Ranka pasiekiama harmonija

Harmonija... Tikriausiai didžiausia žmogaus siekiamybė. Net ir visiškai sveikas žmogus nesijaus laimingas, jei nejaus harmonijos su gamta, mus supančiais žmonėmis, pasauliu. Tiesa, pasaulis labai didelis ir net šiais visuotinės globalizacijos laikais atrodo tolimas, o štai artimi žmonės, mieli gamtos kampeliai – visai šalia. Tačiau gyvename keistu laikotarpiu, kai atrasti kelius vieniems į kitus jau reikia ypatingos erdvės...
 

Pradžią davė nusivylimas
Tokia erdvė Lietuvoje atsirado pačiu laiku ir labai tinkamoje vietoje. Prienų rajone tarp miškų ir pievų, Vazgaikiemyje, jau treti metai veikia Visuomenės harmonizavimo parkas.
Iš toli matomas fizinės vienybės ir dvasinės šviesos sklidimo simbolis – trylikos metrų aukščio Tado Gutausko skulptūra „Saulės Vaikai“ – byloja, kad čia vyksta ilgas ir sudėtingas harmonizavimo procesas, pažinimo aukštumų siekimas, kuris, pasak parko įkūrėjo pono Augustino Rakausko, nėra lengvas: „Tikriausiai pradžią davė nusivylimas išsigimusia socialistine santvarka. Aš galvodavau: kokia gera tų pionierių stovyklų, atostogų ar visokių visuomeninių laisvalaikio praleidimo vietų formavimo idėja. Kol tai išsigimė, apsitvėrė tvoromis, ir tik išrinktieji galėjo šiomis vietomis pasinaudoti. O erdvėse, kurios buvo atiduodamos visuomenei, pradėjo vykti visokie nemalonūs dalykai, ir dažna šventės baigdavosi muštynėmis.
Atgavus nepriklausomybę, aš pajutau, kad atsiranda ypatingas poreikis harmoningo žmonių bendravimo, buvimo gamtoje ją tausojant, poreikis, tiesiog kultūringo laiko praleidimo. Tai susiję ir su asmenine patirtimi, nes mes prieš dešimtį metų, organizuodami „Senukų“ jubiliejų, surengėme didelę šventę, kuri visiems labai patiko. Tai tapo tradicija, ir tolimesni metai parodė, kad ne taip lengva išlaikyti aukštą šventimo, laisvalaikio praleidimo lygį.
Aš visuomet nešiojausi idėją atgaivinti bendravimo tradicijas, kad ir šeimos, vaikai dalyvautų, matytų, kaip galima leisti laiką kartu. Ir formuotųsi naujas požiūris. Sėkmingai susiklosčius verslo sąlygoms, ši idėja tapo labai reali – pradėjau vystyti Visuomenės harmonizavimo parką.
Iš pradžių nemaniau, kad jis išaugs iki tokių mastų, bet bėgant laikui atsiranda vis naujų minčių ir planų, kuriuos įgyvendiname.
Harmoniją sukuria gamtos ir žmogaus sąjunga
„Dabar bandom pripratinti žmones naudotis tuo parku. Nes pas mus net nėra tokios tradicijos – gamtoje, stebint gyvūniją, augmeniją praleisti laisvalaikį, – pasakoja parko įkūrėjas Augustinas Rakauskas. – Mes formuojame daugialypę, daugiafunkcinę erdvę.
Mes, investuotojai, siekiame sudaryti sąlygas įvairaus pobūdžio renginiams: seminarams, meditacijoms, nedidelių kompanijų ir stambių įmonių šventėms, stovykloms, sporto, sveikos gyvensenos ir kultūros renginiams. Įrengtas žirgynas, hipodromas, sporto aikštynai, statomas kempingas. Atokiau yra ramybės zonos.
Vien su žmogumi atrasti tokius sąlyčio taškus, sukurti harmonijos pripildytą atmosferą yra labai sudėtinga. Reikia net ne vienos kartos. Tačiau kai pasitelki gamtą, gyvūniją, kai matai, kad medžioklės metu gyvūnėliai bėga pas tave į teritoriją ir glaudžiasi prie namų, tada suvoki, kad ir žmogiškos kalbos nežinantis gyvūnas supranta, kad čia jo nenuskriaus. Taip ir susikuria ta harmoninga aplinka. Gamtos ir žmogaus sąjunga.“
Gamta – visai šalia žmogaus
Norintieji ją pajusti kuo arčiau kviečiami apsigyventi vilose, kurios, nutolusios viena nuo kitos per nemažą atstumą, sukuria nuošalumo ir privatumo įspūdį, tačiau suteikia visą geram poilsiui reikalingą komfortą. Jose patogu apsistoti savaitgaliui ar praleisti visą mėnesį, nes įrengti jaukūs miegamieji kambariai, patogios virtuvės, svetainėse vėsų vasaros vakarą ar žiemą šildo židiniai.
Vienos vilos labai tinka didesnėms šeimynoms, kitos vienatvės pasiilgusius nuteikia susikaupimui ir filosofijai, bet visose malonu gyventi visais metų laikais.
O tie, kurie nepageidauja apsistoti vilose ir apsigyvena ištaiginguose, patogiai įrengtuose keturių žvaigždučių viešbučio „Simboly“ kambariuose, taip pat nesijaučia atskirti nuo gamtos. Jos spalvos, kvapai, garsai ir vaizdai, stebimi pro langus, sudaro žmogaus ir gamtos vientisumo ir neatsiejamumo jausmą. Jausmą, kad tik sugrįžę į ją išties atgausime jėgas, energiją ir norą keisti mus supantį pasaulį.
Sveikos gyvensenos kompleksas beveik pasirengęs
Jau greitai Visuomenės harmonizavimo parko lankytojų lauks staigmena – sveiko gyvenimo būdo kompleksas. Ten bus galima ragauti čia pat sode nusiskintų vaisių, daržovių patiekalų. Maloniais kvapais ir nepakartojamais skoniais džiugins tikroje krosnyje kepama duona, įvairiausi troškiniai, pyragai.
Periodiškai bus rengiamos sveiko gyvenimo būdo paskaitos, susitikimai su įdomiais žmonėmis. Keletą kartų per metus organizuojamos ajurvedos, jogos stovyklos. Norintiesiems puikiai praleisti laiką su artimais žmonėmis tai bus puiki erdvė.
Visuomenės harmonizavimo parke suformuota dešimt vandens telkinių, kuriuose galima pažvejoti ir paplaukioti.
Po visą parko teritoriją vingiuoja šiaurietiško vaikščiojimo, dviračių ir jodinėjimo takai, ir patikėkite, šimto šešiasdešimties hektarų teritorijoje jais tikrai patartina pasinaudoti.
Lauko estrada ar amfiteatras talpina didelių renginių dalyvius, o norintieji organizuoti konferencijas ir seminarus kviečiami naudotis ne viena tam sukurta erdve.
Žirgams – išskirtinis dėmesys
Jodinėjimas Visuomenės harmonizavimo parke – viena įdomiausių parko pramogų. Šis aristokratiškas užsiėmimas, įkvepiantis pasitikėjimo savimi, leidžia džiaugtis harmonija su žirgu ir gamta.
O jei dar neišdrįstate ristele ar šuoliais pasileisti miško takeliais, galite pasigrožėti žirginio sporto renginiais, vykstančiais ištisus metus. Naujas hipodromas, tarptautinio standarto žirgų maniežas – džiaugsmas ne tik parko svečiams, bet ir žirgų mylėtojams, sportininkams ir treneriams iš Lietuvos, kaimyninių ir kitų Europos šalių. Čia sudarytos sąlygos raiteliams ir žirgams stebina aukštu lygiu ir pasauliniais standartais.

 

Dažniausia emocija – nuostaba


Žodis „stebina“ jau seniai nebestebina pačių parko įkūrėjų ir darbuotojų, nes tai tikriausiai dažniausiai išreiškiama pirmą kartą parką lankančiųjų emocija. Išpuoselėta aplinka, tulpėmis ir kitomis gėlėmis pražįstančios didžiulės teritorijos, parko mastai, įrenginių ir statinių kokybė išties priverčia patikėti, kad jį kuriantys žmonės labai tiki savo idėjomis ir neabejotinai pasieks tikslą – sukurti pirmąją harmonijos oazę mūsų krašte.
Neatsitiktinai ši ypatinga erdvė buvo pasirinkta ir Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimui. Tai jaunimui skirtas festivalis, aprėpiantis mokslą, verslą, politiką ir kultūrą. Keturias dienas Visuomenės harmonizavimo parke veikė kelios dešimtys erdvių, kuriose įvyko per šimtą įvairių pranešimų susitikimų ir diskusijų. Jaunimas klausė, diskutavo, keitėsi idėjomis su žinomiausiais Lietuvos verslininkais, politikais, kultūros ir akademinio pasaulio atstovais.
Festivalio metu pasaulinio garso menininkai pristatė savo kūrybines dirbtuves, poilsio zonose buvo rodomas kinas, spektakliai, vyko akustiniai koncertai ir šokių pamokos.
Vandens ir SPA procedūros sveikatai ir grožiui
Norint pailsėti po didelių švenčių ar aktyvaus poilsio Visuomenės harmonizavimo parkas siūlo atsipalaiduoti SPA „Simboly“. Čia galima pasirūpinti sveikata ir grožiu. Siūloma daug veido ir kūno procedūrų, per dvidešimt masažo rūšių, įvairūs kūno šveitimai, įvyniojimai, vonios ir ritualai.
Vienas jų – „Hamamas“, kuriame apsilankyti tiesiog būtina. Rytietiškai egzotiškoje, lengvų aromatų pripildytoje patalpoje ant šildomo marmurinio gulto specialistai nušveis, išpraus, išmasažuos visą jūsų kūną, nuo galvos iki mažiausio kojos pirštelio.
Moterims rekomenduojamas SPA ritualas „Simboly“ deivė. Tik kelios akimirkos, ir jūs švytėsite tiek išore, tiek ir vidumi. Kūno šveitimas, aukso nektaro vonia, kūno masažas auksiniu medumi, veido procedūros su perlais, auksiniu eliksyru – visa tai jums.
Tikro garo mėgėjams – kelo rastų pirtis, kurioje vienas geriausių Lietuvoje pirtininkų atliks jums nepakartojamas procedūras.
Po procedūrų kiekvienas svečias kviečiamas atsipalaiduoti prie arbatos puodelio jaukioje arbatinėje.
Vandens ir pirčių erdvėje jūsų laukia pirčių programa, sūkurinis baseinas su kaskadomis, povandeniniais geizeriais, 25m plaukimo baseinu, keturių rūšių pirtys. Maloni ir jauki aplinka padės atsipalaiduoti, o sveiki ir gardūs kokteiliai suteiks jėgų, numalšins troškulį.
Labiau praalkusių, norinčių maloniai praleisti vakarą ar atšvęsti laukia restoranas. Jo virtuvės meistrai stebina tikrais kulinarijos šedevrais. Kiekvienas kąsnelis tirpsta burnoje.
Didžiausias malonumas – dalintis bendravimo džiaugsmu
Visuomenės harmonizavimo parkas ištisus metus laukiantis svečių nestokoja planų ateičiai.
Duris jau atvėrė naujas patogus konferencijų centras, dėliojama sveikatinimosi klinikos koncepcija, aktyviam poilsiui bus įrengti papildomi sporto aikštynai. Netrukus duris atvers dar keletas jaukių vilų.
Ištisus metus parko komanda dirba tam, kad džiugintų kiekvieną. Kasmet organizuojama šeimų šventė, Užgavėnės, Naujųjų sutikimas, periodiškai rengiamos įvairios degustacijos, geros muzikos vakarai, įvairios sporto varžybos, stovyklos vaikams, paskaitos ir susitikimai su įdomiais žmonėmis.
Visuomenės harmonizavimo parke vietos ir užsiėmimų ras išties visi, kurie nori tobulėti, pabūti su gamta ir, pasak parko įkūrėjo pono Augustino Rakausko – dalintis bendravimo džiaugsmu. Jo žodžiai nuskambėjo lyg palinkėjimas mums išmokti dalintis ir taip tapti laimingesniems: „Mes visi norime džiaugtis. Norime džiaugtis savo pasiekimais ir rezultatais. Bet aš jau prieš dvidešimt metų supratau, kad vienam džiaugtis negalima. Reikia būti jau labai primityviam, labai dideliam egoistui, kad galėtum kažką apsitverti, užsidaryti, sėdėti ir džiaugtis. Man džiaugsmą kelia tokie dalykai, kurie sukelia pasitenkinimą ir kitiems žmonėms. Matydamas juos, aš taip pat jaučiuosi laimingas.“

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai