekuojamoji priemonė - spanguolių uogos ar sultys. Tačiau jų turime ne kasdien. Be to, sultys dažniausiai būna su cukrumi. O saldūs gėrimai nelabai tinka, nes skatina mielių grybelių augimą ir sudaro palankias sąlygas infekcijai plisti šlapimo takuose.
Šiuo metu Lietuvos vaistinėse galima įsigyti Suomijoje pagaminto originalaus preparato Care Lady. Tai spanguolių ekstrakto ir rykštenių ekstrakto tabletės. Rykštenės papildo ir sustiprina dezinfekuojamąjį ir gydomąjį spanguolių poveikį. Care Lady yra veiksmingas natūralus uroseptikas. Jo sudėtyje esančios medžiagos neleidžia bakterijoms prikibti prie šlapimo takų gleivinės. Rykštenės skatina šlapimo išsiskyrimą, todėl bakterijos nenusėda ir pašalinamos kartu su šlapimu. Care Lady atpalaiduoja šlapimo pūslės spazmus ir mažina skausmą. Tabletėse yra natūralaus vitamino C ir kitų antioksidacinių, uždegimą mažinančių, gleivinių atsparumą didinančių ir gijimą greitinančių medžiagų. Care Lady veikia visapusiškai: saugo šlapimo takus nuo bakterijų, o susirgus padeda greičiau pasveikti ir visiškai išgyti. Todėl Care Lady reikėtų pradėti vartoti kuo anksčiau, tik pajutus pirmuosius uždegimo požymius. Taip sustabdomas infekcijos plitimas ir greičiau pasveikstama. Vartojant kartu su antibakteriniais vaistais, Care Lady sustiprina jų poveikį ir greitai palengvina nemalonius simptomus: skausmą ir norą dažnai šlapintis. Care Lady tabletes patogu vartoti ir ilgą laiką, siekiant išgydyti lėtinius uždegimus bei išvengti šlapimo takų infekcijų pasikartojimo.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai